Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...39
Dolů
Téma: piju,ale strašně moc nechci
#32660
piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Ahoj,je mi 43let,mám dva syny a manžela. Oba podnikáme,stavíme domek,žijeme na venek spokojený život,žádné velké problémy,jezdíme na výlety,snažíme se být co nejvíce pohromadě. Jsou tomu tak čtyři roky co jsem bojovala s nevěrou manžela a pak se to povedlo i mě.Nějak plíživě jsem se vrátila ke kouření a aby mi více chutnala cigareta, přidávala jsem lehce vínečko -vše tajně ve sklepě aby děti nevěděli. Manžel o kouření už ví,o množství vypitých lahví ne-a nikdy se nedozví,hanbou bych se propadla. Strašně moc chci přestat pít,unavuje mě to,bere čas,peníze,jsem náladová,měním čas strávený s dětmi za čas kdy jsem schovaná ve sklepě. Ráno si vše vyčítám,říkám si už nikdy a k odpolednímu už se nemůžu dočkat až zalezu s lahví a cigaretou do sklepa-jsem v tu chvíli jak zabedněná-nic jiného mě nezajímá.Piju denně do jednoho litru vína. zkoušela jsem jogu-nakonec jsem ale radši čas na joze vyměnila za čas ve sklepě. Já už strašně moc nechci pít,ale je to silnější než já. Snažím se aspoň den nepít,ale to je maximum co vydržím. Bojím se jít někam do poradny-bojím se že mě někdo pozná,moc bych si chtěla nějak pomoci sama,ale nevím jak to zastavit.Bojím se i o své zdraví,tělo musí strašně trpět. Všechno si uvědomuji,motám se v bludném kruhu a neumím a bohužel často nechci vyskočit. ani nevíte jak moc všem okolo závidím,že nepijí,že jim ráno není špatně,nebolí je hlava a nemyslí jen na alkohol.
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32662
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Co chceš slyšet za odpověď? Že to zvládneš sama a bude to OK?
Udělej "jednoduchý" test - pokus se vydržet 30 dní bez alkoholu. Úplně, nepoužívej ani ústní vodu s alkoholem, nejez cukrovinky s alkoholem apod.
Když to vydržíš, je naděje, že to zvládneš sama.
začni tím, že zlikviduješ všechen chlast ve sklepě.
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32665
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Zdravím,
máš nakročeno na pravidelné pití o samotě, jako jsem pila já. Ta představa, že se nenapiješ Tě děsí, ale děsí Tě i to , že v tom pokračuješ... Zkus tu radu, která tu už zazněla vyčisti dům od chlastu. Ze začátku Ti bude špatně, ale to je první krok a pak poslouchej sama sebe, vnitřně, co Tě vede k tomu pít?Jak už tu kolikrát zaznělo jenom přestat pít nestačí, ale ten první krok je přestat , stopnout to , abys mohla poznat co se s Tebou děje. Tak jak začneš?
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32667
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Bohužel to tvoje pití nakonec neutajíš.....možnà, že to už všichni vidí....nejspíš přestaneš, až budeš úplně na dně ...ale pak ti bude jedno co si kdo o tobě myslí..do té doby se budeš trápit
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32672
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
..panebože je strašné číst vaše názory a uvědomovat si,že je to všechno pravda a tvrdá realita. Jste první komu se svěřuji,stále jsem se tomu vyhíbala a jen vás četla. Uklidňovala jsem se,že tohle ještě nejsem. Udělala jsem dobře,cítím že teď nejsem tak sama a že mám nějakou šanci.
Dobře,jak tedy dál? No včera jsem do sklepa nevlezla a první den to vydržela. Dnes jsem díky tomu měla krásné ráno. Pokusím se o to i dnes,jen mě děsí,že do sklepa musím chodit pro ruzné věci.No pujdu tam jen dopoledne,to nemam potřebu pít.
Vyházet alkohol bohužel není problém,nic moc neskladuji. Špatne je že až to přijde klidně si tu lahev klidně koupím.
Děkuji vám všem,že reagujete,moc si toho vážím a strašně věřím že bude líp.
Doufám že zítra napíšu,že mám další večer úspěšně za sebou.
No někdo se ptal jak to začlo.Klidnila jsem tím emoce při nevěře manželově pak při své, klidnila nervy z výchovy dětí. No a podnikám,daří se mi již několik let,je to ale psychicky náročné a alkohol mi pomáhal hodit se do klidu a fungovat při druhé směně-což je věčěře,úkoly,uklízení atd..
Bojím se jak teď zvládnu. Jak zvládnu to když mi z nedostatku bude špatně..
Novi
Senior Boarder
Příspěvky: 57
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32673
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Špatně Ti může být i ve smyslu bažení, nemusí to být hned navíc i fyzicky. Fyzicky bývá špatně individuálně, to závisí od množství, pravidelnosti a to vše se odvíjí u každého jinak, dle jeho tělesné zdatnosti vůči alkoholu.
S tou psycho stránkou, ano, tam už i píšeš, že máš obavy : Špatné je až to, ža až to přijde, tak si tu láhev...
A tady se zastavím, až co přijde? To je to bažení a to vychází z nějakého stavu, rozpoložení.
Já sama jsem teprve na začátku, ale snad Ti pomůže, že Ti vyjádřuji alespoń podporu.
Víc nelze, páč tohleto jsou nepřenosné zkušenosti, každý to má individuálně, ale v těch praktických radách je to ze začátku v podstatě stejné.
Dej vědet jak to s Tebou je.
Taky jsi uvedla, že půjdeš tam až odpoledne, to nemáš potřebu pít. Uvažuj proč tomu tak je, že v ten čas tu potřebu nemáš?
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32674
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Ahoj,

já jsem měl podobný problém. Pil jsem každý den asi 10 let. Každý den asi 10 piv v hospodě a to jsem ještě často pil i panáky doma. Každý den jsem si říkal, že by bylo fajn konečně nadobro přestat. Poslední dva roky jsem měl taky ráno morální deprese. Ten pocit, když se člověk vzbudí třeba ve 3 ráno a vyčítá si každý okamžik, který si pamatuje ze včerejší pitky je opravdu hrozný. Skončil jsem nakonec úplně sám. Manželka odešla, kamarádi, ti odešli už dávno. A při jednom takovém ránu, asi dva dny potom co manželka odešla jsem se rozhodl, že porazím tu hroznou bolet v mém srdci, že se zbavím alkoholu. Už jsem dál nechtěl být otrokem pití. Začátky jsou opravdu hrozné, ale moc mě pomohlo zajít do AA. Chodil jsem tam asi 4 měsíce a vím, že bez toho bych to nikdy nezvládl. Nikdy jsem na setkání nemluvil a i tak už po první návštěvě AA jsem věděl, že se alkoholu už nikdy nedotknu. AA je něco jako zázrak. Za 3 týdny to bude rok co nepiju a to jsem předtím pil víc jak 10 let úplně každý den. Život je teď mnohem lepší, vše má krásnější barvy a celý svět mnohem lepší. Člověk si ani kolkrát neuvědomí, jak si pitím ničí doslova celý život. Alespoň já jsem si nikdy nedokázal přiznat, v čem všem mě pití omezuje. Držím ti palce Jakub
Jakub
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32675
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Novotná, píšeš:
..panebože je strašné číst vaše názory a uvědomovat si,že je to všechno pravda a tvrdá realita. Jste první komu se svěřuji,stále jsem se tomu vyhýbala a... Udělala jsem dobře,cítím že teď nejsem tak sama a že mám nějakou šanci.
...Dobře,jak tedy dál?
...Bojím se jak teď zvládnu. Jak zvládnu to když mi z nedostatku bude špatně..


"Máš...abstraktný strach a obavy, z toho,
čo ešte nenastalo a ani sa nemusí udiať!"


"Vykonaj si prestavbu a preskupenie vlastného rebríčka hodnôt!

(AA má program, ktorý Ti pomôže stabilizovať sa a ďalej už pokračuj podľa seba. Alebo?...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32676
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
pro Novotna
k tě nevěře, klidnění nervů. Možná to i manžel toleruje, to tvoje pití, že ví, že jsi se o tom tenkrát třeba dovědela, tak to TOLERUJE, cítí možná pocit viny.
Třeba by to chtělo větší komunikaci s partnerem?
Vrátit se do bodu, kdy se to zlomilo? Asi máš hodně moc bolesti, myslím bolesti na srdci nevyřčené vůči němu a následně najít cestu ven spolu a společně se navrátit k tomu co Vás spojuje.
Je to vše hodně individuální, ale sama vidíš , že to pití je cesta ke dnu. Ukaž mu jaká jsi byla předtím, dej šanci novým dnům a bez pití.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32677
Re: piju,ale strašně moc nechci Před 8 rok, 1 měsíc  
Mohu Vám možná pomoci. Můžete mne kontaktovat na FB nebo zde. Josef
Josef Jan Sander
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...39
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter