Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Matka alkoholička - co můžu udělat já?
#9546
Matka alkoholička - co můžu udělat já? Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den,
pocházím z vinařského kraje, kde není pití ničím neobvyklým (spíše naopak). Oba moji rodiče pijí prakticky denně víno, občas padne i nějaké to pivo. Nepamatuji se, že by tomu bylo kdy jinak. Poslední dobou (přesněji již více než půl roku) však pozoruji, že se to matce začíná jaksi vymykat z rukou. Mám podezření, že je alkoholička - zapomíná, v opilosti padá na zem (má tedy i různé šrámy a modřiny), má okna, třese se jí ruka (takže není schopna skoro psát a padají jí věci), přestala se starat o domácnost a dokonce se i minimálně jednou pomočila. Mám o ni strach. Nevím co dělat, když otec pije taky (i když to má pod kontrolou) - promluvit si s ním o tom asi nemůžu, nejsem si jistá, že by mě pochopil. Ráda bych jí mohola, ale netuším jak, abych to ještě nějak nezhoršila. Nechci to nechat zajít ještě dál, myslím, že teď už je to na hraně. Prosím poraďtě, mám o mámu a její zdravotní stav velkou starost

Děkuji

B.
Barbora

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9547
Re: Matka alkoholička - co můžu udělat já? Před 11 rok, 9 měsíce  
Rozumím vám.Pokuste se s mámou i tátou o tom hovořit.Jak se cítíte,jak vidíte celý problém.Třes rukou vypovídá už o problémovém pití vaší mámy.Stejně jako pády.Je důležité hovořit s oběma rodiči.Mámě řekněte,jak ji máte ráda a bojíte se o ni.Pokuste se ji navést na tyto stránky.Ona si musí sama pžiznat problém,jinak bude pokračovat v pití.I tak pro ni bude hodně těžké sama přestat,když otec bude pít dále.Pokuste se zasít aspon´do rodičů semínko pochybnosti o jejich pití a zalévejte ho jak se dá.Pokud by někdo z nich projevil trochu ochoty?Zajděte s ním aspon´na první sezení AA v místě jejich bydliště jako doprovod.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9553
Re: Matka alkoholička - co můžu udělat já? Před 11 rok, 9 měsíce  
Moc děkuji za odpověď. Promluvit si s ní je asi jediná šance. Mám jen obavu z toho, co bych měla říkat a hlavně z její reakce..
Barbora

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9554
Re: Matka alkoholička - co můžu udělat já? Před 11 rok, 9 měsíce  
Určitě to mámě nebude příjemné.Nikdo nemá rád,když se poukáže na jeho chybu.Reakce můžou být,že bude mlžit,zkreslovat a bygatelizovat své pití,poukazovat na vašeho otce.Nebojte se jejich reakcí at´budou jakékoliv.Asi dojde i k jejím výčitkám možná i k agresivitě.Možná ve vás uvidí nepřítele,který ji chce vzít to nejlepší-tím se pro ni stal alkohol.Počítejte s tím.Nebude chtít vidět,že jí opravdu chcete pomoct ani to nemůže vidět pokud pije.Vy však buďte důsledná,neústupná a hlavně trpělivá.Bude chtít možná vyvolat konflikt-toto jí nesmíte dovolit.Mějte na paměti,že z ní bude hovořit její závislost její nemoc a ne ona.Pokud se na mámu a na celou věc budete dívat jako na těžkou nemoc,kterou trpí?Nebude vás nic z toho jak se bude chovat ani z toho co bude říkat zasahovat.Musíte mít také na mysli-žádné litování-at´vyvolá jakoukoliv situaci.Zloba,lítost pocity nepochopení jsou právě příčiny a podněty k pokračování v pití.Stejně jako strach.S tím se bude muset vaše máma poprat sama.Vy se ovšem do toho nenechte zatáhnout.Nedovolte jí to.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9555
Re: Matka alkoholička - co můžu udělat já? Před 11 rok, 9 měsíce  
Opravuji- bagatelizovat
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter