Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: mám problém?
#22571
mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Dobrý den,
ráda bych se s vámi poradila ohledně požívání alkoholu. V minulosti jsem se dvakrát někdy i třikrát týdně opíjela, pak ale přišly děti, v těhotenství a při kojení jsem abstinovala. Ale těšila jsem se, až budu moci zapařit, popít. Přestala jsem kojit před třemi měsíci, doma si dám třeba jen dvě - čtyři deci vína u televize, ale když někam vyrazím (asi jedenkrát za 14 dní) s přáteli, tak to přeženu. Mám i okna, nepamatuji si, co jsem říkala. Neumím říct dost. Druhý den se kromě kocoviny cítím depresivně. Myslím, že nemám kontrolu nad pitím, ale necítím se být alkoholikem. Moje primární rodina je ale hodně zatížena alkoholismem, tak mám obavy. Ráda bych v mírném pití pokračovala, ale nevím, zda se mohu naučit kontrolovat, abych se neopila. Je to možné? Co si myslíte vy? Děkuji za reakce.
JanaW

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22572
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Ještě bych chtěla dodat, že moje pití nijak nenarušuje rodinný chod , děti mě nikdy neviděly opilou, jsou pro mě všechno. Manžel s tím neměl zatím problém....Jen mám prostě strach, co když to neumím kontrolovat. Sama moc dobře vím, jaké to je, když je matka nebo otec opilá/ý a není kam utéct. Nikdy bych nechtěla, aby moje děti musely zažívat to, co já...Děkuji za reakce.
JanaW

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22573
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Jano.Alkoholismus je rozdělený do určitých fází,kterými pijící alkoholik postupně prochází.Každá z těchto fází má své specifické znaky než se propiješ do následné fáze.Ty se nacházíš ve varovné fázi-okna tě upozorňují,že to s tvým pitím není dobré-mají tě varovat před blížícím obdobím rozhodné fáze.Zde už jsi a trvale zůstaneš osobou závislou.Dobře tušíš své dané indispozice k závislosti,které se u tebe rozvíjí.Moje sestra se v této fázi vystrašila.Pokud je ve společnosti,kde se konzumuje alkohol-dá si skleničku-ale musí se hlídat-kontrolovat,aby jich nebylo víc.Tuto společnost nevyhledává ani se jí nevyhýbá.Já jsem prolítla všemi fázemi-varovné signály jsem neakceptovala.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22574
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
JanaW napsal:
Dobrý den,
ráda bych se s vámi poradila ohledně požívání alkoholu. ...ale když někam vyrazím (asi jedenkrát za 14 dní) s přáteli, tak to přeženu. Mám i okna, nepamatuji si, co jsem říkala. Neumím říct dost. Druhý den se kromě kocoviny cítím depresivně. Myslím, že nemám kontrolu nad pitím, ale necítím se být alkoholikem. Moje primární rodina je ale hodně zatížena alkoholismem, tak mám obavy. Ráda bych v mírném pití pokračovala, ale nevím, zda se mohu naučit kontrolovat...


Janka,

sama si odpovedáš... Vráť sa z kratšej cesty!... a preži krásny život bez rozvinutej závislosti od alkoholu.


Prajem Ti správnu voľbu, mnoho zdaru, triezvosť a úspech!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22575
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Signály jsou jasné, pijící rodiče, neumíš zastavit pití, už jen to, že jsi myslela na alkohol, když jsi kojila.....zastav to, dokud je čas, máš sílu, rozum.Ke všemu, co nechceš, aby zažily tvé děti dojde, alkohol jde pomalu, ale jistě, zničí tě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22576
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Poznavam se v tom,az na ten rozdil,ze muj byvaly manzel to naprosto neakceptoval a velice rad to “rozmazaval“ pred detmi,ktere o tom tehdy take nemely ani tuseni.pak nasledovalo “piti na truc“,hadky,problemy se stupnovaly.Take jsem si rikala,ze nechci,aby me deti zazily co ja,ale pak to vse bylo tak “zmatecne“,rychle,psychika “v prdeli“...Bud rada,ze Tvuj manzel se k tomu tak stavi a pokus se s tim neco delat.Take bych nikdy neverila tomu,ze se budu nekdy chovat tak,jak jsem se chovala...Utni to,dokud je cas.Drzim palce.
Anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22578
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Jano, děkuji za reakci. Teorii znám,ale děkuji za připomenutí, jen ten sebenáhled mi chybí. Pití v rodině je normální, tak tápu nad tou normou. Příklad vaší sestry je pro mě inspirací, tak nějak bych to chtěla. Jen se naučit tu sebekontrolu. Děkuji a hodně síly při zvládání všech potíží.
JanaW

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22579
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Líbo, děkuji za vaši reakci. Určitě máte pravdu, pokračování v pití by mělo negativní následky u dětí. Asi si častěji připomenout, jaké to bylo, když nám otec opilý vykládat o své sebevraždě, nebo opilá matka, která nás v noci budila, abychom poslouchali, jak jsme jí všichni zkazili život.
Ja, děkuji za povzbuzení a zpětnou vazbu.
Anoine, to muselo být nepříjemný. Navíc to, že to manžel rozmazával, nijak nepomohlo ani tobě, ani dětem.Jsem moc ráda, že se k tomu manžel staví v pohodě. Nijak mě nekritizuje. On sám téměř abstinuje, což je pro mě taky velké plus. Aspoň se bude abstinovat lépe.
Děkuji vám všem za vaše slova, přeji všem hodně štěstí, síly.
JanaW

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22581
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
Jano,pokud se neudržíte na svém omezeneném pití,stačí jen jedenkrát nedodržená úmluva,kterou sama sobě dáte.Kterou se PŘED AKCÍ sama sobě zavážete?Platí i pro vás VZDÁT SE TRVALE JAKÉHOKOLIV alkoholu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22588
Re: mám problém? Před 9 rok, 6 měsíce  
ahoj jano.pit s mirou se nenaucis.s tim se clovek musi narodit
patrik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter