Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Pomoct, ale jak
#9223
Pomoct, ale jak Před 11 rok, 11 měsíce  
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, nebo spíše potvrdit svoji domněnku, že můj přítel, se kterým nežiji, ale scházíme se od října loňského roku, je alkoholik. Nejprve jsme společně trávili většinu víkendů v barech a bavili se společně s přáteli. Toto mě postupem času přestalo bavit, protože jsem si uvědomila, že už neděláme nic jiného a že bych chtěla dělat "normální" věci. I když odjíždím nárazově na víkend domů, on zůstává v Praze a popíjí s přáteli. Nebyl tedy od října (a předtím dle jeho přátel dlouhodobě) víkend a někdy až do pondělí, úterý, kdy by nekonzumoval třeba jen pár piv. Bohužel toto je někdy podpořeno ještě určitými návykovými látkami, které ho povzbuzují v tom, že pít dokáže několik dní v tahu. Už mu začínají říkat i přátelé, že má problém, stejně jako mu to říkám já, jeho rodina. On argumentuje s tím, že má dobrou práci a že mu tento způsob života nenabourává standardní režim. Chodí i několikrát v týdnu na sport, i když v poslední době ho ani tyto "povinnosti" nedonutí fungovat v den, kdy je má absolvovat. Obecně, když nepije, je uzavřený, nedává najevo svoje emoce. Pohybuje se ovšem v partě lidí, kde se snaží zapadnout, ačkoliv to nemá zapotřebí a spíš jej ostatní beru jako toho, co je "alkoholik" a možná si na tuto jeho nálepku zvykli a on asi také, neumí si už představit, že by fungoval jinak. Když jsem mu řekla, že má očividně problém, když není schopen jediný víkend vydržet střízlivý (v sobotu přepíjí kocovinu z pátku, v neděli ze soboty a takhle někdy až do úterý), řekl, že nepotřebuje pomoc, že si s tím poradí sám. Považuje za největší problém to, že mu "to chutná". Je můj přítel alkoholik a jak mu mohu pomoci, když sám to očividně nezvládne a problém má? Děkuji za odpověď.
Terez

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9226
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Terez, nic moc dělat nemůžeš,v Praze na Poříčí jsou AA každý den, navrhni mu, že tam s ním půjdeš, a ať se zeptá těch, co už si hrůzy alkoholu zažili, oni mu řeknou,jak jim taky chutnalo, jak málem umřeli........jestliže nebude chtít, ví to o sobě, nechce si to přiznat.Rozejdi se s ním.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9228
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Líbo, děkuji moc za odpověď. Je to tak jak píšeš. Prostě to nepřizná, protože si asi myslí, že alkoholici vypadají jinak. Nejsem schopná vysvětlit, jak se věci mají, že se mění i ve svém chování a pokud se člověk těší na každý víkend s vidinou toho, že bude pít, ale opravdu celý víkend, něco je špatně.
Terez

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9229
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Alkohol se stává jeho prioritou, modlou, za chvíli budou už i všední dny v oparu alkoholu, a pak už jen ten chlast.Mozek mu blbne, určitě se on uráží, když naznačíš, že má problém, protože ON to zvládá, zatím.Zkus se sama osvobodit, najdi si Al-anon je to společenství pro příbuzné, přátele alkoholiků, v Praze jsou bezva ženy, pomůžou Ti pochopit, jak a co máš dělat, co je to za hroznou nemoc....Terezko, zajdi tam!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9231
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Dobrý den paní Libo,
ještě považuji za nutné napsat následující.Na nikoho nečíhám a nikoho jsem nechtěla urazit,pokud se tak nechtěně stalo,tak se omlouvám.Chtěla jsem Vás jenom upozornit na dost zásadní chybu,kterou samozřejmě může udělat každý-Vaše reakce mě překvapila.Jsem starší než Vy a určitě nesedím jenom u počítače.I já se snažím lidem pomáhat,vůbec nejde o alkohol-s tím nemám problém ani já,ani nikdo z mé rodiny,na tyto i jiné stránky chodím z jiných důvodů.
Jenom pro příklad,ještě v době,kdy jsem ani neměla počítač jsem
se snažila pomoci lidem,kteří už v tom zařízení dneska nejsou-byla to adresa Riegrova 32,to Vám určitě něco řekne.
Tak to jen na vysvětlenou.Přeji Vám vše dobré.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9233
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Vůbec nejsem uražená, ani jsem nebyla.U počítače nesedím také pořád, nemám na to čas........
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9237
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Děkuji moc za tip. Asi bych potřebovala zkušenosti od někoho dalšího, abych věděla, co si o tom myslet. Argumentuje řečmi typu, že není alkoholik, neboť ti pijí sami doma, schovávají lahve, když mají problém. Prostě ho má, jen se bojí to přiznat a já nevím, jak bych mohla pomoct.
Terez

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9238
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Terez, on tomu věří, že není tak zle, protože nic neschovává, nemusí.Jestli si dá sem tam trávu, zničí se bleskově.Jeho přátelé to už také zpozorovali, není v pořádku.Víme to my, jen on si to nechce připustit, netuší, do čeho se žene.Když tvrdí, že je v pohodě, jistě mu návštěva AA neuškodí, nemusí se bát, zeptej se ho, jestli tam půjde s Tebou?A Ty zkus sama Al-anon, tam fakt hodně pochopíš, a možná i to, jak na něj!On nežije, jen přežívá, škoda každého dne, který takto ztratí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9244
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Terez....
Když si přečteš věty, co jsi napsala v úvodním příspěvku zjistíš, že jsi si odpověděla sama. Proč?
Napsala jsi svoje pocity a to poměrně jednoznačně.
Pak tedy nerozumím tvé potřebě, znát ještě názor někoho jiného.
Pokud tě zajímá názor odborníka, klidně za ním zajdi.
Na mě, tvůj článek zapůsobil poměrně jednoznačně.
Rozhodně dej na svoje vnitřní pocity co a jak ti přijde v pořádku a co ne. Nepotřebuješ ke svým rozhodnutím souhlas někoho jiného nebo ano?
Když pominu fakta, co jsi napsala a svůj názor, že problém má, zbývá minimálně tvoje představa o tom, jak asi v partnerství žít, jak se v partnerství domluvit (tady domluvu moc nevidím)a spousta dalšího. Už to samo o sobě stačí na to, aby jsi věděla, co chceš a co opravdu nechceš.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9272
Re: Pomoct, ale jak Před 11 rok, 10 měsíce  
Milá Terezko,

chápu tvé znepokojení a je tam potřeba již něco řešit. Nevím, jestli bych tě poslala přímo do AA, moc je z vlastní zkušenosti nemám ráda, působí na mě trochu jak sekta. Opřednostňuji kvalitní psychoterapie. Myslím, že by ti prospělo sezení u terapeuta Jana Jílka, najdi si na webu jeho kontakty a objednej se k němu. Pracuje se závislými, spoluzávislými a věnuje se i partnerské terapii, což pro tebe by bylo vhodné vše. Držím palce!!!
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter