Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#9560
Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Dobrý den,
moje matka je alkoholička.Je mi 26 let a s alkoholem začala,když jsem byla ještě malá.Ale teď to začíná být čím dál horší.Už rok je na pracáku(dnes jsem se dozvěděla,že ji vyhodili,protože nepřišla)a s pitím je to horší a horší.Nemá zájem o nic,celé dny jen leží v posteli s vínem.Nekoupe se,chodí špinavá a nestará se o domácnost.Jakékoliv moje snahy jsou k ničemu.Když se o něco pokusím,řekne že se mám starat o sebe a pití považuje za normální věc.Nevím si rady,co mám dělat?S mým otcem bydlí v jedné domácnosti,ale to je asi tak všechno,jinak se spolu vůbec nebaví.Kamarády taky nemá.Nejhorší je,že když nad tím začnu přemýšlet-kdyby se šla léči,znovu se vrátí do toho samého prostredí...Ale hlavně,jak ji donutit něco dělat?
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9561
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Ali, jen vystihnout chvilku, kdy je máma střízlivá, promluvit s ní po dobrém, že Ti na ní záleží, že jí máš ráda, že máš o ní strach, jestli by se nešla léčit.Může jí to docvaknout,- sama chtít se z alkoholismu dostat.Taky nemusí!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9562
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Aleno,neřešte co bude až se vrátí domů.Řešte především to,aby vaše matka nastoupila cestu směr psychiatrická ambulance s AT zaměřením a začala chodit mezi Anonymní alkoholiky.Vím,potřebuje nastoupit na protialkoholní léčbu.Ovšem s tím,že ji vyřadili z ÚP si odřízla cestu.Zdravotní pojištění si ted= bude muset hradit sama a na léčbu která trvá min.3měsíce a den stojí 100kč?Na to asi peníze nebudou.V každém případě potřebuje jistit Antabusem-ten jí nedovolí rozpít se a léky na psychiku. Potřebuje do své hlavy dostat své priority-svůj žebříček hodnot(pro závislého to znamená na první stupen´dosadit svoji střízlivost).Bud´te na ni přísná a neústupná co se týká všech opatření souvisejícími s jejím pitím.Vašemu otci se vůbec nedivím,že s matkou nekomunikuje.O čem by s ní měl také hovořit?Už si zřejmě na její pití zvykl a vzdal veškerou naději.Ovšem nerozvedl se s ní.Kdo ví?Možná se jejich vztah dostane opět do normálu a začne fungovat,jestli se dá do pořádku i vaše máma.Všechno záleží na ní.Na vás je,aby jste ji dotlačila k prvnímu kroku.Tím je lékař a spol.AA.Hodně zdaru,trpělivosti a síly.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9570
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Děkuji za odpovědi,
ale ona pořád říká,že nepije...proč by nemohla..ať se o ni nestaram a staram se o sebe.Že o tom pořád mluvím,že je to to samé pořád dokola a už ji to nebaví poslouchat.Nikam k doktorovi nepojede se mnou,proč by měla...
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9571
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
To už jsem zkoušela a bohužel nepomohlo :-(Jsem na ni tvrdá možná až moc,nevím.Nedávno mi říkala,co to má za dceru...
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9574
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Je jasné,že jí vadí když jí říkáte pravdu o jejím problému.Poukazujete na její chybu.Chcete jí vzít to nejmilejší-což je pro ni alkohol.Reaguje jako dítě,kterému berete jeho nejmilejší hračku.Pokuste se změnit strategii.Nasměrujte ji na tyto stránky,vykládejte jí příběhy,které tady jsou napsané.Zajděte sama na sezení AA a povídejte jí o tom,co jste tam slyšela.Vemte při té příležitosti s sebou i brožurky AA-dostanete je tam zadarmo.Můžete jí tam koupit literaturu pro alkoholiky.Píše se tam o celé nemoci a nejsou drahé.Mluvte s ní o tom,jak vám na ní a jejím životě záleží.6e vám vůbec není jedno,že si zvolila takovýto život,který vede jenom do horšího a horšího pekla až skončí smrtí.Jenom na ni mluvte.nedávejte jí žádné ultimáta-zatím se obrńte trpělivostí.V žádném případě jí nepůjčujte žádné peníze.Řešte jen problém jejího pití-ten je ústřední problém,z kterého vycházejí a budou vycházet další a další.Nenechte se vyprovokovat k žádným prudkým reakcím a zbytečným emocem.V klidu.Rozčilovat pro vás je zbytečné.Stačí když to bude škubat s vaší mámou.Nenechte se odradit ničím!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9579
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Díky za radu.Pravě se většinou rozčílím nebo začnu brečet
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9582
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Asi se budeš muset úplně od matky odtrhnout, začít myslet na sebe,žít si svůj život,nebudeš zbabělá, jen se budeš chránit, zničila by ses sama, mamka už na sebezničení pracuje.Kočko, vím, že jí máš ráda, záleží Ti na ni, jsi hodná dcera, ale když mamka nebude chtít přestat, nikdo s tím nic neudělá, Tebe to vycucne, zničí, chraň se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9587
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Pokud chceš mámě pomoct?Musíš se naučit dívat na ni jako na těžce nemocného člověka-a vnímat její pití jako součást její nemoci.Pokud by se ti to nedařilo?Začni v AA.S těmi brožurkami,které jí tam nenápadně nechávej.Můžeš i AA požádat o pomoc.Jsou i takoví členové,kteří tímto způsobem,že osobně přijdou za jiným alkoholikem,který má problém.Pokud by to selhalo,pokud by tě to vyčerpávalo,nebo jsi sama nezvládala situci?Jednoduše to vzdej!Nemá cenu a už vůbec není smysl pomoci v tom,aby ses odrovnala i ty.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9589
Re: Matka alkoholička Před 11 rok, 10 měsíce  
Co nejvíce ničí pomáhajícího?Jsou výčitky svědomí!Vyčítá si,že je tvrdý,vyčítá si své jednání,svůj přístup.který už u tebe není založený na autoritě rodiče před dítětem ale dostává se na jinou úroven´,než tomu bylo předtím.Měj na paměti-nesmíš si nic vyčítat.Alkohol sám o sobě působí mnohem ničivěji na závislého a nezná slitování s nikým.Ty jednáš z pozice zdravého rozumu.Matka už bohužel ne.A toho se musíš držet zuby nehty!Hlavně nedovolit mámě kličkovat,měnit téma-nadávat bude,bude zuřit nebo brečet,nebo střídavě obojí-ale toto je její nemoc,která se brání a odmítá léčbu-ne tvoje matka.Uchovat si tento pohled a rozlišovat-tím tě nemá šanci nijak bolestivě zasáhnout.Jen si musíš uchovat tento úhel pohledu po celou dobu,kdy s ní budeš v kontaktu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter