Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...15
Dolů
Téma: Abstinenční priznaky.
*
#62856
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Mám dojem, že praxe je vlastním prožitkem je neopomenutelná.Teoretizování na internetu nestačí. Koníček nebo někomu asi vyhovuje sezení s aktivně odvykajícími abstinujícími alkoholikami je patrně jak tu někdo psal ten skutečný prožitek, takový trénink, který také nejde dělat jen v hlavě, ale třeba ho opravdu prodělat.Terapie zážitkem.Přecenil jsem trochu možnosti být terapuetem , sám si koleduji o relaps, ale dnes jsem to zvládl, zítra zařazuji aktivní provádění svého koníčku, abych měl ze sebe opravdu radost, že jsem pro abstinenci něco udělal.Tak zdravím a rady neuděluji, jestli to tak vypadalo. Vypisování mi nějak moc nepomáhá.Formulování chytrých myšlenek, a jaski žití jich v praxi je zdá se zcela odlišná disciplína..
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62857
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Ahojte, jak se vám všem daří? Mě zatim moc dobře, včera stresující den, ale limonáda zahnala chutě. Je to uspokojující chodit kolem regálů s chlastem a žádnej si nekoupit. Člověk ušetří Taky nemam chutě na nějaký mastný hnusy, chipsy, atd. Dále nemam vubec chuť na žvejkačky, dřív jsem jich docela spotřebovala. Tak to se mi zdá, že když to vydržim, ušetřim na dovolenou
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62858
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Rachel, jsem moc rada, ze se ti dari.
A hlavne je fajn, ze se ti v tyhle pozici libi
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62859
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Tak dnes jsem se držel toho co jsem včera nastínil a vyšlo to. Holt je to návyk a typ dovednosti, takže se musí zas prakticky jakoby přelstít, není to o teoretizování a psychologizování, prostě podvést toho návykáka.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62860
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Tak to mám přesně obráceně. Žvýkačky a tyčinky. To mám pořád. Jinak je mnohem lepší bez alkoholu. Já si večer dávám nějaký ten ovocný birrel. Jsem rád že tobě je taky dobře. Žádný stres. Ja to teď vše beru víc s klidem.
Filip
Senior Boarder
Příspěvky: 42
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62861
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Zkusil jsem v krizi nasadit cigaretu, celkem tři za večer, ale dnes už zas nic, protože si na to nechci zvyknout a nemám krizi každý den.Mám to,ale jako zálohu, když mi jaksi den hodně naloží a nevím si moc rady, koupím si na večer pár kusovek. Je to v podstatě náhražka za to, když jsem si na nervy kupoval několik kusových piv, ale samozřejmě po dením užívání již nebyli kusové, ale mnohakusové. To nechci s cigaretami dopustit.Proto dnes ani náhodou, a to ani nemám už návyk.Spíš se pak snažím zařadit lepší volbu aktivit dne, protože špatný den beru jako něco, čemu lze předejít. Případně si nedělat nadměrně představy, jak by ten den měl vypadat, když to tak asi těžko můžu docílit, a jen si tím přivodím frustraci a krizi a chuť na alkohol, který pak hasím pár kusovkami.Drogy ani jídlo nebo snad ty prášky není dobré brát pravidelně a udělat si další návyk. Snad na počátku odvykání, je pravda,že i psychicky zkoušeným v léčebnách pomáhají trochu cigarety, někdo tvrdí, že to je snad z nudy, i to je možné.Ovšem pak mně to nepomáhá, z pravidelné potřeby cigarety je návyk a mám pak i menší odolnost a výkonost čelit nutkání na alkohol, navíc nelze již přebýt dvěmi cigaretami večer, když to je již potřeba a bežná nutnost vynucená návykem kouřit. A při odvykání kouření opět hnusné stavy, nerovozita a duševní vztek a agresivita a to i u slabšího návyku. A co jsem slyšel o Tramalu, to je úplně jiná kategorie, o tom básní i feťáci, jaká je to síla. No ovšem návyk jak prase asi.Potom mi pravidelné kouření bere chuť a sílu sportovat, zleňivuje mne co do výkonosti, srdci se nechce bít rychle třeba do kopců na kole, protože poslouchá už na ten nikotin a jakoby se na něj chystá, když je zvyklé, že večer dostane dvě tři dávky cigaret. Tudíž i z toho důvodu jsem cigarety vyřadil z běžné denní konzumace večer byť dvou až tří. Sport mi totiž dost pomáhá k abstinenci.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/09/2021 00:42 Provedl: Raskolnikov.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62862
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Z kazuistik vyléčených alkoholiků jsou podotýkám rekreační a vytrvalostní sportovci a patrně i ti společenští asi s nejlepšími statistikami vyléčenosti.Je dobré, že vytrvalostní sport podotýkám rekreačně, jinak si tak akorát uženete chronické opotřebení sportem, je super, protože postupně snad odbouráte kouření a snad i kávu protože zužuje cévy a vy se nemůžete dostatečně rozcvičovat a protahovat a to vám jako sportovci vadí v tréninku.Kouření je navíc velmi špinavá droga a to i IKOS. Tak hodně zdaru.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/09/2021 07:14 Provedl: Raskolnikov.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62866
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
Jsem ráda, že tu zmiňuješ cigarety. Zatím se mi daří stále nepít, ale cigarety jsem naopak dost přidala. Možná právě proto, že jsem byla bez oblíbené berličky chlastu. Už mě to hodně moc štve, a uvědomuji si, jak jsem po nich unavená a už opět kašlu. Tak se teď na ně chci zaměřit. Stále se snažím nějak namotivovat, podkasty o kouření a tak. Nevíte o nějaké podobné podpůrné skupině či jiné fintě . Nějak mi tyhle věci pomáhají,když čtu či slyším spolubojovníky
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62868
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
To je dobře, že si tu tak pomáháme, ale zjitil jsem, že i charita má své meze a že je třeba stvořit a udělat sám sebe tak jak si jej představujeme.Pevně věřím,že v našem případě je to každopádně s nulovou konzumací chlastu. V Boha jako osobu nevěřím a na modlení nedám. Dle mého si musí každý pomoci sám.
Raskolnikov
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62876
Re: Abstinenční priznaky. Před 2 rok, 7 měsíce  
ahojte, tak jak je? Nějaký novinky, jak se držíte? Já dobrý, druhej měsíc a zatim žádná chuť. Pořád se mě drží hrůza z poslední kocoviny. Zdá se mi, že celkem ušetřim, což je další výhoda. taky můžu jet večer autem kdykoli, což je uplně super.)
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter