Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Potřeboval bych poradit jak přestat pít
#11792
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Sarko, klídek, oni nemůžou nikdy pochopit Tvou nemoc, nejsou alkoholici.Zlobí se, v podvědomí mají o Tebe strach...mají Tě rádi, což je vlastně dobrá reakce.Zatím řeš svůj problém, časem jim řekni, že končíš s pitím, že máš lékařku.....ať si myslí, co chtějí.Nabídni jim ke čtení toto forum, al-anon, víc nic nemůžeš dělat.Trochu se něčím potěš-kromě chlastu-, nabírej sílu, vydrž nepít!Piš sem, svěřuj se, křič, breč, vše pomůže, uleví se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11793
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Alkohol je zradný, mocný a trpělivý. To slýchám v AA a je to pravda. Má moc oblbnout lidi, že to s nimi není až tak špatné, tu zradnost jsem zažil, pak uchopil mocně můj život a trpělivě mi bral vše, co v mém životě za něco stálo. Alkohol je silnější jako láska, proto jsem přišel o rodinu, proto socialka bere matkám děti.
No já vlezl do AA, tam jsem našel řešení a odpovědi na své otázky. Ale dodnes neumím své rodině vysvětlit, proč jsem to dělal. I já od nich slýchal, nepij, a já někdy i chvilku nepil, aby pak přišlo to nutkání, přece já nejsem alkáč, dnes to bude jiný a bylo, vždy horší a horší. Neumím jim vysvětlit tu posedlost, oni to neznají, proto jsem vděčný za AA, tam jsou lidé, kteří to znají a díky nim už umím žít bez chlastu. Sám jsem nikdy nevydržel, potřeboval jsem pomoc a našel jsem ji.
Moc Ti Šárko přeji, ať najdeš svoji cestu. Ono nepít je celkem lehký, pro normoše, ale pro mě alkoholika to bylo, vlastně taky lehký ale jen díky těm, kteří to dokázali předemnou. Michal
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11795
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
snad to zvladnu objednala jsem se k psychitričce ale tam jdu až za měsíc ale jak tak studuji diskuze tam bych o sobě řekla že jsem kvartalní alkoholik ale vubec nechápu jak se to mohlo stát že mám takové okna a stavy začlo to v 18 nevim jak je to možné jak se takhle stát alkoholikem snad mi ta to dá odpově´d psychiatrička
sarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11796
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Sárko.Netrap se tím.Vem,nebo spíš to přijmi,že se tak stalo a alkoholičkou ses jednoduše stala.Někde jsi překročila velice křehkou hranici a dostala ses tím do závislosti na alkoholu.Ted´je všechno pro tebe hodně citlivé,sama jsi tím zjištěním,přiznáním si otřesená.Ono se všechno začne otvírat mnohem později,pochopíš mnohem víc věcí.Ted´se tím zbytečně trápíš a především mrháš svoji životní energii,kterou budeš potřebovat zcela jinde.Ty se drž a nenič víc,jak tomu bylo s tvým pitím.Čas ti všechno odkryje a docela sám.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11799
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Sarko,tak kdyz jdes k psychiatricce az za mesic,co takhle zkusit zajit aspon parkrat na aa.Taky bych si objednala knihu Anonymni alkoholici(www.anonymni alkoholici.cz) dovis se tam o sve nemoci strasne moc-i jak na ni.Nezustavej ten mesic jen tak,alkohol je strasne silny,mohlo by te to presvedcit,ze to neni az tak spatny,ze mozna vlastne ani nici pomoc nepotrebujes a bla,bla,bla-vsak to zname...
Drzim palce!!!!!Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11800
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Marky-je to dobrý nápad,jak nezůstat na všechno hlavně na svoji nemoc sám-sama.Já tak chodila do AA před nástupem do léčebny.Měla jsem strach,že se napiju a věděla jsem jsem,že se mi napití s lidmi z AA nehrozí.Nerozumněla jsem ničemu,o čem se hovoří ale jen to vědomí mne drželo v tom držet se jich zuby nehty.To stejné bylo po léčbě.Už jsem věděla,že se svojí nemocí nemůžu zůstat sama.Nikdo to nechápal ani nerozumněl,Stejně jako pocit nedůvěry,kterou jsem velice trpěla.Jsem ráda,že jsem se tak rozhodla.Ostatní jako celý program AA mi začínalo docházet mnohem později.Udrželo mne to střízlivou téměř 9let a bez jakýchkoliv problémů.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11803
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
divala jsem na net a nenašla jsem AA nidke pobliž tak nevím kde se mám ještě podivat ? ale u mě je to rozmezí měsiců a řict že jsem alkoholic mi možná nahnalo hodně paniky na to abych se napila u mě jo ne že sama ale že když někam jdu a jak kdy někdo mi nabidne pití tak kivnu a ne neřeknu jak kdy :o(
sarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11812
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Šárko, pomalu couváš, co?Bacha!Víš sama nejlépe, že problém máš, můžeš napsat odkud jsi, které město je nejblíž Tvého bydliště?Taky je diskuze na internetu, Triezvy priestor, zkus to.Nic neodkládej, pomalu na sobě pracuj, zavčas.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11814
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
necouvám ale hledala jsem nejblíž je opava ale tak je jenom lečebna
sarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11815
Re: Potřeboval bych poradit jak přestat pít Před 11 rok, 5 měsíce  
Sárko,V Opavě v léčebně probíhá jenom každý měsíc myslím 3čtvrtek v léčebně v odpoledních hodinách sezení pro alkoholiky,kteří se tam léčili a alkoholiky,kteří tam jsou současně v léčbě.Máš pravdu,že tam AA není.Co tak zkusit Ostravu?Mimo pátku běží skupiny AA každý den v různých částech Ostravy.Myslím,že litovat peněz a času s přepravou a vůbec s kontaktem na lidi stejného zaměření tě může stát recidivu a zbytečnou.Potřebuješ pomoc a hlavně sama se neutopit v ničem-čím jsi vážně ohrožena.Jeden den v týdnu si udělat odpoledne jenom sama pro sebe a jednu záludnou nemoc,kterou trpíš snad stojí za to.Seber odvahu.Snad se někde na půdě AA spolu setkáme osobně.Jsem z Ostravy.budu se těšit na osobní setkání s tebou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter