Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Recidiva a její odbourávání
#58015
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
JA, to jsou jen takove nekonkretni veci. Nevim jestli Krtek nema na mysli neco konkterniho. Cin.
Treba nastehovat se k ni a hlidat 24 hod. Zamknout, aby se k ni nedostal alkohol. A nebo ji sebrat a na nejakou dobu s ni nekam odjet. Nekam kde nebude mit ty kamarady co ji dodavaji alkohol.
To si myslim ja, ze by mohlo fungovat. Takovej princ na bilym koni.
Ale nejsem si jista, jestli je to realny
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58016
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Erika,

zmeniť myslenie, myšlienkové pochody uvažovania a úsudok = súd súdov, pijúceho závisláka z alkoholického módu do triezvejúceho až zdravo-triezveho trvá... Niekomu roky alebo aj nikdy...
Iný kalkuluje a príjme svoj hendikep rozumom aj intelektom zároveň. Jadro problému spočíva v EGU a JEHO ochote chcieť sa pohnúť, posunúť (sa) do triezva a posadiť tak vlastnú triezvosť na vrchol pyramídy všetkých svojich hodnôt. A pochopiť, že od NEJ sa odvíjajú všetky ostatné (túžby/žiadosti) hodnoty...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58017
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Kurňa, prečo musíš písať vždy tak komplikovane? Komu sa chce lúštiť, čo tým chcel básnik povedať? Nevieš písať normálne? V chate je to možno OK. Tam sa vyblbni. Ale ak chce niekto nejakú radu môžeš to napísať normálne? Aby to pochopil aj alkáč s prepitým mozgom a nepotreboval na to slovník cudzích slov?

Erika má pravdu, myslel som konkrétnu radu, pomoc. Nejakú radu možno z vlastných skúseností. Nie takéto všeobecné "múdre" reči.
Ľudia tu často píšu v zúfalej situácii. Posledné, čo potrebujú, je slovník cudzích slov, aby pochopili tvoje slová.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 16/02/2020 12:13 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58018
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Krtko,

ako naučíš korheľa strebať vodu namiesto chľastu?
A ako mu vysvetlíš, že pokiaľ nebude triezvy, tak že nedosiahne NIČ a že si za TO môže iba ON sám a jeho chuť slopať??!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58025
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Díky za odpovědi, přibylo jich tu hodně, pokusím se nějak odpovědět.

krtko
Já tomu rozumím, je závislá, nic s tím teď neudělám, jen jsem třeba myslel, že ji nějakým způsobem podám pomocnou ruku a nějak aspoň bude fungovat, i s tou závislostí. Pokud s ní někdo je, tak prý nepije. Pokud ji má někdo rád. Sama ví, že je alkoholik, přiznává si to, léčebnu už má za sebou taky, ale je to složitý s ní.


Petra

Ano, už se nejspíš takhle i v minulosti několikrát zřídila. Ale kdyby to trvalo pár dnů, týden, ... trvá to třeba měsíc, dva nebo někdy snad i déle, jen je doma a jen pije.

Erika

Možná v začátcích, když jsem to zjistil, mě to pohltilo, ale vrátil jsem se do reality. Nechci ji nosit žádné flašky, moc dobře vím, že když žadoní o něco a já se vzepřu, nakonec sama může.

Maris

Ona naopak hledá někoho, kdo s ní bude a nebude s ní pít a bude jji hlídat, aby nepila - v případě, že vystřízliví nebo je zpět z nemocnice. Pak nepije, chová se hezky, ale člověk by s ní musel být 24 hodin denně.
Pokud někomu platí svým tělem, možná, nejsem si jistý, protože kdo střízlivej by chtěl mít sice hezkou holku, ale když má plno promile? To je přece nechutný. Já se ji nechci podřídit, jenom mi je jí už vlastně líto. Hodná holka jinak. Proč nikdo nevymyslel něco, co by prostě přepnulo mozek.

Oni to ani nejsou přímo "kamarádi", ale když si dá dneska holka hezký fotky na internet, těch reakcí jsou stovky, tisíce, ... a vždy se najde někdo, kdo přijede a pozná realitu.
kzp4
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58026
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Chápem ťa. Ale sám píšeš, že niekedy je celé týždne len doma a pije. Odnekiaľ ten alkohol teda musí mať. A tie foto tam asi dáva sama. A kam vlastne? Odkiaľ tí chlapi vedia, kam za ňou ísť? Asi im to sama píše resp. ich pozýva. Neviem, len tipujem. A čudoval by si sa koľkým hajzlom práve vyhovuje opitá žena bez zábran. Zrejme aj jej taký život vyhovuje.

Spomínal si drahý byt, zariadenie, oblečenie. A že je bez práce. Z čoho teda platí ten drahý byt? Odkiaľ má alkohol, ak celé týždne nevychádza z bytu? odkiaľ má peniaze ak nepracuje?

A to prepnutie mozgu? Kým nenájde prepínač, tak to nepôjde. Zatiaľ ho nájsť nechce.

a nějak aspoň bude fungovat, i s tou závislostí. závislá už bude, kým ju nezoberie zubatá...
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 16/02/2020 18:45 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58028
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
kzp4 napsal:
D
Ona naopak hledá někoho, kdo s ní bude a nebude s ní pít a bude jji hlídat, aby nepila


Ale takhle to bohuzel nefunguje . Ona sama sebe musi hlidat aby nepila! Nikdo a nic na svete to za ni neudela . Evidentne jsi citove zainteresovany tudiz nema smysl Te premlouvat at se na to vykasles. Ale alkoholik MUSI CHTIT PRESTAT. Ne proto ze je nucen abstinovat aby si neznicil zdravi, ne proto ze musi nepit aby nepadl na socialni dno, ne kvuli rodine nebo lasce nebo praci. Ale proto ze chce - sam od sebe a kvuli sobe! V opacnem pripade je to predem prohrana bitva . Z toho co pises mam pocit ze dotycne to takto svym zpusobem vyhovuje a doufa ze se stane *neco* nebo *nekdo* kdo da veci zase do poradku a ona bude moct zase dal pokracovat po svem .

PS
Nezlob se prosim, nemyslim to nejak zle ale z toho jak veci popisujes to vypada ze se jedna o profesionalku nebo polo-profesionalku ktere "prace" prerostla pres hlavu. Bohuzel u tehle holek jsou psychicke problemy a zavislosti vicemene nemoci z povolani . Ty to stejne neudelas ale otoc se a utikej!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/02/2020 19:00 Provedl: Gennosuke.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58029
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
kzp. Uzavriem moje komentáre k tejto téme. Pretože mám pocit, že sa v tom sám motám dokola. Vykašli sa na to. Evidentne jej zatiaľ taký život vyhovuje a nad abstinovaním ani neuvažuje. Teda okrem stavov, keď jej je hnusne. Prísun chlastu má, zrejme aj peňazí aj napriek tomu, že je bez práce. Nájdi si nejakú priateľku a venuj svoj čas niekomu, kto o to bude stáť. Život máš len jeden.
Ináč, internet je plný pekných trosiek.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter