Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...86
Dolů
Téma: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu
**
#33931
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Stopko!
Me to prislo roztomily, az ted to "trklo" a teda taky se smeju a chapu Te Takze STOPKA...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33932
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Tak už kolikátej večer dcerce čtu Bílýho tesáka, maj to jak školní četbu-moje klukovská oblíbená.
No jo, asi jsem potřeboval čas, pochopit, jak tohle výborný, prostě výborný.
Obyčejná radost-kosmická radost.
No a místo toho se vyvalovat v hospodě, jaká to ubohost.
Zdá se, že mi to fakt došlo.
Kéžby.
Bacha ale.
Bestie nikdy nespí.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33933
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
A zse alkosen-jsem v hospodě a mám asi třetí. Vůbec nevím, jak jsem se tu octnul. Hlava i žaludek jsou v napětí. Jsem naštvanej,nadávám si, okolo jde číšnice a staví přede mně další pivo. Mrzutě si říkám. No dyť to je už jedno-po probuzení mám radost, že to byl jen sen a hned mě napadá:

Protože jsem alkoholik-střízlivost pro mě není úplně samozřejmý stav. Buduju ji, hledim si jí, užívám si střízlivosti-vím o ní. /A sakra si ji vážim./

Neříkám si teď, že nebudu pít–říkám si: budu nepít.

Za celou poslední dobu přišlo jedno bažení spojený se silnou únavou-a steskem-znám to ovšem z nesčetně předchozích pokusů-je to představa ideální hospody, kde pár prvních piv vytváří tu povznesenou náladu, kdy si člověk připadá bezmála, jako strážce vesmíru, či rovnou jeho stvořitel-JSEM NAD TIM A JE Mi DOBŘE- pády, horor stavy, kocoviny jsou náhle odsunuty-změna proti minulosti, je Antabus-to mám vždy dost času si to rozmyslet a vzpomenout si na ty pekelece po napití-
Učím se bažení ne si už natěšeně vychutnávat-ale pozorovat ho, jak se ve mě rodí, jak mi ovládá mysl-a když ho ostře pozoruju, skoro jako Apač zlýho banditu-i jak postupně mizí z mých lovišť.
PĚKNOU NEDĚLI!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33934
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Sochař,
já to měla poslední dobou párkrát...takové pocity, alkosny, nervozita... a zjistila jsem, že pokaždé to vyvolalo u mně podvědomí, když jsem silně zvažovala vzít i posledního spouštěče dopaminu a to cíga.Zkoušela jsem i ty léky na úzkost do toho spojit na pomoc a utnout cigarety, ani to nešlo.Bylo to ještě horší a vrátilo se na chvilku i to co jsem zde již psala.
Kouřím 3xdenně , pouze přes týden, o víkendu nekouřím a to ještě slimky s tím nejnižším obsahem nikotinu ,ale pořád je to zvyk a moje závilost.
No, a podvědomí na to zareagovalo, aniž bych se to o pokusila, jenom jsem pouze silně přemýšlela, tak my spustilo alarm.
Je to individuální, ale u mě se to zapnulo takhle.Takže prozatím odkládám toto ukončit,teda o tom raději ani silně neuvažuji))) páč se na to necítím teď dost silná a mohlo by to skončit hůře)))a to my stačilo jenom vážně zauvažování, přehodnocení, že bych chtěla přestat a přemýšla stylem: "tak to je poslední cigaretka" a hup a podvědomí mě nakoplo, ŽE NE.
Jsem slaboch.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33935
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Šantalka napsal:
Stopko!
Me to prislo roztomily, az ted to "trklo" a teda taky se smeju a chapu Te Takze STOPKA...

Já vždycky prskla smíchy ale vědela, jsem že to tak není myšleno.
Šantalko,
tak jsem radikálně vyházela půlku šatníku.
Myslím, že to je i v těch 4dohodách, něco v tom smyslu, ale já je četla jen okrajově.
Nicméně nějak zvláštně se mi ulevilo, ale to je spíš jenom pro nás ženský)))
U knih mám nejraději , je tu i vlákno o knihách, Jean Prieur:Duše zvířat, smutná, pravdivá k zamyšlení.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33937
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Jo. Knizky, to je moje. Vzdycky v nich najdu, co vlastne hledam. Mam jich rozectenych vzdycky vic, pak saham podle nakady.
Dnes jdem na túru, Vcelari, mrknu po vhodnem miste pro strom. Zitra mam mesic Jedu na seminar do Pardubic, tesim se, je to ba Pernstyrskym namesti, krasne misto. Tak si tam ten mesic "oslavim". Preju peknou strizlivou nedeli vsem
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33938
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Před půl rokem jsem tady napsal, že budu asi první člověk, který dokáže pít kontrolovaně, a svým způsobem se mi to podařilo, jenže...
1. Před rokem jsem ze dne na den přestal pít pivo a jedu v Birrelu
2. Na víkend jsem si "povolil" 2 panáky na večer a toho se držím
Suma sumárum - celý týden se těším na víkend a z mého celkem veselého života se stalo jakési "čekání na smrt" - sousedi vedle grilují, chlastají, a já na ně smutně čumím přes plot...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33939
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Sochaři, je skvělé číst, jak se ti daří dobře a jak si začínáš uvědomovat radost z maličkých, obyčejných věcí (čtení knížky ap.). Toho si važ, protože to u začínajících abstinentů není vůbec samozřejmé - alkohol údajně nějak naruší strukturu mozku tak, že člověku změní systém odměn, prostě člověk už nemá takovou radost z toho, co by ho dříve automaticky potěšilo. A ještě mě napadlo k těm tvým afirmacím "budu nepít".... Četla jsem pár knížek o formování podvědomí, o tom, jak myšlenka má obrovskou sílu a že tyhle afirmace (vkládání si pozitivních myšlenek a předsevzetí) jsou skvělé - ale měly by být POZITIVNÍ a vyvarovat se v nich toho, co odmítáš. Tedy ne "nechci pít, budu nepít", ale raději "chci abstinovat, alkohol odchází z mého života, obejdu se v pohodě bez alkoholu nebo tak nějak, prostě aby tam nebylo to "..chci pít", budu ..pít". Píšu to dost krkolomně,ale snad to pochopíš. Hodně štěstí.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33940
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Stopka,

Jezus promiň, stejně jako Šantál mě to trklo až teď


velká omluva

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#33941
Re: Tak jsem zvědavá, jestli to zvládnu Před 7 rok, 11 měsíce  
Jinak nechápu a nerozumím tomu, dnes po obědě mi mamka kterou s tátou navštěvuji řekla asi toto : hele Ladislave ? nezačal jsi zase pít ? minulých 14 dní jsi byl nějaký divný.
Asi telepatie.
Přiznal sem se, máti mi to má za zlé ....
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...86
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter