Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Kmotra alkoholička
#58068
Kmotra alkoholička Před 4 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, ahoj,
ráda bych se tady dozvěděla nějaké rady, tipy nebo alespoň slyšela slova podpory, protože už nevím, co dál.
Moje kmotra je alkoholička. Už čtyři roky. Před čtyřmi měsíci jsem se vrátila ze zahraničí a zjistila to. Po vážné operaci v říjnu doteď abstinovala, opravdu jsem se jí věnovala, starala se, hodně si potřebovala povídat, hodně plakala. Doma to nemá jednoduché. Stará se o nemocného manžela, děti už ji zavrhly. Nyní jsem musela na týden odjet mimo republiku a když jsem se v pátek vrátila, zjistila jsem, že do toho spadla znovu. Lituje toho,vyčítá si to. Bojí se, aby o mě nepřišla. Objednala jsem ji na pondělí k psychiatrovi, řekl, že ji předepíše antabus. Na první sezení chci jít s ní, abych si všechno pojistila. Nejraději bych s ní chodila i na ten antabus, ale nevím, jam mi to práce dovolí.
Je něco , jak ji můžu pomoct, podpořit jí? Nějaké tipy, rady, nápady? Předem moc děkuji
Emílie
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58070
Re: Kmotra alkoholička Před 4 rok, 1 měsíc  
Ahoj, na první dobrou, mě napadl Ježíš. Je to kmotra, tudíž Ty jsi křtěná a ona asi taky. Jaký má vztah k Víře?
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58071
Re: Kmotra alkoholička Před 4 rok, 1 měsíc  
Dobry vecer, rekl bych, ze tato forma pomoci je vice nez dosst pro to, aby si to srovnala a zaridila se podle toho zda chce nebo nechce pit. Na ten antabus bych s nekym chodil jen, pokud by to chtel, coz z prispevku neni jasne. Aby se to neobratilo ve spatne - jakoze ji kontrolujete - neverite ji.

Vycitani si, litovani patri k tomu, ze alkohol +- vyprcha (rychle propad nalady), ja se trochu probral, taky litoval, sliboval, pak zas pil.

K tomue nepiti - je dobre aby se zavisly clovek tzv. "dolecoval", coz je v ruzne forme terapii, non-alco skupin, AA atd.
Jinymi slovy nestaci jen prestat pit - ve vetsine pripadu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58072
Re: Kmotra alkoholička Před 4 rok, 1 měsíc  
Emílie napsal:
Objednala jsem ji na pondělí k psychiatrovi, řekl, že ji předepíše antabus. Na první sezení chci jít s ní, abych si všechno pojistila.

Uz tohle je velika, obrovska pomoc! Ted je to pouze a jenom na ni jak se s tim popere. Samozrejme bude fajn pokud budete na blizku a pripravena poskytnout pomoc - pokud si bude chtit promluvit nebo pokud se objevi nejaky necekany problem. Dal ale musi hlavne ona sama...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58113
Re: Kmotra alkoholička Před 4 rok, 1 měsíc  
Ježíš a legiony andělů samozřejmě vždy zůstávají v záloze...
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter