Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: kamarádka
#6254
kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 31/07/2011 22:51 Provedl: andrea.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6255
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Zkus si přečíst spoustu příspěvků na toto téma,jak pomoct alkoholikovi,což tvá kamarádka je.Jakékoliv narážce na její problém s alkoholem se bude vyhýbat ,zlehčovat,bagatelizovat a hlavně si nebude chtít přiznat svůj problém.Zkus se jí spíš zeptat co ji trápí,jestli nemá problémy doma.....Tak jde o to dostat se za její hranici,slupku,kterou kolem sebe má.Určitě se pokýká s nějakými problémy,které si ani není schopná uvědomit,nezvládá jejich řešení,resp.naučila se je "řešit" alkoholem.Ta cesta,je ale velmi těžká nebo spíš křehká,protože ona se stydí za to ,přiznat si,že má problém s alkoholem.Nečekej,že i když by se ti s ní podařilo navázat bližší kontakt,hovor na toto téma,tak by to byl jen začátek cesty.Bez odborné pomoci to nepůjde.Nejdřív si,ale musí svůj problém přiznat.Ale je jsou v tom malé děti a těm může hrozit nebezpečí,pokud ona nebude někdy v situaci,kdy bude při smyslech.Asi si umíš představit,co se děje doma,když už jí nedělá problém přijít opilá na hřiště.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6256
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Nemyslím si,že doma by to bylo horší.Má velkou smysl pro zodpovědnost,ví,že pro děti je nutné jít ven a myslí si,že panák alkoholu nebude poznat.Znám ji dlouho,byly jsme výborné snad i nejlepší kamarádky,nikdy moc nepila,když jsme někam vyrazily.Samozřejmě se od začátku snažím přijít na jádro problému.Je na děti sama,manžel pořád v práci,hlídací babička není moc ani jedna,dcerka je velmi svá,i když je jí teprve 7 let,takže s ní jsou nějaké problémy,i když myslím,že ne závažné,3 letý syn také tedˇzačal hodně zlobit a hlavně trpí na obrovské bolesti hlavy,migrény a to velmi často.Léky nezabíraly a někdo jí poradil,že panák jí uleví.Říkala,že je to pravda,že bolest je opravdu menší a to je podle mě kámen úrazu.Já vím,že je důležité,aby ona sama si přiznala,že má problém,ale jak toho docílit???Jak ji na to navest???
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6257
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
A nezlobí děti právě proto, že je máma na mol?Možná nevíte skoro nic.Má manžela, s ním promluvte.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6259
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
No,tak nějak.Mě vždycky nadzdvihne,když někdo řekne,že děti zlobí.Nudí se,něco je trápí,něco by chtěly,můžou být i hyperaktivní a s tím by si máma měla poradit,i když to fakt někdy leze na hlavu.A nejde se vymlouvat na děti,manžela,migrénu.Teď mám taky dost slušné bolesti hlavy,které se dají fakt řešit jinak než panákem.Každý se nejdřív vymlouvá třeba na ty problémy co popisujete,můžou to být finance,nuda,samota,rozvod,ALE to zažívá spoustu lidí,ale ne každý to řeší alkoholem.Problém alkoholika je,že v životě se někdy něčemu nenaučil,nemoh a proto nedokáže řešit problémy,které život přináší.Opravdu dvě zdravé děti a to,že manžel není moc doma,protože holt vydělává,to důvod k tomu se opít před cestou na dětské hřiště není.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6260
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Kdyby děti zlobily moc, není čas na chlast.Vím, že je to těžké být s něma pořád sama, ale chce peníze, a tak musí zabrat.Našla si tu nejhorší cestu, nikdy jsem neslyšela, že by alkohol pomohl na migrénu, tu má spíš po opici, dá si hned další skleničku....nosit tvrdý chlast v kabelce?Jasný!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6261
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Musím přiznat,že vaše vzkazy mě spíš rozčilují.Všechno,co píšete vím a i s váma souhlasím.Ale na druhou stranu jsem prosila o radu,které se mně zatím nedostává,zato spousta kritiky ano.Každý člověk je jinak silná osobnost,je schopen se s problémy rvát lépe nebo hůř.Někdo nesnese ani odřené koleno a jiný zvládne si ho nechat třeba bez problémů vrátit zpět pokud se mu vyhodí.I já mám velké starosti s dětmi,mám k tomu 2 práce,už půl roku každodenní bolesti hlavy,a spousty dalších trablů.No a co.Alkoholem to neřeším.No a co.Na tohle všechno jsem se neptala.Ptala jsem se na radu jak pomoci kamarádce,která prostě po alkoholu sáhla a má s ním problém.Na koho jiného se obrátit než na někoho kdo s tím má zkušenost nebo před jménem Mudr.Ne nadarmo se říká,že stokrát nic umořilo vola.Tady se to prostě stalo a já bych jí chtěla pomoct.Tečka.P.S.Její dcerka "zlobí" od 2 let,má diagnostikovanou poruchu chování a to zdůrazňuji,že kamarádka problém s pitím neměla a jejímu manželovi jsem své obavy řekla,ale nemyslím,že to vyřeší člověk,který si nechce přiznat,že by jeho žena mohla mít nějaký problém.Takže prosím ty,kdo chtějí kritizovat nebo odsuzovat ať nepíší.Děkuji
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6262
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Paní Libo,děkuji za vaše názory,ale nemyslím,že jste člověk,který by mně dokázal poradit.Nevím jestli se takhle jak vy píšete mně, mluví s alkoholikama,ale určitě si nemyslím,že by tyto názory byly vhodné pro lidi,kteří se snaží pomoci.Vůbec nevím o co vám jde.Pokud vám jde o to,abych otevřela oči tak já je opravdu otevřené mám,proto jsem se rozhodla napsat sem.Všechno co jste mně napsala,vím a myslím si,že z toho co jsem popsala,je to i poznat,ale vy jste to tam možná nenašla.Takže děkuji,ale opravdu to vím
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6263
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Jestli to chápeš jako kritiku,to je tvoje věc.Chceš zázračnou radu,čáry máry a kamarádka přestane.Správně jsi napsala,někdo životní problémy unese ,někdo ne.Píšeš,že máš taky děti,k tomu dvě práce a zvládneš to a především bez alkoholu.Chceš radu od člověka,který si tím peklem prošel.Proč ne,takže AT ambulance,AA,léčebna.Rozhodně ,pokud pije tímto způsobem,tak ji asi nic jiného nezbývá.Chápu teď ,že jsi rozzlobená,ale je to spíš bezmoc.Neexistuje zázračný lék.Terapie,kde se naučí přijímat život takový jaký je i s "zlobivými dětmi" a nebude hledat berlu kde je.Zkus ji přesvědčit k návštěvě AT ambulance nebo AA.Ale nejdřív si musí tvá kamarádka svůj problém uvědomit.Třeba si to uvědomí,až ji někdo na tom hřišti uvidí opilou,zavolá policii a děti jí seberou.Takových případů jsem fakt pár v léčebně viděla a byly to mámy i od menších dětí.Moje rada,léčebna,mě pomohla.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6264
Re: kamarádka Před 12 rok, 9 měsíce  
Na stránky,které se zabývají tak závažným problémem jako je tento,by opravdu někteří neměli mít přístup a je velká škoda a myslím,že některým lidem může ublížit,že to není možné.Všude čtu,že alkoholismus je nemoc,ale doufám,že pokud budu nemocná,nebudou se mnou mluvit jako někteří tady
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter