Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: ZŮSTAT ODEJÍT ?
#58060
ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Dobrý večer, s partnerem spolu žijeme již 8rok první 4 roky našeho vztahu byli super občas jsem si všímala,že si koupí domů pivo nebo,že na pivo zajde já moc alkohol nemusím ale občas jsem si dala 1-2 skleničky vína s ním v hospodě a v poklidu šli domů. Potom nastal obrovský zlom pivo bylo čím dál tím častější návštěvy hospod také,ale chodil do práce nebyl agresivní tak jsem tomu nevěnovala tolik pozornosti,ale poté to dostalo rychlý spád jeho agresivní chování nadávky na mě na mojí rodinu prostě na všechny kdo byl poblíž a jednou i fyzické napadení.Druhý den omluvy ,že už se to nestane apod. Tak se z toho stal kolotoč. Poté jsem s partnerem otěhotněla najivně jsem si myslela,že narození miminka partnera změní. Během těhotenství se jeho pití zmírnilo a po narození dcery to nabralo na obrátkách. O práci přišel kvůli alkoholu poté ještě o další 3.Několikrát záchytka 2x i CPZ. Poté byl nasazen antabus 2xtýdně vydržel nepít 7 dní a na antabus se napil a reakce absolutně žádná zjistil,že mu to nic nedělá a opět to začalo nanovo. A já bych se chtěla jen zeptat proč je tak těžký od takovýho člověka odejít. I když sama vím,že je to absolutně nespolehlivej člověk,kterej radši vymění alkohol za rodinu o dceru nejeví zájem o vše se starám sama a nemá to žádnou cenu,ale já prostě nedokážu odejít i když přece vím,že to nemá smysl a že nechci aby moje dcera už dál vyrůstala v takovým prostředí. Já vím zní to asi divně,ale prostě bych jen chtěla slyšet názor někoho kdo to měl podobně a jak to řešil.. Děkuji J.
jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/02/2020 21:18 Provedl: jana1126.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58061
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Dobry vecer, tipuji ze se jedna o 'spoluzavislost'.
A popisu mi prijde jako rozumne odejit - zachranit dite/deti a sebe.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58062
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Janka. Rozumné ženy sa takého chlapa zbavia. Potom sú samaritánky, ktoré sa rozhodnú chlapa zachrániť, miesto toho, aby chránili seba a deti. A potom sú tie, ktoré rezignovali z nejakého dôvodu. Prijali svoju úlohu trpiteľky, slúžky atd. Neuvedomujúc si, že to ovplyvní aj celý budúci život ich, aj ich detí. Samozrejme v zlom. Väčšina žien netuší, čo ich čaká. Alkoholizmus je progresívna choroba. Bude to len horšie, ak nebude abstinovať. Agresia, násilie, žiarlivosť sa budú len stupňovať. To je alkoholizmus!!!

Asi jediný, kto ti môže o tom niečo napísať, sú ženy s podobným osudom. Aj nedávno tu 2 písali. Možno ti k tomu niečo napíšu ony, aj ďalšie.

My sme tu poväčšine chlapi, ktorí mali tie rozumnejšie ženy. Zbavili sa nás.

Janka. Neviem koľko máš rokov. Ale asi mladá. Nechci sa v 60-70ke prebrať s tým, že si premrhala život s alkoholikom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58063
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Je tu aj tá najhoršia možnosť. Začneš utekať z reality alkoholom. Nebola by si prvá, ani posledná.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58064
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Ahoj, všechno je to jako přes kopírák. Zažila jsem to samé. Jsem přesně ten typ samaritánky.Můj přítel byl také agresivní. Zachraňovat alkoholika je jako kopat si vlastní hrob. Ale chápu, že za takovou dobu už je člověk hodně fixovany.Alkoholici jsou výborní lháři a manipulátoři. Nemůžu ti radit ať od něj odejdeš,ale zkus si na pár dní/týdnu sbalit věci a odejdi od něj. Srovnej si všechno v hlavě.Dej mu prostor na to, aby si uvědomil,že ho v tomhle nehodláš podporovat. Já to tak udělala, nechala jsem ho, aby sám narazil a zjistil, že pokud mě chce do života, tak pití není ta cesta po které půjdeme.Ted se léčí, ale musíš počítat s tím, že soužití s takovým člověkem, je budoucnost nejistá. Vždycky je lepší počítat s tím nejhorším a nedělat si žádné naděje.
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58065
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, děkuji moc za Vaše názory budu muset už konečně vzít rozum do hrsti a odejít. A že bych začala pít to si nemyslím poslední 4 roky si nedám už ani to víno protože díky partnerovi jsem si k alkoholu vybudovala totální odpor. Dnes mě nepřijde normální když vidím jak si někdo v restauraci dává k obědu pivo.

Ještě jednou děkuji za názory
jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58066
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Jano, doporucji si precist knihu (maji v knihovnach) Jan Jilek Ze zavislosti do nezavislosti. Venuje se v knize i rodinnym prislusnikum, kde je velice dobre popsano, co je mysleno pod pojmem "spoluzavislost".
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58067
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Spoluzávislý je ten člověk, který se neustále přizpůsobuje obtížné situaci, již způsobil ten druhý a v podstatě ji nijak on sám nemůže ovlivnit.
Spoluzávislí většinou přijdou s tím, že chtějí vědět, jak na to, aby jejich blízký přestal pít. To je bolestný omyl, protože není v jejich moci to zařídit. Mohou se však nanejvýš začít chovat tak, aby pro závislého vytvořili podmínky, v nichž se mu nebude pít dobře. Aby zjistil, že když pije, tak je – a nakonec třeba i zůstane – sám. Že nikoliv ti druzí, ale on má problém. Spoluzávislý člověk musí v první řadě změnit své vlastní chování a myslet na sebe.
To je vždycky nejtěžší věc, protože spoluzávislý chce žít jako majitel pravdy a návodu, co se sebou musí alkoholik neprodleně udělat, ale pokud alkoholik sám nechce , tak s ním nehne.
citace zdroj internet.

Doporučuji
Al-Anon, je to sdružení příbuzných a přátel alkoholiků, kteří se snaží vyřešit svůj společný problém, tím že se společně sdílejí své zkušenosti a poznatky o sobě samých a životě s alkoholikem.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/02/2020 14:45 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58069
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
A proč nemůžeš odejít? Máš ho ráda?
Já jsem vlastně celé dětství prožil s rodiči, kteří byli alkoholici a to utéct nešlo.
Nebyl to jen horor, kdepak, citliví, inteligentní, spíš ty kvartály u mámy i u táty-než pak začalo jít do tuhýho a to už byli docela staří. To už jsem jim pak jen pomáhal a nevěřil, že to utnou. Mámě se to ale podařilo a prožila pak ještě spoustu docela dobrých let bez alkoholu.
To se tady vykecávám, patřím k těm, co ti poradí zdrhnout - ale snadno se to poradí, asi hůř provede.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58080
Re: ZŮSTAT ODEJÍT ? Před 4 rok, 1 měsíc  
Nedokážeš odejít, protože nechceš zůstat sama. Ale to je normální, spousta ženských nedokáže žít sama, starat se sama o sebe, řešit své problémy sama - a nevymlouvat se na problémy s alkoholikem. Nechce se ti do nějaké zásadní změny.

Jinak promiň, teď budu hnusná, ale nechat si udělat dítě s tím, že partner se změní... to je na facku, pro tebe samozřejmě. Myslím, že lidi s takovouhle inteligencí by se snad ani neměli množit.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter