Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: moje matka alkoholička
#7159
moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Mojí mamce bude skoro 60let a již několik let jí podezřívám,že nezvládá svůj kladný vztah k alkoholu. Je tomu něco málo přes rok,co přišla o práci a myslím že to ji hodně přispělo k tomu,že její alkoholismus se zhoršuje. Jsem jedináček a mám 4 letého syna,tudíž nemám možnost se na ni vrhnout nátlakem a spolčit své síly se sourozenci nebo tak. Mamka je vdaná,ale její manžel je takový,jak se říká trouba a zdá se,že on jí její stavy je ochoten tolerovat a nechává sebou manipulovat,až to není hezký. Moc nechápe,že tím ji rozhodně nijak nepomáhá.Ale je vděčný za každý prožitý den v klidu a bez hádek či histerických výstupů.Těch je bohužel v jejich společném životě mnoho.Žiju ve své domácnosti s manželem,synem a psem,né vždy se dozvím co se mezi nima děje,ale bohužel v posledních měsících už to překročilo své hranice a moje matka se neudržela několikrát ani ve chvílích,kdy jsme ji svěřili našeho synka,kterého jistě velmi miluje,ale není pro ní už problém se opít i když za něj přebírá zodpovědnost.
První můj krok je za mnou a syna ji už nesvěřuji,je si vědoma proč,ale nic na tom nemá chuť měnit. Ve styku jim nebráním,s podmínkou pouze u nás doma,za přítomnosti mě,nebo mého manžela.
Mám chuť ji zatrhnout i to,aby se jí třeba hnulo svědomí.
Kamila Paulíčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7161
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Milá Kamilo.Použij všechny páky k tomu,aby si tvoje matka uvědomila,že kvůli svému pití ztratí vnuka.Mě to nakoplo k tomu,že jsem začala něco konat.Začala jsem si uvědomovat,že že takhle dál to nejde a že je něco špatně.Byla to strastiplná cesta plná neúspěchů a bolesti,ale nelituju.Dneska je to skoro tři roky,co jsem střízlivá a jsem šťastná.
Johanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7163
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Děkuji moc za vaši reakci a podporu.Jsem rozhodnutá,vím že jí to srazí k zemi a budu doufat,že se odrazí. Pevně věřím,že to dokáže a že to zlé bude časem tatam.Už se na to těším,ale cetsa bude těžká.Mám ale i strašný strach,aby to nevzdala,bude mě jistě nenávidět,za ten krok,že jí vezmu kontakt s vnoučkem.Ale moc moc děkuji za podporu!!!!
Kamila Paulíčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7165
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Jen neustupuj, vydrž, nevěř slibům, lžím, až bude pár měsíců střízlivá, pak! ji pochval a doporuč nějaké doléčení, i léčení.A napiš, jak se Vám podařilo vydržet.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7166
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Děkuji Líbo,snad to zvládneme!?!?!? Určitě napíšu!!!
Kamila Paulíčková
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7189
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
prosim ako ste si uvedomili ze mate problem? kedy sa to vo vas zlomilo? moja mamka je alkoholicka, neda sa s nou o tom rozpravat vzdy odide z miestnosti.kvoli tomu otehotniet a dufat, ze by sa nieco zlepsilo...ale inak urobim cokolvek. Otec je makky, len o tom rozprava a krici, ale uplne bez efektu. problem je urcite v tom, ze ju velmi lubi a ked je triezva jej nedokaze nic povedat.Matka nepije pravidelne, mava aj dlhsie odmlky, ale potom si taha snuru. Vianoce pravidelne v liehu. robi 12 hodinove smeny a ked ma napriklad 2 dni volno samozrejme ze to vyuzije. to ze si schovava flasky o tom ani nebudem hovorit. este aj v detskej izbe...
ja viem ze mala tazky zivot, nevychadzala dobre so svojou mamou, jej nevlastny otec bil svoju manzelku a jej dokonca daval nemravne navrhy, ale nikto to nikdy neriesil, ja ho mam chut zabit.ale to je o inom a na dlho.
problem je ze ona podla vlastneho nazoru problem nema, nic nas do toho neni co ona robi sak sama si zaraba. nedokaze alebo nechce si uvedomit ze tym likviduje celu rodinu.
pije uz roky, ako mala som si to tak neuvedomovala ale sama som jej do vecierky chodila kupovat flasu, kedze som si vzdy aj so sestrou mohla kupit nieco sladke-no sproste deti.
neviem...mam ist na s vyhrazkami, ze sa s nou prestanem stykat? uz na nich nie som zavisla, zijem s priatelom.
moc dakujem za radu
Mirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7190
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Mirko, já bývala jako Tvoje matka, nevěděla!!!jsem, že mám problém, alkohol mě chutnal,pila jsem kvartálně, jako ona, to mě jaksi utvrzovalo v tom, že nejsem alkoholik, když pár dní vydržím bez alkoholu........až najednou dno!Dej jí přečíst pár příspěvků z této diskuze, může mě zavolat, vem jí na AA, sama si najdi Al-anon, možností je dost.A když nic nepomůže , přestaň se s ní stýkat, bude Tě bolet, až uvidíš, jak se ničí, chátrá, upadá..
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7201
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj,to že má moje mamka kladný vztah k alkoholu,vím již nějaký ten rok,ale nežijeme spolu,tudíž jsem to řešila jen příležitostně,ale bohužel nikdy nepřiznala,že by požila alkohol.Párkrát jsem jí našla poschovávaný alkohol,který jsem před ní vylila do odpadu a čekala,že to s ní hne.
Zlomilo se to ve mě v okamžiku,kdy mi můj 4letý syn povídá: Maminko,babička se dnes tak motala,že málem spadla do sklepa",to byl ten největší impuls pro mě,začít protestovat k jejímu postoji. Pak jsem jí ještě jednou dala šanci a svěřila jí synka v době,kdy můj manžel odjel pracovně mimo ČR,ale bohužel opět selhala.
Nyní je matka v lázních se zády,nijak extra se mi neozývá,nejspíš ví a možná i cítí,že se mi ulevilo po kontaktu s lidmi na těchto stránkách a že jí asi po jejím návratu čeká jakási změna z mé strany.
Mám z toho všeho neustále stažený žaludek a nervíky na pochodu,ale doufám,že to zvládnu a že pro ní budu mít síly udělat co nejvíce půjde i když vím,že dost bolesti se bude týkat i mé maličkosti.
Držím palce komukoliv,kdo se snaží pomoci,lidem,kteří mají nemoc: Alkoholismus
Kamila

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7211
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj, znie to neuveritelne, ale mamka mi v sobotu povedala, ze s tym nieco naozaj chce robit. Velmi dlho som sa pripravovala co jej poviem ako, vsetky argumenty som si dala dokopy, bola som pripravena ju lomit a dokonca aj pohrozit ze pokial neprestane uz ma neuvidi...no ale na jednu vec som pripravena nebola-ze mi povie ze ok. no tak som nevedela co na to povedat, tak som sa pustila do placu a musela som ju objat. navrhla som jej ako pomoc AA, ze ju tam budem vozit a ze jej budeme vsetci velmi pomahat. Strasne sa tesim ale zaroven sa snazim pripominat si este to najhorsie este len pride, a to ze privolila este neznamena uzdravenie.takze caka nas boj, ale verim ze to spolu dokazeme, lebo aj ked doma uz dlho nebyvam, stale potrebujem svoju mamku.Dakujem vsetkym za prispevky, Liba tebe osobitne.
Mirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7212
Re: moje matka alkoholička Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj, nevím už jak dál,svou mamku velmi miluji,je to alkoholička. před 10 lety se léčila na alkoholismus, kde jsem ji nechala odvézt já v deliriu, které se ji doma stalo, vydržela celých 10 let nepít a loni v prosinci se to změnilo.
Nejdříve pila tak jenou za 14 dní, ale od letošního července je to síla, pije denně po práci, hned jak zkončí a víkendy a volno jsou její, v alkoholovém opojení. je to navíc epileptička,když se s ní o tom bavím, tak mi odpovídá, že ví, že nesmí pít a že se bude snažit a pod. kecy, kecy, kecy. teď byla 10 dní čistá a byla moc fajn,ale opět to nevydržela a minulou sobotu si v opilosti i ublížila, upadla doma a podřela se, přijeli jsme tam hned s bratry, otec bezradný, ona na koberci, potutelný úsměv a uplně mimo, pod našímnátlakem si foukla do trubičky a nadýchala 1,2 promile, brečela u toho,pak se prospala a nanovo slibovala. nepomáhají výčitky, prosby, nátlak, prostě nic. navíc mamka za poslední 3 měsíce strašně natekla ve tváři, teta zdrav. sestra si myslí, že ji odcházejí ledviny, strašně se o ni bojím,nevím jak ji pomoci,když sama nechce. je společensky vyřízená, k našim už nikdo z rodiny nechodí, ani oni nechodí nikam, jen třeba taťa sám, protože mamka jak má někam jít, se zase opije a spí.poraďte prosím, strašně se trápím,když je po nějakém průšvihu, tak pláče, slibuje, já na ni tlačím,ale nejde to
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter