Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci?
#7235
Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Dobrý den,
bohužel mám obavy, že můj přítel propadá alkoholismu. Je umělec-malíř a pil již v minulosti během studií na vysoké umělecké škole, kde je atmosféra velmi uvolněná. V loňském roce touto dobou měl však zdravotní problémy a tak s pitím na čas přestal. Nepil asi tři měsíce, potom jsme jeli na zájezd do zahraničí a tam pil každý den, že si to přece musí užít. O prázdninách zase pil, ale nevěnovala jsem tomu přílišnou pozornost, neboť to pijí všichni okolo. Ale postupně začal pít tak moc, že za mnou třeba nedojel, když jsme byli domluvení, musela jsem pro něj dojet a byl na mě sprostý, museli jsme ho s kamarády odtáhnout, protože nemohl jít po svých. Sice to nebylo pravidlem, ale stalo se to. Často jsme také chodili na koupaliště a tam od odpoledne pil pivo, koupil si i dvě naráz, protože tam prý bývá velká fronta. To už jsem mu jasně dala najevo, že se mi to nelíbí. Vždycky sliboval, ale pořád pil, někdy i tajně. Potom se situace na čas uklidnila. Letos v říjnu jsme však odjeli opět na týden do zahraničí a on tam celý náš výlet propil, výlet jsem si proto neužila. Poslední dny zase pije i když říkal, že do Vánoc nebude pít. Dnes začal dvěma pivama po obědě a pak odjel do ateliéru. Když se večer vrátil, byl opilý, lehnul a usnul. Myslím si, že má s pitím vážné problémy a že to nevyřeší jen pár týdnů či měsíců bez alkoholu. Mohl by být kvartální alkoholik? Jak mu pomoci? Nechci se s ním rozejít, jsme spolu již přes sedm let a mám ho moc ráda. Budu moc vděčná za radu!
Nela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7236
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Nelo, tušíš asi správně, alkoholik je.Může být kvartální, ale vypadá to, že pije pořád.Ty zajdi na Al-anon, v Praze, Brně, Ostravě fungují výborně, je to pro příbuzné alkoholiků, tam Ti poradí, a vem ho na AA, jen se podívat, poslechnout, co to vlastně alkoholismus je.Neber řeči, že umělci musí pít , vážně, nemusí se ničit.Za chvilku nevytvoří nic.Netoleruj mu pití.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7237
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Děkuji za odpověď. Určitě se tam podívám. On vydrží třeba měsíc nepít. A pak když pije, tak ne vždy pije hodně, někdy si dá třeba jen pivo nebo dvě na konci dne. Když pracuje tak nepije. O prázdninách téměř nepracoval, teď už opět ano. Když si dá ale volno, tak zase pije. Včera pil při příležitosti oběda u mojí tety, dal si tam dvě piva, ale večer přijel zase opilý. Jako by když už začal, tak musel pokračovat. Myslíte, že už mu nemám dávat šanci? Když teď slíbí, že nebude pít a vydrží to, tak si pak může dát pivo, dvě nebo dvě sklenky vína? Nebo už bude muset navždy abstinovat? Sama občas piji, když jdeme s kamarády do klubu, nebo teď jsme šli na vánoční slavnosti, tak jsme si dali svařák. Sama si těžko dokáži představit, že bych se při takových příležitostech nenapila. Znamená to, že mám taky problém s alkoholem?
Nela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7238
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Nelo, neřeš jeho abstinenci, zatím nezačal.Je alkoholik, když si dá jedno, dvě, rozjede se, nemůže přestat, klasika.Bude se děsit, že už nikdy ani slzu, kapku, ale časem se z toho bude radovat, nejenže to je ještě kus cesty, na AA se dozví vše, co potřebuje, záleží na něm, jak naloží se svým životem a Ty se svým.Dej mu šanci, i Ty na AA zjistíš plno zajímavých věcí, poučíš se, a na tom Al-anonu víc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7244
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Milá Libuško, vy jste úžasná (prosím, nemyslím to ironicky)že umíte takhle hezky poradit. Já tyto stránky čtu asi trochu ze sebemrskačských důvodů. Kdysi mi opravdu hodně pomohly Manželovi ne, protože naprosto odmítal jakoukoliv pomoc z venčí. Čtu a chce se mi brečet jak mladé holky místo aby si úžívaly života, vláčí se už v mladém věku s opilcem. A zatím co ony se strachují, starají a sbírají informace, jejich miláček si vykropí zobáček. Já bych nejradši všem poradila "kopněte ho do zadku dokud je čas,budete SAMA uplně na všechno, zasloužíte si víc." a přitom já sama jsem to udělat nedokázala a i kdybych mohla vrátit čas... Stejně bych to neudělala, neopustila bych ho :-)a i když jsem si někdy přála, bůh mi odpust, aby ho přejela tramvaj, neopustila bych ho. Musím se tomu na jednu stranu smát, co to v nás ženských je za samaritánky. Díky okolnostem jsem soběstačná, jsem naprosto samostatná,nepotřebuju ho. Ale neopustila jsem ho, protože ho prostě miluju :-)A protože i v té jeho nekonečné opilosti jsem cítila, že on miluje mne a že ho zabije když vezmu děti a odejdu. Já si tady v podstatě pořád připomínám, jakou jsme oba měli kliku a sílu. Snad vydrží. Už abstinuje 14 měsíců :-D Hurá. No a pomohlo opravdu to, že jsme začali všichni komunikovat. Že jsem si začala volat s jeho zaměstnavatelem a přestali jsme mu baštit jeho bludy.ˇ(v práci tvrdil,že pije, protože má problémy doma, mě tvrdil, že má problémy v práci a že všichni tam ke všemu chlastaj)Vlídný nůž na krk bez výčitek a scén ze všech stran, včetně rodičů... Jen toto spojení a nátlak všech sil, všech jeho blízkých opravdu zabral. A ještě dodám, že jsem nepožadovala žádný slib ani nedala ultimátum a když přišel první dny střízlivý, vycítila jsem, že nechce abych to komentovala, nebo abychom o tom mluvili. Věděla jsem že se bojí že selže. Snažila jsem se doma o skvělou atmosféru a pohodu...aby mu ta střízlivost stála za to. No to je zas pro dnešek všechno:-) Všem držím palce.
Betynka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7245
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Díky Betynko , za hezkou zprávu.Nechvalte mě, nedovedu si přestavit, že by někdo potřeboval pomoc a nikdo mu tady nenapsal aspoň pár slov.Je mě trapně, že pořád píšu jen já, je mě to až moc.Manžela pochvalte, sem tam řekněte, že je dobře, že nepije, jak se máte pěkně, jaký je klid....jen neusínejte na vavřínech.Povídejte mu, jak jste chtěla odejít, jak jste se trápila, není to mučení, on až nyní si to uvědomí, jasně, že nechce slyšet o minulosti, jenže Vy jste trpěla, on to neví.Přeji Vám doma všem aby vydržel, aby jste měli dobrého tátu a manžela.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7247
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Libo,
tvoje rada se mi moc nelibi. Pokud je ten chlap alespon trochu soudnej a inteligentni, tak moc dobre vi, ze pitim ublizoval i lidem okolo. Vycitky jsou (alespon pro me) cestou do pekla.
Pochvalit ANO, vycitat a omylat stare prusvihy NE.
Abych nezapomnel, diky za kontakt na AA. Ale pokud se pro ne rozhoupu, tak stejne mam lepsi spojeni na Prahu nebo Liberec.
Svitavy jsou pro me pase.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7249
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Peťo, to nejsou výčitky, jen připomínky.Jakmile se mlčí, alkoholik si myslí, že je vše smazáno, šlo to lehce.....a je dobře vyjasnit si vše.Moc se v minulosti nehrabat, ale taky nezapomínat, co bylo.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7250
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Já si pořád připomínám sama sobě, že kdybych pila, plno věcí bych neviděla, neměla,a pak se raduji ze své střízlivosti, to si přeci nic nevyčítám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7251
Re: Je můj přítel alkoholik? Jak mu pomoci? Před 12 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, mám tytéž obavy, tedy zda můj přítel a v tuto chvíli už i otec našeho dítěte není alkoholik. Běžně vypije tři a více piv. O víkendu pije už od rána, tedy hned po probuzení. Občas zajde s kamarády na pivo do hospody, návraty jsou hrozné, většinou není schopen ani základů hygieny. Nebylo to vždycky tak, jen poslední dobou se to rapidně horší. Uvažovala jsem o ultimátu, tedy buď přestane s pitím nebo ať se odstěhuje k rodičům. Všechno bude příjemnější, než večery a debaty o ničem s ním. Vím, že ultimáta nejsou řešení, jen nevím, jak to všechno vyřešit. Díky těm 9 rokům, co jsme spolu, jsem si na alkohol jako takový vypěstovala averzi a jen vidím přítele, jak si otvírá láhev s pivem, rostou mi bodliny, jsem podrážděná. On nechápe proč, problém s pitím nemá, pije protože má dobrou náladu, protože měl v práci den "blbec", protože je naštvaný, prostě si vždycky důvod najde.
Rozhodla jsem se tuto věc řešit, protože dnes se vrátil v takovém stavu domů, že nebyl ani schopen rozpoznat své tělesné potřeby. Takže kromě výměny plenek u našeho synka jsem ještě desifinkovala ložnici po jeho plnoletém a stále "svéprávném" otci.
Je možné najít nějakou pomoc? O léčení nemůže být samozřejmě ani slov, protože jak jsem uvedla, přítel problém s alkoholem nemá, to jen já, protože alkohol netoleruji.
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter