Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Alkohol v kombinaci s marihuanou
#62312
Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
V manželství řeším "závislost" manžela na marihuaně (několikrát denně) a zároveň na alkoholu (schovává si ho po domě ????).
Manžel je jinak velice šikovný, pracovitý a chytrý chlap a já bych mu hrozně ráda pomohla, aby zase našel sám sebe, když se ale jen slovem zmíním, že má tento problém, okamžitě mě začne slovně napadat ????
V poslední době se u něj objevily časté a velké výkyvy nálad, často na nás (mě a děti) zvyšuje hlas, úplně ztratil zájem o péči o dům a zahradu, ničemu se prakticky nevěnuje, nic mu nedělá radost. Vím, že nás má rád, jen má problém sám se sebou. Z minulosti si nese "trauma" z úmrtí své bývalé přítelkyně (před 20 lety) a podle mě je to právě tohle, s čím se dosud nevyrovnal a dává si to za vinu. Ze vztahu si do našeho manželství přivedl dceru, která je dnes již dospělá (22 let), bohužel byla ale její výchova velmi těžká (LMD). Přes veškerou snahu se nám (spíše tedy mě) podařilo pouze to, že dodělala základní školu, v 1. ročníku střední školy pak otěhotněla (udělala to záměrně) a nyní má ve svém věku již 4 děti, o které se velmi špatně stará (řešeno i se sociálkou, pomáháme s jednou holčičkou). Manžel tohle všechno dle mého názoru bere jako osobní selhání a proto se uchýlil právě k drogám a alkoholu, bohužel si to ale nechce přiznat ????. Slovní napadání se z jeho strany zvyšuje, uráží mě a opovrhuje mnou jen proto, že se mu snažím pomoct z něčeho, co dle jeho názoru vlastně neexistuje ????. Za 14 dní mě čeká operace srdce (náhrada srdeční chlopně) a nejsem momentálně dostatečně silný protivník ????. Je to hrozná škoda, ale naše manželství je po 20 letech na samotném počátku svého konce ????. Máme 14ti letou dceru a udělala bych cokoliv pro to, aby si svou závislost uvědomil…, to se ale asi už nestane ????
Barbora Dubinská
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62313
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Podle mne hrozí závislost vaší dceři. Tam kde otec synovi nebo matka dceři jde něčím vzorem, tak to zpravidla dítě převezme. Potkal jsem jednoho patrně huliče a alkoholika pijícího petkové pitvo a ten mi sdělil, že se zbavil závislosti na drogách(spíš dočasně abstinuje) a rodič(otec) je příležitostný kuřák marihuany a patrně i alkoholu je konzument. Nemá se moc kam uchýlit, protože má konflikty s otcem a i matka se jej moc nezastane (asi z existenčních důvodů-otec nějak má byt
a exsitenčně zajišťuje rodiný rozpočet).Matka je na straně otce, takže se syn potuluje po městě s petkovým pivem a má vize konspiračních teorií o světě(je mu asi 25 let).Nemá práci a patrně,když není otec doma, matka jej nechává přespávat doma a vypere mu, nají se. Tudíž prekérní situace.Otci je kolem čtyřiceti. No, už dospívá generace dětí těch co experimentovali s drogami po revoluci, to je jisté a adiktologové asi budou vědět.Nedoporučuju, ale jakékoliv křesťansky založené psychoterapeuty. Udělají vám svými radikálními morálními postoji obrovskou díru do hlavy a spíš než pomoci vám se snaží pomoci společnosti s vámi.Podle mne lze nějak nastoupit terapii od kanabisu a alkoholu pro vašeho manžela, tam přeci není věk problém nástupu do léčby.Co zkusit rodinou terapii-manželskou poradnu, kde by ste si to vyříkali před patrně také dvěma psychology(muž a žena patrně pracující v páru) až si vyřešíte vaše zdraví, držím palce. Berte to s rezervou, sám jsem laik a jen 6 měsíců abstinuji, to je moje zkušenost.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/07/2021 00:37 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62314
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Baroboro, ono je jedno, zda se jedna o zavislost a nebo jiny handycap, ktery zneprijemnuje zivot blizkym/rodine/vztahum obecne, a je to vzdy o: uvedomeni si problemu, prispusteni si problemu, reseni problemu. Resit problem bez pripusteni si ho, mi nefungovalo - byla to trnita cesta plna bolesti a place )

Kazdopadne, ze je to s temi drogami cesta do pekel vime vsichni, tusi to a vi to i ti/my zavisli, ale nekdy je ta nesnesitelnost byti (s nevyresenymi problemy) natolik priserna, ze se muze zdat reseni drogami jako ta schudnejsi cesta to tu nejak vydrzet/prertpet. Ale .. trpet neni treba. Lidske utrpeni vychazi z toho, co by clovek chtel a toho, co ma. Zivot neni o tom, co bych chtel, ale co mam.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62315
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Ovšem je to zas další s témat, kdy žena má starosti o muže, takže to není úplně možné jej na dálku (můžete jej jen ovlivnit) léčit i s nejlepšími možnými radami od odborníků. Tady lidi rozumí alkoholu.Víte kolik toho alkoholu váš manžel za den průměrně konzumuje? Asi hodně, když si musí nosit alkohol na doma a schovávat si jej po bytě?Ovšem těžko říci kolik už je alkoholismus(někdo je třeba silný konzument ale svou konzumaci drží stále stejně a nenavyšuje jí,může tak prožít celý život,možná o pár let kratší a k stáru s více zdrav. neduhy než jiný,ale stále s alkoholem v určité své normě). Možná mne opraví někdo zde, ale definice alkoholismu, že s tím člověk má problémy a nefunguje v práci, v rodině, v mezilidských vztazích.Ty lahve po bytě co nacházíte jsou nicméně to čemu psychologové říkají "červený práporek." Říkáte, píšete, že je stále kreativní a inteligentní, tudíž práci patrně zvládá. Mohl by být tedy nadměrný uživatel, nebo taky už high functioning alcoholic. Jako žena, matka patrně vidíte s předstihem varovné signály a snažíte se je identifikovat a nastavit znovu správně, aby rodina časem nepřišla o důležitého člena rodiny vlivem jeho třeba návyku,který by ho mohl zcela vyřadit z pracovního procesu a zkriplovat plnění rodiných kompetencí, jak to tady jistě zná řada alkoholiček sama u sebe. Ovšem to by ho zase asi dožrala k tomu se léčit.Hodně zdaru.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/07/2021 12:16 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62316
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Tak hlavne je naprosto zbytecne resit, zda je alkoholik nebo neni. Vysira tim zivot xy lidem, tak je potreba to resit. Hotovo. A vyresit to umi pouze a jen sam dotycny/a, kdyz bude chtit . Pripadne jeden za toho druheho tim, ze se s nim/ni rozvede/rozejde.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62317
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Mlůže to být ledascos, neházel bych hned to na chlapa, protože je modrý, zelený, jinný, hulič, alkoholik atd., ono může být někdo alkoholik a ještě být v rodině třeba šikanován a zároveň se o rodinu starat a mít rozpory se členy rodiny v zásadních věcech na kterých trvá. Osobně jsem třeba potkal pana známého příznivce zeleného listu z čas. R. a ten má velké zdravotní problémy, bere painkillery, má předepsaný antidepresiva, do toho asi i závislost spíše psychického rázu a pořád je to člověk odvážný, inteligentní, co odvádí nějaké penzum své práce a statečně se rve se životem. Mnoho lidí mu nemůže přijít na jméno a šmahem ho odsuzuje.To záleží...,neznám situaci osobně, to může posoudit zkušený párový-rodinný psychoterapeut ideálně pracující ve dvojici a po delší době sezení a společného rozebírání a probírání vaší situace.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62318
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Na nikoho nic nehazim.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62319
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
Přesně nevím v čem je problém. Pán je inteligentní a pracovitý, jen má jiný názor na starání se o své děti z předchozího manželství, které jej tíží logicky, každý rodič má starost o své děti. Mladá současná partnerka má s tím problémy, a má především zájem, aby se věnoval jí a nejmladší dceři, kterou spolu mají. To je pro rodinou-párovou terapii, nic víc jsem nenapsal.Alkohol je tady projev kompenzace.To je můj názor laika.V klidu by tolik nepil.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/07/2021 13:06 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62320
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
V tom pripade, HOnzo, nectes pozorne, protoze Barbora napsala presne v cem ma zrejme problem a alkohol je jen katalyzator.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62321
Re: Alkohol v kombinaci s marihuanou Před 2 rok, 9 měsíce  
To jako bývalý alkoholik beru ty důvody s rezervou. Já třeba sám doteď nevím proč jsem alkoholik, teda vím, ale není to uveřejnitelné, ne v těchto podmínkách , které tu mám na diskusi. Takže to, že někdo druhý ví proč jiný člověk pije se mi zdá jako hodně odvážné tvrzení.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter