Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: Abstinenční priznaky.
*
#62674
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Při pročítání tématu mě napadly tři myšlenky, o které bych se chtěl podělit:

1) Návyk pít při spouštěči, což může být nějaký stres, chuť, cokoliv.. je vlastně návyk jako jakýkoliv jiný. A návyky mají ověřené metody, jak se jich zbavit. Jedním z nich je, nahradit odpověď na spouštěč něčím jiným. Protože nereagovat na to, nefunguje. Nikdo nemá tak silnou vůli a pokud ano, nemá ji pořád. Takže reagovat něčím jiným, třeba jít něco zakousnout, napít se vody, pustit si video na youtube, psát do deníku nebo sem.. Třeba udělat si návyk jít psát sem pokaždé, když se to spustí, možná není špatný nápad.

2) Často se všude píše, že vybudování nového návyku nebo zbavení se starého zlozvyku trvá 21 dní, ale to je blbost. Někde to zkoumali a vyzkoumali, že je to 9 měsíců. Což je takové hezky podobné s těhotenstvím, že za 9 měsíců vznikne nový/jiný člověk.

3) Mám řadu jiných zlozvyků, jako prokrastinace, špatné zacházení s penězi a další věci. Než to brát vlastnost za vlastností, tak to vnímám plošně celé a pomáhá mi myšlenka, že začnu mít rád své budoucí já, konkrétně to zítřejší já. Je to dobrej chlapík, udělám mu život snazší tím, že dnes udělám práci, aby on toho měl zítra méně. Dnes nebudu utrácet, aby on měl zítra víc peněz. Dnes můžu cvičit, aby on měl zítra víc energie a byl silnější. Budu se o něj starat, jako by to byl jediný syn, protože pokud by mi nezáleželo na něm, těžko tu můžu být pro někoho dalšího.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62675
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Ahoj Michale,
Jak se vede? Chybel jsi nam tu
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62676
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Ahoj,

no obecně docela dobře, ale myslím, že uvnitř mě doutná problém. Zkusím být stručný.

Prvních 20 let svého života bych shrnul jako jednu stresovou situaci za druhou. Pak se vše uklidnilo, žiju normálně, je mi 33 a až na tu mamku mě nemělo, co stresovat. Podle mých měřítek teda. Jenže v 2018 jsem z ničeho nic skončil na pohotovosti s bolestí na hrudi. Nic nenašli, přesto jsem měl pocit, že ten den zemřu, takže vyhodnotili jako panický záchvat úzkosti. Pak se zase nic nedělo, letos mamka umřela, žejo, to byl Silvestr a teď je červenec/srpen a já zjistil, že moje nízká výkonnost při kardiu třeba na kole je způsobená tím, že mám dlouhodobě v klidu tlak 180/95 a tep 122, i když ležím v posteli. To je průser. Tak jsem byl u kardiologa a zase žádnej doktor nemůže nic najít. Začínám mít podezření, že trpím dlouhodobým neřešeným stresem, který umí vyvolat leccos, a že pokud to nevyřeším, tak se to za rok třeba projeví zase něčím dalším.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62677
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Michale, ale jsi ten Michal co napsal nekdy v kvetnu vysledek CT a zmizel??
Ted tu trochu vladne chaoz.
Za chvili nebudu vedet kdo je kdo
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62678
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
To asi nejsem Já jsem ten, co nikdy s alkoholem problém neměl, ale na Silvestra mi na alkohol umřela máma, tak jsem se rozhodl snažit se něco udělat pro ostatní v podobných problémech, když už mamce nepomůžu. V květnu jsem tu tuším nepsal.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62679
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Aha.
No to nevadi.
Tak me mrzi, ze se necitis fajn
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62681
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Ahoj Michale,

já si Tě pamatuju, tenkrát se mnou příběh maminky dost otřásla a často si na něj vzpomenu, takže Ti ještě jednou děkuji.
Ty problémy, co popisuješ, může opravdu způsobovat stres, chce to psychologa, nebo psychiatra a třeba i medikaci.
Držím Ti moc palce, opatruj se.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62772
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Tak je to znovu. Oslava 40 a nevím jak zastavit. Co bych dal za pivko. Sobota. A už je středa.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62777
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Stalo mi to za to. Sám si odpovím že ne. Teď nespím. Pochodují po vesnici a v hlavě lítají hrozné myšlenky.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62778
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
4 hod a já stále nespím. Pořád jen počítám jak buší srdce. Už ať sem ztoho venku. Ale sám to asi nezvládnu. Má někdo zkušenosti s on line pomocí? Já už chci usnout a nejde to.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter