Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Ambulantní léčba
#61476
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Gennosuke napsal:
A ver mi a bud si jista ze u toho uz byt nechces. A uz vubec ne s detmi!.
Právě. Nechci. Těžko slovy popsat, co cítím, když ho vidím jak se motá, jak si šlape na jazyk.

Zase na druhou stranu si říkám, jestli to není zbabělé, jestli se potom sama sobě budu moct podívat do očí, že jsem mu nepomohla a nezachránila pro děti rodinu.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61477
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Honza napsal:
Nevím, můžete vyhledat adiktologa, jako rodiná příslušnice, teda asi "spoluzávislá, nebo jak se to nazývá" a probrat s ním podrobnosti vaší situace, takhle nemůžu věštit z věštecké koule. Riziko bych viděl zejména v možnosti úrazu v opilosti.
..."nazýva sa TO kodepedencia = spoluzávislosť."
Názorný príklad: oz-integra.sk/spoluzavislost-pribeh/
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61478
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Omylem se mi smazal příspěvek při úpravě.
Takže bylo to o koroně, že to opadne, až ty opatření přestanou.Nebo se to upraví do stavu co to bylo předtím.
Moc to neřešit dle mně a dbát, aby lidi v důchodu byli na sebe příjemní. Dohoda jak známo méně stojí než hádka.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 19:15 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61479
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Honza napsal:
Pro Simonu S. :"Nedělejte věci, které někdo nebo něco vyřeší za vás." Jsme všichni vykolejení v těch opatřeních koronaviru. Někdo je příliš sám, někdo je zas příliš ve společnosti s blízkými.

Bohužel u manžela to nelze svádět na koronu. V podobné míře pil už cca rok před koronou. A celkově počátek jeho pití vidím tak čtyři roky zpátky. Jen to v té době nebylo tak nápadné. Uvědomuji si to až zpětně.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61480
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Pro Simonu : adiktologa bych objednal už nyní na tak dva měsíce po tom co skončí to koronavirové opatření(s tím že ty dva měsíce si odpočinete a naberete oba nové čerstvé myšlenky).Tedy někdy na srpen.S tím, že buď tam dojdete oba nebo spíš jako jen vy.Samozřejmě berte to jako že každý by ty věci řešil individuálně o mne nejde, já s vaším manželem nemám vztah.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 19:51 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61481
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Honza napsal:
Dělejte, že to nevidíte a moc opravdu neotvírejte témata.

Tak v téhle fázi už jsem mnoho měsíců. Dělám, že to nevidim. Hlavně kvůli sobě, je to zbytečná energie se o tom bavit. Ale není to k ničemu. Přijde mi sice spokojenější, asi protože jsem konečně pochopila, že mi do toho nic není, ale pije naopak víc. Benzinová nonstop pumpa za rohem, takže zdroj neomezený. Mám pocit, že je to už prostě velká závislost, serié zvyků a postupů. I když se snaží, pár dní vydrží, naprosto na něm poznám, že dnes to nedá, že se napije. Začne být najednou jiný, nervózní. A postupně a nenápadně se dávka zvyšuje.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61482
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Honza napsal:
Pro Simonu : Že budete víc sledovat třeba své zájmy, nechodit příliš do kontaktu s manželem a už vůbec neřešit věci a načínat je.

My už se ale s manželem dlouhodobě míjíme. Dopoledne spí, potom pracuje. Odpoledne jdu bud s dětmí ven já nebo on. A po večeři si je přebírám opět já (manžel už v té době většinou popíjí). Mladší dítko vstává mezi 5-6, proto i já chodím brzy spát.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61483
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Pro Simonu : Váš manžel je v plné alkoholické síle a výkonosti, každopádně to je ten věk(38), kdy by so tedy měl uvědomit, že ho to vede jen ke dnu, časem při zvýšené konzumaci nad únosnou dlouhodbě udržitelnou mez pití dle váhy a počtu vypitých standardních sklenic týdně nebo denně pokud pije každý den stejně. Nevím co dělá za profesi, jestli třeba je kumštýř nebo těžce fyzicky pracuje nebo je umělec řidič (tam hodně třeba pijí ve dnech volna).Či obchodník ti hodně také pijí, když mají kšefty a nervy s tím spojené. To je jasné.Otázkou je kolik toho tedy vypije(na jeho postavu, váhu a metablismus,jak mu to spaluje při/po práci).K motání se doma. Někdo se motá tak trochu z pohodlnosti, že se nesoustředí na to jít rovně. Jiný se nemotá a soustředi s několika promile.Zkusil bych si psát ten deník, kolik toho kdy vypil(hodiny den měsíc rok počty vypitého alkoholu druh,jak se choval motal mluvil špatně, kdy vstával, denní porgram) a pak to ukázat adiktologovi, to je asi vše co můžu poradit.On už bude dle toho vědět.Váš manžel tam nemusí první návětěvu jít. Jakýsi předsezení s pychologem rodiného příslušníka-spolualkoholičky. Čísla vypitých piv a sklenek alkoholu nemusí korelovat s jeho celkovým životem negativně. Jsou chlapi co kromě tedy vstávání(herci po premiéře třeba apod.,nebo jiní noční ptáci) s dětmi ukočírují ten život a práci a mohou mít třeba období zvýšené konzumace. Nevím, neznám vaši situaci, opravdu nemám věšteckou kouli. Ale probrání s adiktologem je podle mne nezbytné a základ.Váš vhled do toho, kolik toho manžel skutečně vypije je docela cenný(a záznam cenný pro adiktologa), protože máte přehled, který jste neměla, když přišel a měl vypito z venku.Nemám ženský takt, ale třeba by ho zajímalo(pokud by adiktolog to doporučil ten deník mu ukázat-aby nešlo o důvod k rozvodu za "špehování"), kdyby jste mu po tom odreagování se od koronavirových opatření pak ukázala ten zápisník a on si uvědomil kolik toho vlastně vypije v klidu na "neutrál" i doma, když by vlastně neměl mít bez závislosti vůbec důvod nic pít(vyjma+-oněch obligátních "ne/tolerovatelných" českých jedna až dvě piv večer na spaní na které osobně nevěřím, ne u dospělého chlapa v plné síle před třicítkou čtyřicítkou, to je hrozná blbost, tak v šedesáti možná,ale pro abstinenta).

BDW- je to jen můj odhad, ale pokud váš manžel opravdu nemá rozumný důvod patrně spojený s náročnou profesí, která netrvá takhle celý žívot. Např. pokládka střechy jako pokrývač, nebo já nevim jiná fyzicky náročná zakázka, tak asi opravdu je to zbytečná konzumace, tedy alkoholismus.
P.S.-dovedu se vžít do toho, že chlap ohánějící se celý den zednickou lžící nebo střešní taškou nebo hoblíkem či svářečkou, celý den od kolomaze a v prostředí cirkulárek, různého riskantního a nebezpečného prostředí a v cela extrémním vypětí, si pak jde vypít několik piv,které mu umožní vypnout a druhý den makat znovu a jednoduše se psychicky nebát, takže práci zvládne, svali má odpočaté a takto to vydrží, rodinu zajistí.
Patrně váš muž nějkaou takovou práci má. Nyní je možnjá v lockdownu a jede na neutrál, má spoustu energie a řeší mu to tělo zvýšenou potřebnou alkoholu, kterou tělu plné a dodává. Váš deník o jeho konzumaci by mohl pak sloužit k jeho "prozření" po konzultaci s adiktologem. Hodně lidí co jsou vlastně alkoholici si neuvědomuje svou skutečnou konzumaci, ani když jim dělají v hospodě čárky, tam to číšník lidově pingl podá tak jako, že je to největší frajer, protže má z něj prachy.

P.S.-možná by vašemu manželovi stačila výhledově ambulantní léčba, možná pobytová, adiktolog už bude vědět.Good luck.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 20:23 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61484
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Každý by si měl asi pomoci hlavně on sám. Takže ambulantní léčba to je moje, doporučuju. Hlavní je začít, to je nejtěžší.Vědět dopředu do čeho du. První měsíc byl nejtěžší pak už to vlastně šlo a teď jakoby přetahuju a už to není kvůli alkoholu, že tedy to řeším, jen nějká hysterie a nejistota.Vím co mám dělat, najít si koně, žít zdravě, mít dost společenského života nespojeného s alkoholem, dělat na vztazích, na zvelebnování domácnosti, svých koníčků, rodiny.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 23:24 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61486
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok  
Moje cesta ambulantního skoncování s pitím pro zajímavost(za délku se ne-omlouvám, kratší mi to prostě napsat nešlo):
Řízená konzumace nebo moderované pití jsem si dohledal co je až nyní v abstinenci čerstvě po 40. roku. Prý to je v mém případě asi 2,5 piva za hodinu a 3 piva do konce 2. hodiny a 4,5 piva za 5 hodin.

To by mi nestačilo, takto jsem nikdy nepil, ani jako abstinent, kterého spolužáci vytáhli do hospody jsem tedy nevěděl "že jdu na dvě max. na tři piva."
Bylo jich pět, osum, akorát, že pak jsem zvracel nebo mne bolela hlava ráno jako střep.Ani tehdy mi nedošlo, že to jako má neblahý vliv tahle kratochvíle, a že to třeba bude mít později ještě další negativní efekty.

Pak jsem nějakou dobu z opatrnosti nepil asi do 27 let. Tam jsem si našel důvod (nebo si důvod našel mně) a pil až do 40.
s tím, že jaksi si tím vyřeším ten důvod z kterého se mezi tím stali důvody.

A teď k pití s mírou.
Kupodivu mě to napadalo na úplně sklonku mého pití(pár měsíců vzad) a po pravidelných tak měsíčních až tří měsíčních odstávkách, někdy jen únor jindy přes Vánoce do března.Nejdelší předloni na přelomu roku byla půlroční abstinence.
Pak následovalo sbližování s pitím pomocí pokusu o nasazení řízeného pití. Nedovedl jsem si pěkné počasí představit bez konzumace piva asi jako obyvatel tropického ostrova bez pití kokosové šťávy.

Okamžitě ale zdravé moderované pití přešlo do "harm reduction" zvýšeného pití, ale méně škodlivého než nezřízené. Snažil jsem se to udržet nekompromisně na určitém počtu a ten nepřekračovat.

I to selhalo časem a bylo z toho pití dle chuti a nálady se snahou ten den nepít a selhání. Opakované snahy někam jít,ale nejít tam na pivo jen na sport a opět to skončilo na pivu po sportu.

Byl jsem klasický emocionální piják a emoce nebyli pevné a vždy jsem měl záminku se napít.

Když jsem vydržel s pocuchanými emocemi ten den, tak jsem nevydržel nepít už hned ten den příští.

Situace zřejmě kulminovala vícekrát, ale tělo bylo mladší a méně pitím opotřebované,zatím jsem si jen zadělával na vyšší závislost a silnější potřebu konzumovat pravidelně.

Pak přišly změny,stěhování, další důvody jakoby pít. Snaha jakoby poznat místní hospody a najít si další známé. No bláhová snaha. Stěhoval jsem se vícekrát a vždy poznával místní hospody, celkem hloupý přístup.Ale alkoholu ve mně to dávalo logiku, střídat hospody.Mít kde pít, když někde mne již chtít nebudou opilého, provětrat si hlavu a jíd do nové poměrně slušně vypadakící a slibující útratu alespoň 3 piv.Hloupé bylo, že si mne tam vždy jaksi otypoval jak kobylu výčepní a jaski mi naznačoval neverbálně, že teda ano, ale že mu nepůjdu po ženských a budu mít solidní konzumaci.To nevím proč čeští hospodští kontrolují,neobtěžovat konzumující hosty a nenavazovat kontakty s ženami.

Neurotické a emocionální pití pokračovalo. Byli i návštěvy nočních hospod, kde se teda scházeli nejhustší typy a různí mladí lidé na tazích po nějaké oslavě po konci semestru třeba a zkouškového. Nad ránem, což asi znají pijáci, než začli jezdit lidi do práce, ti vyspalí a živí, sem pak jezdil domů. Nebylo to ale moc často, spíš tak jednou týdně maximálně.

Vztah k alkoholu se začal postupně získávat první trhliny nejdřív jen ráno když jsem nesl následky a měl různě překyselený žaludek a sprchoval si hlavu pod studenou sprchou a zvracel ale pak mi záhy obnovilo sílu po dnu pití ihned druhý den třeba jízda na kole coby odčinění toho dne předtím. Ještě jsem si určoval kdy se opiji. Bylo to jednou týdně před víkendem.Pak následoval střízlivý týden a zas se opití jednou týdně před víkendem.Nějak mne to vyčerpávalo a dokonce více než to denní pití určitý počet piv, tak jsem toho zanechal a přešel zpět na denní pití asi 5 piv.Tahle jako přerušovaná 6denní abstinence jedním silným zátahem nebyla moc dobrý na tělo a pajšl.Tělesné orgány dostali zabrat. Játra, ledviny, srdce, nepřišlo mi to moc chytré ani šetrné, navíc hlava byla vyresetována docela dost do zpitomělosti.

Pak již jsem sice nepil takhle silně, nebyli tam návštěvy nočních hospod a návrat nad ránem.
Bylo to pití k večeru a do zavíračky někdy v 21:00, ale zato na denní bázi.

To ale zpětně považuju za celkem zlomové a klíčové, protože to už nebylo takové divoké a existenciální pití, které mne zavedlo skoro bez výběru náhodně do jakékoliv otevřené hospody (a já i začínal kdysi "chytrácky" dřív, aby mi ty hospdoy nezavřeli a měl jsem fůru času přejíždět z jedn do druhé). Vlastně jsem se od té chvíle snažil vytlačit to pití a různě šíbovat s dobou kdy začnu pít a počítat ty piva, pozorovat jak moje závislost funguje, o tom už mi bylo jasné, že se mne to chytlo (ono po pravdě v některých hospodách se mi dobře nepilo, tak mi zůstala jedna a maximálně druhá, ale tam mně také moc tedy nevítali a v jedné mne doknce poslali ať tam už nechodím, v jiných to bylo na hraně (kupodivu tam kde mne naučili pít a kam jsem chodil tak pět let intenzivně prakticky denně),ono totiž ti hostinští si někdy jaksi vybírají hosty, aby se tam těm stejným dobře pilo a nevadilo jim k tomu nějaký rušivý element), třeba někdo kdo si to moc neužívá a vypadá, že mu to pití moc neprospělo a že to má z této hospody, to není dobrý signál pro mladé začínající alkoholiky v rozpuku, nadějné utratit pak v té hospodě stovky tisíc, pokud si ji oblíbí.

Pití mi vždy nějak rostlo a nabývalo na síle ke ke konci školních prázdnin a v září s jaksi podzimem a melancholíí nabývalo ještě více. Doba rušení zahrádek a chození do vnitřních hospod sváděla i trochu ostýchavého introverta k o to silnějšímu pití k dodání si falešného sebevědomí a zbavení se společenského ostychu a podpoření libida. Ne že bych pak navázal nějaký společenský kontakt, spíš jsem nějak přežil ty pohledy lidí v hospodě a myslel si na svoje, sledoval tv obrazovku. Někdy tam hostinský schválně zapnul hudební klipy.To ovšem alkoholiky vůbec nevedlo aby opustili hospodu, jen je to emocionálně rozčílilo a pilo se ještě intensivněji.Jakýsi group think, kterám výčepní ovládal jen podle tónu hlasu "své" potřebné alkoholiky. Dokonce jsem si i poslouchal něco ve sluchátkách a pil u toho, jasný alramující signál vydávající signál o alkoholikovi. Vůbec mi to nevadilo dál v tom vlaku jet. Alkoholici se nějak navzájem podporují a vzájemné ad hoc průběžné srovnání mi přišlo nehledě na nejmladší věk v hospodě jako pořád dobré. I fenomenální herec Dlouhý vždy mířil z nemocnice do hospody.

V této hospodě jsem ale nekonzumoval příliš rád. Přesunul jsem se do klidnější, méně natřískané se strachem o ztracení místa u pultu a prostornější. Kde se chodilo pro pivo jako samoobsluhu, to mi vyhovovalo a kde bylo dost míst k sezení.

A to považuju za další zásadní turning point v zmněně způsobu pití směrem k méně intenzivnějšímu a klidnějšímu.

Navíc jsem nechodil čistě do hospody, ale vždy jsem byl předtím po intenzivní fyzické námaze a pak teda nechtěl, ale šel nakonec na pivíčko, na dvě pouze na tři. No pak jsem tam byl na pět. Tam mi dvě pokladní a výčepní sedly a jedna mne tedy vedla k pití. Byla to zkušená servírka v důchodu, která vyloženě měla na mně pifku a na muže přísný metr a byla taková zlá a vzteklá, dusila to v sobě a vždy mne to vedlo k vyššímu pití jako emocionálního pijáka. Dělala to podle mně záměrně, rychle jsem vyexoval pět piv a zmizel pryč do jiné hospody, abych ji nemusel už potkávat u čepování piva.

Zajímavé bylo, že jsem si vlastně pomohl takovým klidným pomalým pitím. Totiž neuměl jsem ještě přestat, ale rozodl jsem se pít pomalu. I jsem tam měl jednoho štamgastu kumpána, který jako alkoholik již neomohl pít rychle a já pil stejně rychle jako on.
A schválně jsem tam seděl do zavíračky té jiné hospody, do které mne to táhlo z téhle "mateřské hospody."

Začal jsem si tedy vymýšlet různé ztěžující parametry jako přívažek ke svému pití,ztěžující podmínky, které by mne měli vést pryč od pití k abstinenci, ale takhle podle plánu to šlo jen velmi slabě. Alkoholismus byl jak voda a našel si ke mně cestu, vždy jsem byl blízko téhle hospody a měl tam cestu kolem a vždy si mě našlo to pivo, neustále jsem si ho nedovedl odepřít po sportu, vždy byla chuť a žízeň (kterou tedy šlo jednoduše zahnat vypitím doneseného litru džusu při průchodu kolem této hospody ze cvičiště) a naivní představa, které jsem fakt jakoby věřil či si to nalhával alkoholovou obranou, že to skončí jen na dvou. No přišla emocionální ťafka od výčepní, její dvě podměrečná piva bez s moc pěny, špatně natočené pivo jen aby získala půl centimetru na mém pivu do svého výdělku a přišle jsem k ní sebemrskačky pro třetí. Tam mne opět naštvala a nakonec jsem dal zas rychlých pět a odečel do té druhé záložní hospody, kam jsem už vůbec chodit nechtěl.

Nakonec jsem pochopil, že tam vůbec nesmím lézt, ani chodit okolo, ani tam chodit jakoby kolem na si zasporotvat.Že v tomhle prostředí prostě nebudu schopný nikdy přestat s pitím. Bylo to zcela jasné. V tomhle prostředí jsem neměl nad pitím nikdy kontrolu.Nebyl to rozhodně suchý dům. Ob den až denně se tam vyskytovat a chodit přímo okolo toho.Vyhnout se tomu dalo jen s obtížemi, vždy jsem kolem sportoval a vracel se tam a tudy i zpátky.

S tímto prostředím mám spojenou i tu konzumaci po posledním 6 měsíčním abstinování. Sešly se asi nějaké zvláštní okolnosti a stalo se mi to prostě osudné.Emočně mně to vždy dožralo ti lidi na sportovišti, že jsem zase zabrousil do té hospdy.Mám dojem, že to dokonce dělali schválně protože do té hospody také chodili a pak měli i z toho radost, když viděli jak si kazím tu formu pracně získávanou v té hospodě pitím pátého piva, zatímco oni se baví na můj účet když procházím pro další k výčepu u prvního a jiní u druhého a u třetího a resp. u druhého vesele odcházejí, protože oni narozdíl ode mně umí pít. Zvláštní povahy, ale chodili tam vždy ve stejnou dobu jako já, to mne také nedošlo, že bych měl chodit jindy, když jinak mi to časově a výkonostně vyhovovalo.

Zachránil mne snad jen ten koronavirus, že to zavřeli a nedalo se tam chodit. Pil jsem ale dál, ovšem řízeně, vždy večer tři piva a to bylo rozhodně míň, než z emocionálního popudu oněch pět piv v hospodě a další tři v jiné hospodě.

Dostal mne trochu lockdown, omezení východu do 21h,to jsem nesl nelibě, protože do 22h jsem byl kdysi na zahrádce zvyklý sedět u piva pokud tam byl kumpán alkoholik v důchodu,který chtěl po mně již koupit pivo, protože své 2 petky vypil.
Projevilo se to , že jsem si kupovali ty basy, celkem 4 basy a v zrychleném čase jsem je všechny vypil. Tím jsem se posunul na vyšší level a vyloženě cítil jak mi pitím každý další týden se posouvá tolerance. Zastihl jsem patrně nějaký zjevný posun tolerance.
Nebo jsem si ho uvědomil.

Byl jsem jak hrdlo láhve často ve stresu z něčeho a chtěl to zatlačit obvykle pitím piv 10° pitím jaksi co hrdlo ráčí a hrdlo ráčilo najednou 15 piv. Pravda,už jsem hrál s pitím falešnou hru a bojoval jsem s ním a hledal si vnitřní důvody, proč není možné dál pít. Takže jsem dorazil s přemáháním patnácté pivo se sebezapřením a jen že jsem si je rozlil do dvou 0,3l sklenic a ten důvod nepít si mi rozrostl o pití jako Dán a jako čuně vytvořením si nového rekordu asi o pět piv.Už jsem si to ted podvědomě chystal jako další důvod že nezvládám pití.Musel jsem lháři alkoholismu oplatit stejnou taktikou a bleskově si opatřit a nafouknout důvody proti němu.

Pozdeji jsem pochopil, že to bylo domácí pití, to není pro mne v klidu, není to na zahrádce a ve společnosti a není tak uspokojivé, je stresující a pil jsem jedno pivo z lednice za druhým, pivo tedy do mně padalo jak do popelnice, jak mi trefně řekla jedna výčepní a to bylo také kamínkem do mozaiky, že nebudu prostě už pít raději vůbec než toto.

A v závěru mě tlačilo i strach že tentokrát nedokážu vůbec vysadit a na deset dní a déle přestat před Vánoci.A zpravidla buď již nepít na Nový rok(to prý často alkoholici právě nepijí,pitím neoslavují, to je denní rutina). Že to bude silnější. Nebo v horším případě držet jen suchý únor.

Ale věděl jsem že se mi to vymyká a že musím se víc držet.Nebo jsem už prostě neměl nervy a odevzdanost a naivní důvěru v alkohol, že je to ještě dobré a že to mám pod kontrolou. Chytl jsem rapla a strach o sebe, co bude, když už nevydržím si naordinovat ani deset dní abstinenci když potřebuju právě před Vánoci zabrat do abstinence.

Rapl a stres mě chytl také také proto, že jsem asi celý říjen vydržel za cenu kuřáctví nepít měsíc a pak další týden jsem pod obnoveným pitím se zbavoval kuřáctví, které jsem věděl že déle jak krabičku se mi rozvíjí již do závislosti. A hned v zápětí zas držel deset dní abstinenci, aby pak přišel opět návrat k pití, těch deset dní vůbec nestačilo a déle jsem obezřetnost nad deset dní neudržel.

Listopad 2020 už byl hotový stres a naštvanost na sebe, jak to , že to nedokážu nepít. Neustálé se přesvědčování, že zase si jdu dát ty piva v hospodě. No nebylo jich už tolik ale již tak narušenou důvěru v pro mně tak vnitřně potřebný parametr, že si můžu vždy říci a poručit a deset dní vdržet bez alkoholu, vzala za své.A ta dobrovolnost pití co vzala za své za poslední rok tedy tehdy patřila mezi mé zásady, přes které vlak nejede a ze kterých tedy nehodlám slevovat. S říjnovým příchodem opatření v oblasti cestování a roušek jsem si zatím nedělal velou hlavu a za sportem jsem cestoval i vlakem, ale podlehl jsem se zhoršeným počasím chladu a zimě a zůstával více doma.To mne vedlo k tomu, že jsem místo 3piv po odpolední cestě na kole až do setmění, přijel již v sedum a nemohl si koupit piva, abych je ihned doma nepojal za své a neprolil hrdlem a nešel koupit další, to jsem již znal jak se to řetězí, když začnu pít příliš brzo večer, další dokoupená piva ještě v otvírací době obchodu ve stejném počtu vypitých je jistotou a pravidlem.


Že rok předtím mi nestačila ani půlroční abstinence, abych to trvale udržel nepít. Jo tak ani to mi pak nevadilo. Přišel i locdown a zákaz vycházení od 21h a já tedy vykolejen z ztráty svobody pohybu nakupovat si třeba v 22h ty tři piva a večeři, zapít to a jít vyčerpaný spát jsem podlehl někdy v listopadu cenové slevové akci a zakoupil jednu basu piv, po si již třech dnech druhou basu piv a pak ještě ke konci akce poslední den dvě basy piv a rychle jel pro další dvě, ale naštěstí mne tedy deset minut před zavíračkou nevpustili i s přihlédnutím možná k mému hloupému úmyslu jednak už pod vlivem a jednak v stresové psychóze asi z opatření a snaze vybavit se antidepresivy do zásoby.Byl to nesmyl i ekonomicky. Místo tří piv za 13,90Kč, které mi snižovali toleranci o -2 piva jsem vypil 8 piv zas 10kč a zvýšil si nesmylně toleranci o +3 piva,k průměru 5 piv.

Pak otevřeli najednou první den ty opatření a já se hned první den ožral patnácti pivy, takže v tom nějaký stres a strach z opatření a izolace byl, sakra proč mne tedy drží pod domácím vězením a jel jsem si hned koupit dvakrát během noci po půlnoci vždy dvoulitr piva. A celé jsem to vypil.
Druhý den bylo pro mně alarmující, že kromě tedy té opilosti, patrně jsem měl ještě zbytkáč, takže mi nebylo na zvracení, což bylo pro mne nepříjemné zjištění a důkaz o mé zvýšené toleranci. Až odpoledne na mne dopadl jakoby absťák, ten se ale projevil tím, že jsem ze strachu z rychlého nástupu abstinenčních příznaků, což jsem nějak tušil , že by tedy mohli přijít rychle po takvéhle peckce 15 piv jsem raději postupně zakoupil a vypil včasně odpoledne piv pět načež začal být poměrně v silné náladě a výřečnosti a družnosti což teda neuniklo lidem s kterými jsem se bavil,dokonce to přitahovalo i jiné alkoholiky co se se mnou bavili, ale ty jsem si změřil pohledem hodnotícím je přísně jako alkoholiky, sám alkoholik. To je nepotěšilo neb nepříčetného alkoholika o vlastním stavu alkoholismu asi nečekali co nesnáší alkoholiky pod parou a tedy i sám sebe.

V zapětí to spělo do finále a rozhodnutí fakt se pokusit nepít, tikot hodin a dead line kterou jsem viděl v střízlivých Vánocích, kdy jsem chtěl týden předem minimálně střízlivost začít, spíš čtrnáctí dní předem se rozplývala jako nejistá záležitost a rada Haliny Pawlovské jak nejíst a raketově se blížila ta doba nutného vysazení.

Dokážu to ještě, pochyboval jsem, ale jsem v jistých zásadních věcech bojovník a nepočítal jsem že to bude lehké, ale nevzádval jsem to.To se mi většinou vyplatí a ved k úspěchu. Když si říkám jak laciný frajer nepodloženě že to zvládnu, tak jdu na jedno pivo a končím o zavíračce s osmi.

Souběžně s tím rozvolněním se otevřeli i hospody, takže tedy jsem toho s opatrností už alkoholikovi ne příliš vlastní využil a poslední tedy návštěvu dva dny před opětovným uzavřením sportovišť i hospod jsem navštívil jak sportoviště, tak v zápětí hospodu, tam mi číšník povzbuzoval mé pití vtípky k pití, seděl jsem tam záhadně zcela sám, taky znamení, ale já už mu řekl, že neumím pít jen trochu. Čímž jsem si ulevil jaksi myšlenkově, ale v praxi jsem byl rozpitá dáseň, takže jsem dal pět 10° a odešel už naprosto odevzdaně do té záložní hospody a tam měl příhodu s jimým alkoholikem, co to měl patrně velmi podobně, ale byl starší a ten mi tam vyprávěl nějaké šílenosti a já nesouhlasil, vlastně vědomě provokoval a negoval, až tam na mně začal řvát. Kupodivu každému to bylo jedno nikdo se ani nezvedl pohledem od piva, tak jsem si říkal, takhle by to už bylo furt do šedesáti, plkat u piva řvát a každému je to jedno.
Nevěděl jsem , že to bylo jakési morální vítězství, nad tou hospodou a už jsem druhý den vystřízlivěl a zatím a věděl že se musím připravit na absťák a taky jsem to očekával, absťák jednoduše se vypařil a vydržel jsem to zatím doteď.
Nejhorší nebyl absťák a první týden ale stres a pochybnosti zda to vydržím do konce prvního měsíce po posledním napití. Druhý měsí ok a třetí měsíc ok.

Teď je mi alkohol buřt, ale neslevuji z obezřetnosti, první jarní den byl samozřejmě nápor na nervy a po ruce jsem musel mít pití a raději jsem se přepil litrem minerálky než abych měl zkrat a sáhl k pivu a pak si rval vlasy. Emocionální otřesy a záminky samozřejmě ten den byli, vylezl jsem mezi lidi na slunce a logicky ne každému se líbím,byli i narážky a potěšilo mně, že jsem narážku nejdřív přešel a po minutě, když to dotyčná již nečekala jsem ji naprosto stejně vrátil její verbální comment zpět. Ani se nezmohla na odpověď.Strike back budu využívat častěji a s touhle pauzou je to přísnější a na hejsky a provokatéry i účinější.Holt i po třech měsících mám odulý obličej a nadváhu pivního alkoholika, ale uvnitř už šlape čtytválec co je schopný vrátit úder, je tam už ta potřebná impulsivita, která se topila v chlastu a přispívala k němu. Jednotlivé emcionální urážky jsem v sobě udržoval jak v papiňáku a pak je zapíjel po večerech s o to větší chutí na pivo. Poněkud sebedestrukční a sebemrskačský alkoholový alibismus a další alkoholová obrana.Udržovací soukolí alkoholismu se vyvinulo v dost živý a odolný organismus a bylo těžké ho rozvrátit a tedy trvalo to asi rok a půl, odhodlání tak roky tři od toho mlhavě pociťovaného drzého ale jasného chtění přestat k dosažení prvního dnu dnešní současné abstinence (vím to,jen že jsem si to psal občas do mailu který jsem si pro svůj alkoholismus založil, jinak paměť na to moc nemám. Abstinence co drží a vydrží co nejdéle co jsem dokázal a nelépe rekrodně mnohonásobně té poslední dlouhé šestiměsíční loni.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 02/04/2021 05:32 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter