Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...15
Dolů
Téma: Abstinenční priznaky.
*
#62820
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Ráno jsem vzal děti na procházku a u toho pak člověk na to tak nemyslí. Musím to dělat častěji. Doteď sem většinou přijel z práce a dal si to pivko. Protože už nikam nemusím. Teď se to lepší, tak to nesmím zkazit. Vím že když nepiju i toho více udělám.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62821
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Rachel, tak neblbni a nepij ten alkohol .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62822
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Psychologizovat si ty příznaky asi není moc prospěšné. Navíc je to individuální. Mám nyní slabé abstinenční příznaky od cigaret, kde je patrně víc než jen nikotin, takže se to nedá vzít jen jako abstinenční příznaky od nikotinu. Už jsem to prodělával v řádu desítek abstinencí. Jsem totiž občasný kuřák na nervy, ale vzápětí tak po krabičce, dvou, tří, někdy i více přestává zas třeba na rok.Vím, že čím víc krabiček vykouřím v řadě(tak 2-3 cig večer) tak pak mám vyšší abstinenční příznaky. A tady to naprosto sedí na příznaky viz. kuřákova plíce popsané. Alkoholová závislost je bych řekl tížeji odlišitelná a proto je těžší asi přestat. U kuřáckého absťáku je jasná nervozita, neklid, únava, vztek vyloženě z blbostí a často jen ze vzpomínek z minulosti. Alkoholický asbsťák je zpočátku rozlišitelný jasně-to se dá vydržet, případně zajíst jídly jako jsou vývary,masa se zeleninou apod., nemoučná jídla a vyležet, pt čaje s citronem, ale pak je kámen úrazu vydržet. Psychologický aspekt nepití je velmi složitý, zda vůbec lze psychologicky nějak vyřešit. Podle mne platí jen nepít, nepít, nepít, nehádat se, nesmlouvat s opilostí, najít na to ten svůj fungující přístup.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62823
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Necham si poradit a nebudu
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62824
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Filipe super pokrok. Začni se chválit!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62825
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Na to je asi brzo. Vím že 14 dní vydržím v pohodě nepít. Hlavně pak to nesmím pokazit. Já když nad tím přemýšlel, (dnes v lese na houbách), tak jsem pivo bral jako odměnu za nějaký výkon. Třeba práci a po měsíci dřiny jsem se odměnil už moc. Takže se musím odměnit něčím jiným. (Koníček) Bohužel můj byl má práce. Teď už ne. Před tím jsem sportoval tak se asi zkusím k tomu vrátit.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 28/08/2021 11:10 Provedl: Filip420.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62828
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Zajímavé je ta myšlenka, že po přestání se závislostí se okamžitě vrátí střízlivost a síly, které člověk má za střízlivosti a které pití narušovalo. Jo a jestli to člověk bere, že je dobré mít plíseň protože je velmi úlevné se podrbat, tak nevím jestli to nesedí i na ten alkohol. Celý den mít žízeň(v lepším případě)a pak jí vyhovět a zas znovu.Je to dobré dle mého nepít každopádně, zvláště pak proto, že si opravdu asi nemůžeme v rámci vyrovnanosti života vyčítat, že jsme o něco přišli, když alkohol jsme již opravdu zkusili a vzpomínky taky zůstanou a zkušenost nějak při něm nabyté. Takže bych moc nepsychologizoval a šel bych do toho a prostě na alkohol už nebral a nediskutoval s tím alkoholismem, zda pít nebo nepít, prostě, nepít, nepít, nepít protože prostě nepít nepít nepít. Ono právě alkoholik pije protože si to vždy nějak odůvodní. Napadá mne, že je fajn nepít i preventivně, např. na vesnici, kde každý pije u sámošky, je fajn, mít to jasně rozhodnuté, nepít a už to dál neřešit, člověk nechce skončit jako oni, jako místní opilci.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 28/08/2021 21:39 Provedl: Raskolnikov.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62829
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Ještě si budu muset pročíst celé téma, ale ještě mne napadá, že závislost jsme si nevybrali,závislost si vybrala nás, takže jako s každým pokaženým zbožím reklamovat, vrátit, nebrat a dál neužívat porouchaný výrobek.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62831
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Absťák z dosaženého finálního návyku měřeného z průměru týdne nebo "měsíčního úhrnu srážek" vyděleného počtem dní v týdnu/měsíci v počtu do 5 piv-10° se myslím u dospělého chlapa průměrné váhy asi 75kg původní váhy střízlivý zamlada 100kg váhy po opilecké kariéře dá zvládnout samokůrou.Není to málo, protože je to asi pět velkých panáků kořalky, tedy v průměru půl lahve pulitrové lahve kořalky denně.A to jsem potřeboval každý den, jinak jsem cítil jakoby nedopojenost a diskomfort.S trochou pokory k alkoholické závislosti musím uznat,že jsem to stihl, ale o prsa a v poslední moment, návyk už šel do vrtule. Proto bych nic nepodceňoval a s pitím fakt sekl. I pivaři jsou alkoholici.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62832
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 8 měsíce  
Ahoj, Raskolnikove, a jak dlouho už nepiješ?
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter