Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: bezmoc
#7066
bezmoc Před 12 rok, 5 měsíce  
Prosím o radu. Začala jsem chodit s ´´klukem´´, je o 10 let starší, kterého znám cca 10 let, ale nikdy jsem nad ním nepřemýšlela jako nad partnerem, už jen pro to, že je znechucený z lidí a ´´nenávidí´´ je a i svět celkově a pije, ale nějak se to sešlo a já ho začala poznávat z jiné stránky, než jen z hospod a máme toho dost společného, je velice milý, hodný, v mnoha věcech rozumný a začali jsme se monohem víc vídat a když sme se do sebe ´´zamilovali´´, přestal úplně pít a bylo to senzační.Vydrželo mu to měsíc, poté mu nastala 14dení dovolená a začal se nudit a postupně začal zase chodit víc a víc na pivo. Stačí mu třeba jen 5 piv, ale opije se třeba 3krát denně a jen spí, nic nedělá, nejí. pokaždé, když jsem přišla domů spal, když se vzbudil, šel na pivo. Po návratu byl vždy plný lítosti vůči mě, že mě nechce ztratit,ale že má nějaký problém, který sám neví co je a alkohol mu pomáhá od toho problému utéct. Pořád mluví o sebevraždě, ale že je na to moc zbabělý, ale že je to jediný způsob, jak se ze všeho dostat. Doktorům prý nevěří, takže nikam nepůjde. Nejvíc na tom nechápu to, že přestane pít, vytrpí si neuveřitelný absťák a potom, i když se mu pořád snažím připomínat, jak to bylo bez alkoholu fajn a on souhlasí, snažím se ho zabavit, tak jde a spadne tam znovu. Nechci s ním skončit a tak prosím o radu.
lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/10/2011 14:04 Provedl: kunaL.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7067
Re: bezmoc Před 12 rok, 5 měsíce  
Lenko,

je dost možné, že váš přítel přepijí nějaké psychické onemocnění. Zkuste ho nějak nenásilně přesvědčit, aby šel na psychiatrii. Pokud má rozum, na adiktologii se dostane odtud.

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7068
Re: bezmoc Před 12 rok, 5 měsíce  
Lenko, pokud váš přítel nebude s tim chlastem dělat něco sám, tak nic nenaděláte. Musí sám chtít. Vy mu můžete akorát stanovit hranice, přes které nepůjdete (např. že se odstěhujete). S chlastem má evidentně problém. Měl by začít chodit alespoň na AA, ale když sám nebude chtít, tak nic nenaděláte. Budete se trápit pořád dokola bez šance na úspěch. Zkuste si s nim zastřízliva promluvit ať víte jak dál pokračovat..
Jíra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7126
Re: bezmoc Před 12 rok, 4 měsíce  
Keď ho miluješ,nie je čo riešiť...
máša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7162
Re: bezmoc Před 12 rok, 4 měsíce  
Lenko!
Prosím,odejděte od svého"milého".Patnáct dlouhých let jsem žila s alkoholikem,mám s ním pět dětí,nakonec jsem utekla.
Ty bezesné noci,ty marné sliby.Váš partner je na tom už nyní velmi špatně se svým pitím.Utíkejte pryč.Možná vám dělá dobře,
že na něj máte určitý vliv,bohužel ten vliv je velmi malý.A ze své zkušenosti vím,že situace se bude velmi zhoršovat.....
Zasloužíte si,Lenko život v klidu a s člověkem,který vás
nebude zranovat svou závislostí.Už ted vám jistě vadí,že partner spí,kdy normální lidé nespí.Že tráví dny jinak,než ostatní lidé.Neuplyne dlouho a bude jenom pít a spát....
Několikrát za den.A do toho vám bude říkat,jak moc vás má rád.
A jednoho dne zjistíte,že u něho jen tak sedíte,místo toho,abyste byla třeba na nějaké procházce,nebo v kině,atd.
Pije a spí ,pije a spí.....
třeba jste do něho zamilovaná proto,že v něm hledáte lásku,kterou jste nedostala v dětsví-není to jednoduché,každopádně je to nezdravý vztah.
Mnoho lidí dospěje po čase k ZÁVĚRU,že s ALKOHOLIKEM se žít nedá!!!!!!
Přeju,Leni,hodně sil k tomu,abyste svého partnera dokázala opustit.Jo a také by bylo moc nezodpovědné mít s ním děti!!!!
Klára
Klara

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8083
Re: bezmoc Před 12 rok, 1 měsíc  
tak jsem opět zde, s partnerem jsem stále, ale je to pořád dokola, pije a na všechno se*, naštěstí si uvědomuje, že musí pracovat, ale hádáme se, nemluvíme spolu, netrávíme spolu čas, najednou mu blikne, že je něco špatně a z fleku se na všecko vykašle a je milionový a najednou bum a je to zpátky. Tím jsem přišla na to, že alkohol je až to druhé, on už na něm třeba je závislý, ale to dokáže ovládnout, on má nějaký psychický problém, nenávidí vše okolo, sebe, sebevražda, ale na druhou stranu se rozesmutní a říká, že je vlastně šťastnej, že má mě, máme krásný byt, jsme spokojeni, ale že něco v něm mu zakazuje být šťastný. Potřebuju aby šel k odborníkovi a nechci ho opustit už jen kvůli tomu, že kdyby se něco stalo, byla by to moje vina, že jsem ho opustila. Mám ho moc ráda, ale už nemůžu, prosím poraďte, za žádnou cenu nechce jít k lékaři, ale sám brečí, že chce být normální, že chce žít šťastně a nechce nás trápit, fakt bezmoc.Děkuji moc za zájem
lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8084
Re: bezmoc Před 12 rok, 1 měsíc  
Všechny tyto nálady mívají alkoholici, takže se bude jen zhoršovat, už i Vy ho sama omlouváte, a jestli mu něco je, je přeci normální to " něco" léčit ne?Netvrdím, že nemá jinou duševní poruchu, ale to opravdu musí posoudit lékař.A partner se musí léčit.Tipuji ho na alkoholika, který si nechce připustit, že ten problém má.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8085
Re: bezmoc Před 12 rok, 1 měsíc  
on to sám říká, že ten zkur* chlast ho ničí, ale to co ho ničí víc, tak v tom mu chlast pomáhá, nevím, třeba je to tak jak říkáte,ale při pohledu na něj, jak je nešťastněj mu docela věřím. No to je jedno, ať je to co je to, chci mu pomoct, když to nepůjde, odejdu, ale nějak ho potřebuju přesvědčit k tomu doktorovi a nechci to pohnojit ještě víc a zkrátka nevím jak na to, nějak opatrně. Všude čtu, že oni sami ten krok neudělají, ale když už se k tomu nějak dostanou, tak jsou za pomoc rádi a i spolupracují a to by bylo bezva, chci to alespoň zkusit
lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8086
Re: bezmoc Před 12 rok, 1 měsíc  
Sám tomu věří, že mu alkohol pomáhá, ale ať se zamyslí a uvědomí si, jak mu a jak dlouho ta pomoc trvá, pak mu je ještě hůř.Je to klasický alkoholik.Jestli Vás má trochu ráda, někam zajde, nemusí k lékaři, ať jde na AA, tam mu hodně věcí dojde, pochopí, jak na tom je.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8087
Re: bezmoc Před 12 rok, 1 měsíc  
Opravuji, "rád", a ještě chci dodat, že sedět doma, doufat, že se stane zázrak, nikam nevede.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter