Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Jsem alkoholik? Můžu pít dál?
#10900
Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
Zdravím všechny na tomto fóru.
Již nějakou dobou pročítám tyto stránky. Dělal jsem si test na alkoholizmus, který je zde uveřejněný a vyšlo mi že nejsem alkoholik ale pijan. Osobně si ale myslím, že už jsem alkoholik.

Je mi 36 let, piju asi od 19 let, spíše příležitostně. Posledních 5 let tak 2 piva denně. Za poslední půlrok vypiju v průměru asi 3-4 piva denně. Někdy dám 2 piva někdy 8.
Můj děda byl alkoholik, můj táta je abstinující alkoholik. A já? Nechtěl bych dopadnout stejně Také můžu říci, že jsem v invalidním důchodu, léčím se s psychickým onemocněním. Beru léky.

Když si dám tak 2 pivka, tak alkohol u mě vyvolává pocit štěstí.
Moc se mi nechce přijít o tento pocit. Zkoušel jsem i přestat pít. Vydržel jsem 4 dny. Měl jsem velkou chuť na pivko, tak jsem si ho dal.
Co byste mi doporučili? Mám přestat pít? Mám pivo a víno rád a nechce se mi s tím popíjením přestat...
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10902
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
Mochale,užíváš léky.V kombinaci s alkoholem to není nejlepší řešení.Jedno jestli jsi konzument nebo už závislý.Na psychofarmaka užívat alkohol je cesta pryč ven z reality-a ta je zrádná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10906
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
tak asi bych se především poradila s lékařem jestli těch pár piv a léky k tomu jsou dobrá kombinace, denně nejspíš ne.
Jinak si myslím, že pokud ti alkohol nenarušuje tvůj běžný život, asi závislý nebudeš. Je na to takový jednoduchý test, zkus tři měsíce nepít. Pokud budeš mít velkou chuť, nutkání se napít nebo nějaké nepříjemné příznaky,typu nervozita, třes, pocení, lepší bude úplná abstinence.
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10911
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
Myslím, že stejně nepřestaneš , dokud nebudeš mít viditelné potíže.

To tak už chodí. Viděl jsem to u sebe i u mnohých jiných alkoholiků.

Člověk pije, pije...až nakonec prohlédne, jaká je to otročina a že mu to přináší více utrpení než radosti. Problém je, že nemá možnost srovnání s tím, co by bylo, kdyby nepil.

Tak se toho alkoholu mnozí drží zuby nehty a ani nevědí, oč se tím připravují.

Mnozí to takhle dokážou táhnout až za hranice života a smrti...
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10930
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
Díky za vaše názory.

Také si myslím, že nepřestanu dokud nenarazím na dno. Zatím nemám žádnou motivaci přestat pít. Vím, že si zahrávám s ohněm, ale ještě jsem nenarazil na dno, tak piju dál.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10931
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
Jenže riskuješ i to, že se nedokážeš odrazit, zůstaneš ležet!Zbytečně se testuješ, utíkáš před realitou, nechceš přestat pít........každý trochu rozumný člověk přestane pít co nejdřív.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10946
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
A co teda chces slyset? Ze sem pises, ma ti nekdo napsat "je to v pohode pij dal" ? Osobne bych ti doporucil nejakou aktivitu kterou vyplnis svuj volny cas. Osobne otazku ohledne alkoholu taky nemam uplne vyresenou, ale vim , ze jedinej clovek ktery s tim muze neco udelat jsem Ja sam. A kdyz to nechces nijak resit , tak to neres. GL v dalsim boji at uz bude jakykoli..
Martin07

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10951
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 7 měsíce  
Michale-záleží co je pro tebe dno.Nikdy nebude takové,jak si je představuješ.A můžu ti zaručit,že své dno není nikdo schopen zachytit,když pije-pokračuje v pití.Dá se zjistit poté,co přestaneš pít.Jinak se buhužel utopíš!Pocit štěstí,který zažíváš,když se napiješ můžeš nakrásně zažívat a MNOHEM INTENZIVNĚJI,když přestaneš pít.Pocit CHEMICKÉHO ŠTĚSTÍ-JE CESTA DO HOROUCÍCH PEKEL!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11148
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 6 měsíce  
Na ten pocit štěstí zapoměň (tedy s chlastem).
Ten by totiž s chlastem vymizel.
Taky bych moc nepočítal, myslím dávky....
Piješ docela dlouho a docela dost. Do toho bereš prášky na psychiku.

Je to jak tu zaznělo...útěk před realitou.

Na co se léčíš?

Ten pocit, o který by jsi nerad přišel si musíš dodat sám.

Ale s chlastem to určitě nepůjde.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#11149
Re: Jsem alkoholik? Můžu pít dál? Před 11 rok, 6 měsíce  
Každému musí být jasné, že léky a alkohol nikdy nejdou dohromady!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter