Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: S těžkým srdcem jsem odešla
#62130
S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj skupinko.
Bezmála 2 roky jsem byla s mužem, který pije. On a asi i jeho kamaradi si myslí, že problém nemá. Pije téměř denně pivo, jedno, dvě i víc někdy a několikrát do týdne se dokáže pěkně opít, to přijdou na řadu panáky. Má kamarády, ke kterým chodí za účelem práce. A oni i pracují, ale vždy je u toho pivo a často i něco tvrdsiho. A on pak vravora domů, jednou nepřišel vůbec, byl nality a měl vybity mobil, takže mi nemohl zavolat,abych pro něj dojela. Dokáže být opilý 2-4x do týdne. Pil od samého začátku, ale já naivka to neviděla, no spíš jsem to vidět nechtěla a strašně moc jsem si přála, aby to byl jen výplod mé fantazie a stejně jsem se k němu po roce nastěhovala. Pak dal výpověď v práci a šel dělat na sebe. A od té doby šel nás vztah do kopru. Přibývalo pití, výčitek němých i hlasitých, svesenych hlav vycitkami svědomí, křiku a hádek a postupně to prebijelo všechno to krásné, protože jsme měli i pěkné chvíle. Poslední měsíce jsem praktiky celé večery prostala za oknem a čekala v jakém stavu se vrátí domů. Někdy nebyl moc, ale často byl úplně na šrot. Snažil se, to ano, ale po chvíli se zase vrátil k lahvi. Když nepil, byla jsem šťastná a moc jsem ho chválila. Kdyz jsem se vracela z práce domů z odpolední, a on byl doma, tak jsem hledala, jestli pil a co pil, kdo u nás byl a podobně. Většinou jsem našla a on mi to pak přiznal, že si se sousedem dal pivo nebo panáčka. Už jsem byla i posedlá, vyslychala jsem ho a podezirala. Od začátku jsem mu říkala, že to není normální, že takhle pije a že to ničí náš vztah, vyhrožovala jsem, že odejdu, plakala jsem, byla jsem nešťastná, byla jsem zoufalá a vlastně pořád jsem. Říkala jsem mu, že pokud si to přizná a vyhledá odbornou pomoc, že mu budu oporou a budu ho v tom naprosto podporovat. V květnu jsme se dohodli, že bude mít "dovoleno" pít jednou týdne a že se může opít, jak chce a já nebudu mít kecy. Za měsíc to nevydržel ani jeden týden. Pil 2-3x týdně. Hledal důvody, něco se pokonilo v práci, poslali špatné náhradní díly, jeden díl jsem rozbil, zemřela mi teta (to jediné jsem pochopila), je mi blbě, potřebuji vyproštění. Poslední týden v květnu byl opilý 4 dny v kuse. V sobotu se nevrátil ani domu, vrátil se v neděli pozdě odpoledne na šrot a to už jsem měla sbalene věci a jedno auto už bylo na cestě a věcmi pryč. Čekala jsem na něj, abych mu osobně řekla, že odcházím. Strašně moc to bolí. On je milionový, hodný, pracovitý, chce rodinu. Měli jsme podstoupit umělé oplodnění a i se mnou absolvoval všechna vyšetření a podporoval mě a vsechno..jenze se neumí nebo nechce odtrhnout od lahve.
Moc moc ho miluji a moc bych si přála, aby si uvědomil sám sebe a že je nemocný a vyhledal odbornou pomoc. Aby jsme mohli být spolu a začít od začátku, jinak a jinde a hlavně úplně bez alkoholu.
No bylo to vyčerpávající a nevím, jestli to někdo dočte až do konce.
Děkuji moc. Ahoj.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62131
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Terezo, udělala jsi správnou věc. Alkoholik má jedinou lásku, flašku. Pomalu by tě to sežralo za živa. On si to musí uvědomit sám a hlavně nevěř slibům alkáče. Slíbí ti všechno, jen aby měl klid a mohl se jít ožrat. Je dobře, že nemáte děti, to bys byla v kleci s ním. Nech ho vycukat, ale myslím, že bez odborné pomoci to asi nepůjde. Ty musíš být silná, to už není ten člověk do kterého ses zamilovala.....drž se ....
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62132
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Terezka,

..."buď rada, že si jednou nohou slobodná od závisláka!"
(..."uvedomuješ si, že jeho DNA/DNK (aj spermie) je/sú poškodená/é alkoholom?" Prečítaj si o FAS/fetálnom alkoholovom syndróme a polož si otázku: "chcem porodiť poškodené dieťa?" )
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62133
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
My jsme byli na všech vyšetření a on je po reprodukční stránce naprosto v pořádku a i genetické vyšetření má v pořádku. Problém byl a je u mne.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62134
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Moc vám děkuji za odpovědi. Moc si vašich názorů vážím.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62142
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
No jo .. vami popsany pribeh je defacto muj. Ja jsem byl ten pijici/naduzivajici alkohol.Uz jsem to kdysi kedsi psal, ze opustit alkoholika je ta nejlepsi vec, ktera se obe stranam muze prihodit.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62163
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj, vím jak ti je. Já nemám tu odvahu odejít. Smekám, že jsi to zvládla. Ale když to čtu tak vidím sebe.Ted zrovna jsem doma a muž opilý někde venku volá dokola brečí. Což bylo i ráno jak už ví,že nechce. A v 10 dopoledne mi volá z prace a už podle hlasu vim, že je kantare. Ale vše má pod kontrolou.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62165
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Viem, je to odo mňa drzosť. Ale keď v chate to zmizne.

Já bych chtěla lidi co takhle pijí pochopit. Proč? To nechápu. Chtěla bych to vidět z druhé strany. Jak k němu přistupovat jak mu pomoci. Mě přijde jako by byl on sám uvězněn v sobě. Že volá o pomoc, ale ne na hlas. Je to asi šíleně. Já i prez to vše ho miluji úplně nejvíc jak to jde. A strašně chci až sobecky zpět svého muže.

youtu.be/jnM0L1RrYJA
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 23/06/2021 00:32 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62166
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
A odkedy je mužíček "kantare"? Koľko má
rokov?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 23/06/2021 00:56 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62167
Re: S těžkým srdcem jsem odešla Před 2 rok, 9 měsíce  
Je mu 33 let. A vždy vkusem než odpadne. Pak 14 dní až měsíc klid a dokola.
Alena
Expert Boarder
Příspěvky: 105
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter