Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi
#8548
CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Hezký den vše, prosím, můžete mi někdo poradit, jak nejlépe pomoci Zdenečkovi?Je to má dávná láska z dětství, rozešli jsme se v 15ti letech, kdy oba dělilo studium. On šel na SLovensko studovat na letce a já gymnázium..studovat na právníka. Oba vystudovali a zařídili si své životy. Já OK, on však díky své lukrativní práci a ještě lukrativnějšímu výdělku a nevím, jaké další okolnosti ho k tomu vedli..pil,hrál hazard...ztratil vše..po 30ti letech se šel léčit..nyní abstinuje 1 rok.Neviděli jsme se celou dobu..v tom vzkaz na spolužácích..hledali jsme se a našli. Bohužel má dávná láska..se totálně zničila alkoholem..atd. Byl výjimečný, úžasný, psal překrásné básně..a měl svůj sen, stát se letcem. Neznám noho takových...zaslouží si druhou šanci. prosím poraďte, jak s ním mluvit, jednat..zatím si jen píšeme, je v rozpacích..tvrdí, že je mezi námi obrovský spol. rozdíl. Cítím z jeho slov upřímnost, lituje těch promarněných let a nechce, abych svoji energii plýtvala, jak říká, na něm! Je úplně sám, jen s kočičkou..začal pracovat. Bývá mu nevolno,únava, ztrácí občas zrak i sluch. Dělám si starosti, když si píšeme..jeho text dokazuje, že je inteligentní, má pokoru a velkou snahu to změnit. Nechce po mě nic..radí mi, ať se zbytečně netrápím. Je to zvláštní, cítím takový pocit lítosti, co se stalo...není mi lhostejný! Velice ráda bych mu zařídila cokoli by pomohlo k úspěšnému vyléčení. Jsem velmi hodný člověk, s notnou dávkou empatie, zabývající se i charitou. ALe tady, kde jsem emočně zainteresovaná si nevím rady. ANi o alkoholu moc nevím, vůbec nepiji...takže ve mne má podporu, dokonce říká, že je rád a těší se na mé dopisy..ale nechce se víc otevřít, jsme teprve v kontaktu pár dnů, ale i tak cítím, že potřebuje podporu. Četla jsem vydání MUDr. Nešpora, abych zjistila co a jak...ale očekávám a vsázím na Vás, že mi někdo poradíte a pomůžete zachránit člověka, který nevím proč se dostal na dno..chci ho zpátky dostat na nohy, aby mohl žít plnohodnotný život. ALe nic nevím o bílých myškách..o třesu a nevím jakých depresích..co vše a jak dlouho bude trvat??Mluvit o tom či nemluvit..ať ho nerozrušuji atd...Děkuji všem za pomoc!!Ilona.
ilona jirků
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8551
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Ilono, přiznal se k alkoholismu, tak proč hrát, že nic nebylo?Určitě to vezme.Důležité je, že nepije, drží se, na Slovensku fungují dobře AA, měl by tam chodit, ulevilo by se mu.Moc ho nelituj, ale podpoř, pochval..... Alkoholismus je nemoc!Tady, na této diskuzi najdeš odpověď skoro na vše.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8555
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Děkuji moc, je to ale pro mne málo informací. Nevím, jak vést komunikaci, úplně normálně..nebo jsou některé témata TABU?Jak ho podpořit opravdově? Copak email něco zmůže? Proč ho nelitovat nyní? Nejde mi to, lítost cítím, tedy nevím co všechno provedl..nemluví o tom, ale co tak lepší léky? Nebo lázně? CO pomáhá a jak dlouho to bude trvat, než bude z nejhoršího venku?Díky,Ilona.
ilona jirků
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8556
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Rozhodně nelitovat!!!Sklouznul by k sebelítosti, a ta je pro alkoholika zabiják.Uznání, že se drží a nepije, potěší.Nabídnout mu pomoc, ale napsat, že nevíš, jakou!Prostě tak, jak píšeš sem!Léky, lázně na alkoholismus nejsou.Maily, kde cítí podporu pomůžou hodně.Časem poznáš, co potřebuje, jak je na tom nejenom s alkoholismem, třeba ho trápí samota, prohra s životem, tam je dobře napsat, že nikdy není pozdě začít žít znovu, stojí to za to, každý den je dobrý si užít, zažít.Pomalu dojdeš sama na to, co potřebuje, jak na tom doopravdy je,jak ho nakopnout.... Neplánovat si zázrak, u alkoholiků je to složité, nejisté, nic moc růžového..Přeji štěstí, sílu, radost ze setkání.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8558
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Děkuji za odpověď, máte s tím nějaké zkušenosti? Myslím tím,jako nějakou osobu blízkou co je na tom podobně? Nebo byla? Fakt je to hrozné, netušila jsme, co může alkohol natropit. Myslím, že si zaslouží druhou šanci, pokud vydrží!Samozřejmě, že nelze prominout, to co bylo...ale vidím to tak, že zaplatil tak krutě, že ani netušil. Nevím, co s mozkem VŠ a inteligentního člověka udělá alkohol...nestíhá reagovat na všechno, na co se ptám nebo záměrně neodpovídá. Nedokáži si to představit. Píšeme si a najednou napíše..že to na něho jde..a ukončí rozhovor. Může být tak vyčeprán? Může být z rozhovoru rozrušen? Oba myslím, že cítíme, jak jsme daleko a přitom atak blízko. Je to proti rozumu co píši, ostatní by to sotva pochopili...myslím, že někde v hloubi duše, že oživují staré city..nedokži to přesně definovat. Píši mu každou volnou chvilku, dělá mi starost, jak může někdo takhle být sám? Prý bych to s ním nevydržela...co by mohlo nastat? Může se to zhoršit tím, že mu píši..mám nutkavou potřebu ,dozorovat,, přes email, co se mu děje, jak je na tom? Přejdou ty občasné stavy ztráty zraku, sluchu, třesení, depresí, má pocit že bez alkoholu není průbojný, hůř se seznamuje.apod. Vysvětloval jsem, že to tak není: mám kuráže na rozdávání,komunikuji s každým s kým chci...jsem ve vyšší manažerské funkci...ale jak ho postavit na nohy a dodat mu kuráž? Hezký chlap, který mohl mít mraky ženských..a také, že měl..nevím co byla zač...nechci se v tom hrabat. Jen si myslím, že je dobré mu připomenout jakou zkázu alkohol tropí a jak báječně se žije, když máme své smysly pod kontrolou. Nemůže být unavený, z těch mých neustálých emailů..přeposílám mu všechny možné dostupné informace, hlavně ty pozitivní, jak se to jiným povedlo a žijí plnohodnotný život. Co ovlivní, aby to bylo také tak. On si to přeje..ale bojím se já, těch kolegů z AAA, co když tam bude nějaký co bude opakem, bude mít negativní vliv? Jak může člověk v takové stavu pracovat a starat se o sebe bez pomoci druhých? Jak to dělají ostatní? Neměl by být spíše na neschopence nebo v ID? Já si dělám starost, když je někomu tak zle i po roku? CO jim dávají za prášky..prý na spaní, že nemůže spát... mám tolik otázek...není mi lhostejný, mohla bych mu hodně pomoci...cítím, jak ožívá, když mu napíši, že má radost a nechápe. Srazilo mu to úplně sebevědomí a myslí si, že je jen loutka na kolotoči..sám má strach, že by se to mohla stát, recidiva..proč to říká,vždy´t už musí vnímat realitu?? je zde nějaký lékař, který dokáže dle slov odhadnout, co s jeho tělem děje? A dobu, jak dlouho budou takové stavy? Proč mi píše, že je mu nejhůř, kdy mu bylo?? Vždyť už je rok střízlivý??To odbourávání nemůže trvat tak dlouho nebo ano? Máte s tím někdo zkušenosti? Nepomohlo by třeba trénovat mozkové buňky..nějaké přemýšlení,kvízy?? Je to ještě brzy? Když mi napíše, že musí ihned končit rozhovor co se s ním děje? Bojím se, aby nepotřeboval třeba zavolat sanitku atd. Ach jo..budu ráda, za každou Vaší reakci a třeba i vlastní zkušenost Děkuji všem moc si toho cením, vždyť jde o lidský život...Vaše Ilona.
ilona jirků
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8560
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Ilono, já myslím, že tady není informací málo, tady jsou téměř všechny !!!! Je to hodně časově náročné, ale prostudujte celou diskuzi / je autentická / tak jak jde chronologicky po sobě, a pochopíte ! Vždy se většinou sejde skupinka, nadšená z počáteční abstinence,časem někdo odpadá, někdo zrecidivuje, do toho radí ti, kteří nad abstinují a prošli si peklem. V této diskuzi je obsaženo vše , věřte,že Vám to zabere čas, ale pochopíte pro abstinenty nepochopitelné.Snad jsem se vyjádřila srozumitelně. Ale musíte vlákno po vlákně popořadě, pak to má smysl.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8561
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Mělo tam být nad abstinencí dočasně zvítězili, ale Líba mě asi opraví, že vítězit se nedá !!!!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8562
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Ilono, a když jsem si podruhé a pozorněji přečetla Váš mail, prosím bez nějakého podezírání, jste si jistá, že opravdu abstinuje ????
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8563
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Zcela Vás chápu.Uzdravování z alkoholu je dlouhodobý proces.Psala jste,že pracoval v letectví.Tato profese je náročná na psychiku.Nevím jestli se to,že se léčil na závislost nebylo důvodem přeložení na jinou práci.To se u muže odrazí na psychice stejně jako přiznání si závislosti.Muži jsou ješitní egoisté,zakládají si na tom.Dvojitá srážka ega-jak to muži bohužel berou dokážou člověka srazit víc,než je zdrávo.To znamená citelný otřes.Můžete mu poradit aby vyhledal psychoterapeutické sezení,které pomůže a zapojil se na Slovensku mezi členy Anonymních alkoholiků-to jsou alkoholici,kteří usilují o střízlivost-jsou to stejní lidé se stejnými problémy.Má možnost se začlenit a uvědomit,že v tom není sám,najít tam přátele a navíc oni nabízí svým programem cestu uzdravení těla i duše.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8564
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Dá se vyhrát nad alkoholem jedině abstinencí, ale zvítězit nad abstinencí, tomu nerozumím.A Ilono, může být rok střízlivý, jenže mu chybí kontakt s podobnýma lidma,doléčování, určitě ho naveď na AA a Ty vůbec neřeš za něj, jak se tam bude cítit, jako abstinent nemůžeš nikdy pochopit naše myšlenkové pochody, to, co se nám mele v mozku......a tam ty spřízněné duše najde.Moc jsi hrrr.Věř, že když bude chtít , najde si o alkoholismu vše sám.Nesnaž se tolik.Stejně ví dost.Neřiď mu tolik život, nech ho samotnýho jednat, může mít u Tebe motivaci, že o něj někdo stojí, má o něj zájem, zbytek nech na něm.Najdi si stránky Al-anon, tam něco pochytíš, rady pro příbuzné alkoholiků.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter