Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem?
#8713
Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Dobrý den,
rok jsem žila s alkoholikem. Rozešli jsme se před půl rokem poté, co skončil v nemocnici s epilepsií a deliriem tremens. Bohužel ani to pro něj nebyl důvod k zahájení léčby, odmítal medikaci i psychiatrickou léčbu. Alkoholikem je už více než deset let, běžná dávka je tři litry vína denně, zanedbává osobní hygienu, nejí atd. Dlouho jsem si naivně myslela, že mu pomohu, ale to byl samozřejmě nesmysl, jen jsem ho utvrzovala v tom, že se vždy postarám a on vlastně problém nemá Nyní to bude půl roku, co jsme od sebe a já se pořád trápím tím, jak skončí... Nespím, trpím depresí, ale nemohu si dovolit chodit na terapii. Jsem z Prahy, takže denně trávím mimo domov deset hodin a doma na mě čeká pes (alespoň procházky s ním mi dodávají energii). Jsem nedůvěřivá vůči jakémukoliv jinému vztahu, protože tomuto člověku jsem věřila a znala jsem ho dost dlouho, bohužel ve své zaslepenosti jsem věřila jeho verzi, proč pije "trochu víc" (jeho slova). Nechci skončit jako zamindrákovaná stará panna, ale po tomto zážitku už zkrátka nikomu nevěřím (nehledě na to, že na bývalého přítele stále myslím)... Ela
Ela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8714
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Elo, už jste se na něm stala závislá, nemocná.Stává se to.Však časem zapomenete, on má svou cestu jasnou, umře, zešílí.....Vy najdete někoho jiného.Chtělo by to společnost, sport, nějaké koníčky, jiné lidi.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8715
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Líbo, díky za podporu! Jsem si vědoma, že jsem se stala spoluzávislou, zcela jsem se odstřihla od přátel, protože jsem se za svoji situaci styděla. Přes týden jsem v práci a zbývá mi čas akorát tak na venčení psa. Můj problém je, že kdokoliv na mě promluví, preventivně se naježím, protože se nechci znovu spálit. Zvažuji, že začnu dělat se psem agility, lidé, kteří takto aktivně tráví čas, snad nemají čas na to, aby nasávali...
Ela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8716
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Líbo, mám na Vás ještě dotaz, máte nějakou zkušenost s organizací Alanon? Je mi jasné, že kamarádky netouží stokrát znovu poslouchat mé stesky a ráda bych si popovídala s někým, kdo má za sebou stejný příběh...
Ela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8717
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Elo, výborný nápad s Al-anonem.V Praze dobře fungují, holky Vás jistě rády přivítají, tam si dušička vydechne, orazí, nic lepšího pro Vás není, spojení na ně najdete jistě na internetu.Znám je osobně, bezvadný ženský, ví!!!Vaše reakce na okolí je normální, jste spálená, smutná, bojíte se všech a všeho, tápete, nevíte, kde se stala chyba, proč zrovna Vám......že jo?To je život, žádný alkoholik nemá na čele varování pro ostatní, umíme lhát, přetvařovat se, slibovat.....nejsmutnější je, že tomu věříme.Uvidíte, že Vám pomůžou Al-nonky, zase se budete smát.....
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8718
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
All Anon v Praze je dobře zaběhnutý.Schůzky probíhají podobným způsobem jako v AA.Celý program je podobný s AA.AA-jsou alkoholici,kteří se chtějí uzdravit z alkoholu,v All anonu se scházejí lidé partneři,partnerky kteří onemocněli stejně jako vy se svým alkoholikem.Je podobný i způsob komunikace-to značí,že se během all anonu neraguje přímo.Sedíte tam a posloucháte druhé,můžete hovořit jen o sobě a svých problémech,které jste si uvědomila,s kterými si nevíte rady.Ovšem po skončení oficiální schůzky začíná celá diskuse-což je chvíle pro vás.Můžete kohokoliv požádat o pomoc,radu,vysvětlení.Máte možnost navázat telefonní kontakty a navíc si uvědomit,že vůbec nejste sama v podobné situaci.Vy jste udělala to nejlepší,co se týká partnera-nic si nevyčítejte.Jestli se upije-je to jeho rozhodnutí.Nenašel sílu na to aby sám změnil.Bohužel stále platí,že to je smrtelná nemoc.Vy se už netrapte minulostí,na které nelze nic změnit.Zaměřte se sama na sebe.Zasloužíte si uzdravení.Trpělivost,čas a sdílení dělá zázraky a uzdravuje.Hodně štěstí!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8719
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Líbo, děkuji Vlila jste mi život do žil! Asi chápu správně, že Vy jste byla na druhé straně bariéry a smekám před Vámi! Alanon zkusím, nesmím se schovávat do nekonečna... Strašně dlouho jsem omlouvala přítelovu opilost, jeho věčné lži a neuvědomovala jsem si, že i já mám právo na život... O to víc si cením rad těch, kteří závislostí prošli a nestydí se radit blízkým závislých osob. Nesu si stigma partneta člověka závislého na alkoholu, ale snad to překonám! Díky a přeji Vám mnoho sil, i my spoluzávislí potřebujeme zpětnou vazbu z druhé strany. Příští neděli snad podám zpětnou vazbu ze sezení Alanonu. Ela.
Ela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8720
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Elo, proč nezavolat hned, právě nyní?Jistě je tam napsaný kontakt, a třeba se schází i v týdnu.Nebo se někdo s Váma sejde o samotě...nevím.Párkrát jsem zašla na jejich sezení, vím, jak je to těžké pro rodinu, když jejich blízký pije, ničí se, a své blízké stejně taky.Dřív jsem to nevěděla, jako každý alkoholik, myslela jsem si, jak mě ubližují, že mě nemají rádi.....mýlila jsem se.Časem pochopíte i jeho nesmyslné chování, jeho nemoc, uklidníte se, přestanou výčitky, špatné svědomí.Nic neodkládejte, a šup, volat.Kdyby Vás bolel zub, uháníte k lékaři hned, co?Bolí vás srdce, a trápíte se zbytečně je nutné bolavé srdíčko pohladit, zklidnit, a žít hezký klidný život.Každý má na něj právo.Kočko, nic neodkládejte.Proč taky?.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8721
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Elo, zavolejte Heleně, abyste to měla lehčí, řekněte jí, že jste našla číslo na internetu, ale , že si píšeme, a že jsem Vám jí doporučila, známe se velice dobře, je bezva, ví!Pomůže.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8723
Re: Jak se vzpamatovat ze vztahu s alkoholikem? Před 12 rok  
Alanon se schází v neděli, našla jsem na netu kontakt. To, jak píšete, že alkoholici hází vinu na druhé, je přesné. Když bývalý přítel ležel v deliriu v nemocnici, řval na mě před personálem takové věci, že jsem se akorát sesypala. Udělala jsem velkou chybu, že místo toho, abych ho v tom nechala pořádně vykoupat, ještě jsem mu zařídila nadstandardní pokoj a v nemocnici jsem bydlela s ním, aby se tam náhodou nenudil... Jediným výsledkem je, že on se vesele upíjí dál a ze mě je psychická troska. Člověku, který se propije do polyneuropatie a epilepsie pomůže už jen ústavní léčba, ale na tu on reagoval jako býk na červený hadr
Ela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter