Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: jak pomoct manželovi s abstinencí?
#8708
jak pomoct manželovi s abstinencí? Před 11 rok, 11 měsíce  
Manžel přes dva roky pije téměř denně v hospodě a to většinou tak, že o sobě téměř neví, nebo je agresivní. Za tu dobu se změnilo jeho chování tak, že ho nepoznávám, je mu všechno jedno, řídí opilý, pořád je naštvaný, nedá se na něj spolehnout. Už to došlo tak daleko, že jsem se s ním chtěla rozvést, ale začali jsme chodit do manželské poradny, snažil se abstinovat, začal cvičit, normálně denně fungoval, snažila jsem se mu pomáhat, co jsem mohla. Jenže to vydržel asi dva měsíce a zase pije denně, přestal komunikovat se mnou i s dětmi, je mu všechno úplně jedno. Je to inteligentní a hodný chlap, dokud nezačne pít. Navrhovala jsem mu anonymní poradnu, i to že půjdu s ním, ale vždycky řekne, že to zvládne sám, jenže nezvládne Už nevím, co mám dělat dál
Romana
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8709
Re: jak pomoct manželovi s abstinencí? Před 11 rok, 11 měsíce  
Když odmítne léčení, rozvod.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8711
Re: jak pomoct manželovi s abstinencí? Před 11 rok, 11 měsíce  
Začít být tvrdá a nekompromisní.Trvat na tom,že bud´se půjde léčit,nebo bude docházet mezi Anonymní alkoliky a to bez výhrad a pravidelně.Jinak rozvod manželská poradna jeho problém s pitím nevyřeší.Prokázal dobrou vůli-a nevydržel,podceňuje svoji alkoholickou nemoc,proto začal opět pít.Vy musíte být tvrdá a důsledná.Pokud nebude chtít ani jednu variantu pomoci nečekajte a podejte návrh na rozvod.On si musí uvědomit,že to myslíte zcela vážně.Přeju hodně odvahy.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8712
Re: jak pomoct manželovi s abstinencí? Před 11 rok, 11 měsíce  
jedině tím,že převezmete iniciativu a začnete nesmlouvavě jednatmůže být pro něj impuls k tomu aby se rozhodl i on.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8877
Re: jak pomoct manželovi s abstinencí? Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj.
Jak píšou ženský tady....
Nečekej na nic. Nejvíc mu pomůžeš, když pomůžeš sobe. Alkohol, nezná kompromis. Nejlepší, by byl asi rozvod. Nikde není přeci napsáno, že spolu v budoucnu nemůžete být. Je potřeba, aby mu došlo, co se děje a to natvrdo. Pak teprve se může rozhodovat, co s tím hodlá udělat. Buďto, bude pít dál, nebo se do toho bude mít motivaci pustit pořádně.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter