Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Selhání v abstinenci - nedůvěra
#65196
Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Zdravím,
můj partner alkoholik je 9 dní po detoxu, vypadá to, že se držel. Jenže dnes přišel navátý a táhlo to z něj.
Na zdlouhavé naléhání (připadám si jak megera samozřejmě) přiznal, že měl pár nealko piv.

Zaprvé tedy nevím, je možné ze 3 birrelů mít "hladinku"? No, když někdo rok v kuse láme 5+ piv denně a pak na dva týdny přestane, tak asi ano, že?

Zadruhé, je to tedy vůbec podstatné, že to bylo "nealko" pivo?

Je tady někdo, kdo by mi dodal naději? Že to třeba ještě neznamená že v tom nutně bude lítat znovu a nedej bože mnohem hůř...
Nebo možná radši dodat sílu k tomu, nehrát tuhle komedii o "podpoře" a zachránit se a děti (pouze moje).

Díky všem předem.
Siisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65197
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Dobry den Siisa
Birell je sice nealko pivo, ale nejake stopy alkoholu v sobe ma. Tim padem u alkoholiku spousti chut na normalni pivo.
Moje vlastni zkusenost.
A mohu se zeptat kolik sanci jste mu dala, nez sel na detox?
S alkoholikama to je tezky, moc slovo drzet neumi
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65198
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Upřímně nevím, jestli to byla pravda, s těmi Birrely, no už to nezjistím.

Ráno to byla taková směsice zkroušenosti a dotčení že "birrel se pouze nedoporučuje, tak co máš". Dohodli jsme se, že pro (mou) jistotu si vždycky když přijde někam ven, dýchne. No né že by mě to nějak moc uklidnilo. Pozoruji na sobě nutkání ve všem ho kontrolovat, což ho samozřejmě obtěžuje.

Kolikrát jsem mu dala šanci - nevím jak na to odpovědět. On šel na ten detox o vlastní vůli. Já beru jako svoje selhání to, že jsem za 4roky co jsme spolu, nepoznala, že má takový závažný problém s pitím, že už nemůže dál ???? asi to hodně vypovídá o míře upřímnosti v našem vztahu.
Siisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65199
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Kazdy alkoholik umi moc dobre lhat. Nejen svemu okoli, ale i sam sobe.
Na spouste lidi se to nepozna. Jestli jste tu cetla nejake prispevky, tak uz asi vite, ze neni lehke s alkoholikem zit.
Volba je na vas.,
Jeste ji mate. Nez vas to semele, nebo vyvede neco, z ceho budete mit problem i vy.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65201
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahoj, hlavně si nic nevyčítat. Je to v dnešní době těžký poznat kdo je pijan, kdo alkoholik, když je míra tolerance tak vysoká. Nemyslím si, že birel z člověka táhne. Ale nevím. Možná je ta nedůvěřivěřivost na místě, pokud ti už párkrát lhal. Já osobně si myslím, že šance je, ale bohužel ne vysoká. Nechci nikoho podceňovat, to ne. Ale už dávno nemám růžové brýle a alkohol je silný. Člověk si zničí vše co má a stejně pije dál. Takových případů všichni známe. Poslouchej svojí intuici, ta ti řekne, co je pravda....Hodně síly!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65202
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahoj,
naději Ti bohužel nedodám. Je alkoholik a na detoxu byl zřejmě na Tvé naléhání a proto nevydržel. Pokud nechce přestat sám ze svého rozhodnutí, nikdy nepřestane.
Já jsem si celá léta něco namlouvala, kéž bych neutíkala před realitou a opustila svého muže dřív!!

Hladinku ze tří Birellu určitě nemá. Prostě normálně chlastal. Omlouvám se za tvrdou realitu, ale možná Ti otevře oči a přehodnotíš životní priority.

Rozhodnutí, zda budeš hrát megeru a trápit se s ním (přečti si o spoluzávislosti), anebo půjdeš s dětmi do klidu a budeš se věnovat jim a sobě, je jen na Tobě.

Hodně štěstí...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65204
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Siisa, no a nebo je tu druha verze: sel na detox, protoze si sposcital, ze by o tebe a komfort, ktery domacnosti poskytujes (vyprano, uvareno, vyzehleno) prisel. No a pokud je to tato varianta, tak je jasne, ze to zadne nealko piva nebyly. Proc by si daval nealko pivo, kdyz je na zizen xy dalsich veci nebo voda? Too jsou vsechno takove alko blaboly. Vidim v tom presne sam sebe pred 7 lety .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65206
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Děkuji!

Je to pro mě nové. Na detox nešel na můj nátlak. Já jeho problémy s pitím nepoznala (myslela jsem, že má jiné, což taky má... Ale zřejmě vyhodnotil tyto jako buďto nejvíc palčivé anebo že je zrovna vhodná doba na to pokusit se s tím něco udělat) a on mi svoje rozhodnutí pouze oznámil.

Že by měl ode mě bůhvíjaký servis, kterého pouze využívá, to se říct úplně nedá. Ale budiž, požívá prostě veškerých výhod soužití s partnerkou.

O spoluzávislosti vím a asi se mě to týká. O tom, že se jedná o destruktivní a nebezpečnou věc, nepochybuju.

No tak uvidíme, sama jsem zvědavá, jak se to celé vyvine. Vlastně až teď si uvědomuji, jak dlouho jsem žila s nedůvěryhodným člověkem. V tom je to právě nové.

Nicméně vidím moc dobře, že rozmýšlet nad tím, proč by mělo někomu stát za to vymýšlet si takovou absurditu, že se dal 3 birelly a jestli to teda vůbec může být pravda nebo ne .... To je ztráta času a energie, ono úplně stačí, že moje důvěra klesá.

To bude možná jeho smůla, že zrovna když dospěl k tomu, že by to měl řešit a potřeboval by v tom podpořit, mu přestanu věřit.

Moc všem děkuji za postřehy!
Siisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65207
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Siisa, too nemusi byt tak, ze by si mu denne rikala: vyres piti a nebo pujdes z domu.
Ja si sam uvedomoval, ze kdyz toho nenecham, prijdu o rodinu, mozna praci, bydleni atd. Jenze to neslo dohromady s potrebou pit. A tak jsem vymyslel ruzne mazane finty. Byly naprosto hloupe a mazanych na nich nebylo nic, maximalne jsem se v nich utopil.
Chodil jsem s napady, ze prestanu pit, protoze to neni dobre, nedela mi to dobre a bla blaaa. Jen jsem byl vychcanej jak mrak a snazil se predjit tomu, ze jednoho dne bouchne do stolu a vyletim z baraku.

Vyhod souziti - to prece staci. Sam o sobe by to treba nemel.

Jak pises, jsou to nase zkusenosti a postrehy neb sami jsme ti zavisli.

A je samozrejme mozne, ze jej cestou domu polibila opila beruska na pampelisce a vsechno je pak tim padem uplne jine. Je to mozne. A kdyz to bude jinak a tobe vztah bude fungovat, pak jedine dobre.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65208
Re: Selhání v abstinenci - nedůvěra Před 1 rok, 2 měsíce  
Rozumím tomu tak, že to je to obelhávání sebe samotného, kterého si není vědom ani on sám, natož aby to měl šanci prohlédnout někdo druhý... Kterému to prostě akorát nějak smrdí... A protože je spoluzávislý, tak si myslí že musí nějak zatnout zuby, pomoct a tím si koupí tu lásku.

Upřímně děkuji za vaše vhledy, bez nich by mi to zorientovávání se v situaci šlo rozhodně pomaleji ????

Myslela jsem si taky, že když chodíme na párovou terapii, že se tím pomáhá nějakému řešení (těch jiných problémů) a ono se to tím bohužel spíš tak jako přikrývá
Siisa
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter