Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkoholizmus?
#21249
Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Ahojte volam sa brano a chcel by sem pocut vas nazor na muj stupen piti...To ze mam problem s alkoholem otom moc nepochybuju skor by ma zaujimelo jak dalece sem podla vas ktory mate skusenosti s nasledujucim priebehem udalosti ktere ma pravdepodobne neminou pijem jedine "raz za cas(3x-4x za mesiac)" zvacsa to byva za vymluvou zvana mam vsetkeho dost a potrebuju reset...nemam problem odmitnout piti ked nejsem odhodlany vten den ist pit alebo vim ze na dalsi den mam nejake povinnosti,tak isto nemam problem ak si nekde na oslave dam pripitek ze by sem se rozbehol,problem ale nastane ze ak sa rozhodnu ze se chci odreagovat tak sa vzdy odreaguju do uplnej opitosti kedy pijem pokym se da,extremne rychlo a bezhlavo.Aky je vas nazor na toto?Jedna sa o alkoholizmus alebo skor o psychicky problem kedy proste vtom vidim unik od problemov?omlouvam se za dialekt nejsem rodeny cech
brano33
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21250
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Můj názor je ten, že alkoholik nejsi. Chtělo by to naučit se relaxovat (vypnout) jiným způsobem. To co popisuješ, dělá celá řada lidí.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21252
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Je to fajn,že jsi si toho vědomý.Hodně lidí se z podobných důvodů k opravdové závislosti propilo.Hledat jiný způsob psychického i fyzického odpočinku.Můžeš vyzkoušet relaxační techniky,meditace,jogu,poslech hudby,čtení knih,pravidelné vycházky do přírody,plavání-zkoušet a hledat ten způsob,který ti bude vyhovovat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21253
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Také tanec uvolňuje napětí,dodává radost z pohybu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21254
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
brano33 napsal:
Ahojte volam sa brano... "kedy pijem pokym se da,extremne rychlo a bezhlavo.Aky je vas nazor na toto?Jedna sa o alkoholizmus..."

Braňo,

vo svojej charakteristike si zároveň aj sám odpovedáš!


Ak piješ rýchlo a bezhlavo = tak je to zároveň aj odpoveď.

Konzument sa nemá kam a prečo náhliť - to len korheľ uteká pred sebou do nevedomia a ilúzie, ktorú alkohol ponúka.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21257
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Brano,tak presne tento typ piti znam!Jen pokazde,kdyz byl ten "muj okamzik",bylo to spojene s nejakym problemem.A velkym.Nekdo by se k mym problemum,ktere jsem mela po alkoholu dopracovaval mesice.Byvaly manzel me oznacil za alkoholika a ja neudelala nic jineho,nez pila "natruc".Pokazde ale s tim,ze ted chci.Byla jsem take schopna,dat si sklenicku a vice nepit,ale kdyz byl "muj den",pila jsem,dokud to slo.Jelikoz jsem si nikdy nekupovala alkohol do zasoby,byl pak problem,kdyz jsem vypila koupene...Byla jsem schopna dojit do nejblizsiho nonstopu,zavolat si taxi a dojet s nim k pumpe atd.Vic to snad nebudu rozebirat.Proste "dnes byl muj den"...Casem se pak intervaly a "me dny" zkracovaly.Nastoupily vycitky a deprese..Nevim,zda ty nejake problemy po konzumaci mas,ale nejspise sem z nejake duvodu pises.Z jakeho,vis jen ty sam a take musis nejspise sam najit odpoved...Potrebujes "alibi"?...U mne je dnes vse jinak,ale dobre to uplne neni...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21258
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Já bych to tipla na začínající kvartální alkoholismus.Důvody k napití budou častější, intervaly se budou zkracovat.Já vydržela normálně fungovat třeba 3 měsícem najednou se něco v mozku stalo a hurá pít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21264
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Ja Libo nevim,ale naprosto mi "mluvi z duse".Kdyz se snazim "zaradit" do urciteho typu,nejde mi to.Pila jsem naprosto stejne.Take jsem si,ze zacatku rikala,ze jsem asi kvartalni alkoholik.ale postradala jsem ty tahy.Proste jsem se jeden den ozrala (tak 10 x za 5 let se stalo,ze do dopoledne druheho dne) a pak pro mne neprichazelo v uvahu,abych si druhy den cokoliv dala Ani cigaretu,kterou mam s alkoholem spojenou.Bez ni bych pivo nevypila.Mne bylo,kdysi,receno,ze je to obsedantni piti...(s moji neurozou to koresponduje).Ale stale si myslim,nezalezi na frekvenci,"typu",ale na problemech,ktere to zpusobuje...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21265
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
no tak zaprve dekuji vsem velmi za vase nazory...respektuji kazdej znich ,kazdej znich dosebe neco ma :)tak aby i odpovedel a doplnil nektere...najst inu formu relaxu nebo plavat...sportuji 5x-6x tydne(plavani,posilovani,boj.sport)a je to krasnej spusob relaxace no uklidni len na hodne kratkou chvili mne...kdyz mam vsechneho dost a rozhodnu se ist opit je to promne inej spusob relaxace celej vecer na problemy nemyslim na dalsi den take ne...ktem problemum ktere to zpusobuje...kedze piju vzdy na maximum tak jde o bezne alkoholicke problemy jako znizeny spolocenskeho statusu kdyz se opilej bavim i s lidmi se kterymi bych se inak nebavil,tlachani hovadin nebo proste to ze kazdej vidi ze sem "nasaklej" az az...
a k zaveru ANOINE...Ty mne mluvis z duse presne takhle to vypada umne rozhodnu se tenhle vecer si jedu vypit mam doma 2lahve vina ktere vacsinou staci aby se "zryl" ale nekdy ne a dojdou tak sem proste ochotnej sadnout na taxik a jet na pumpu nebo do nonstopu...na dalsej den sem ako vystrizenej z brozury pro zdravej zivotnej styl...nepiju,nefajcim piju caj na obed privitam klidne i zeleninovy salat ktery az tak nemusim a pod proto mi tiez porovnanie kvartalneho alkoholika nesedelo...tah dvojdenni sem mnel mozno 3krat za celej zivot...
brano33

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21268
Re: Alkoholizmus? Před 9 rok, 8 měsíce  
Sám musíš uznat, že tvé pití není normální, takto pijí alkoholici, do mrtva.Těžko se přiznává, že něco není v pořádku, nebudu tě přesvědčovat, je to tvůj život.Neumíš popíjet, včas skončit.Zatím nemáš okna, kocoviny, ....
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter