Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...139140141142143144145146
Dolů
Téma: Nesnáším to, ale nedokážu přestat
*
#10427
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Petrato, ono i odpočívat je umění.Myslet na sebe, sobecky, orazit, a pak se jede lehčeji, žije klidněji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10430
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
dobre ranko libo, naucim se i to, nahodou po letech v poklusu a chvatu, vzdy tak aktivni petra najednou piano a klid a relax, no to nezni tak zle..ta strizlivost je bajecna a klidna:), pekny den vsem at vas dnes to vedro neumori.
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10463
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
jen pozdravy a hlášení, jsem v pořádku, střízliv, spokojen, ale těch pár dnů pro nás kvartály nic neznamená..nevadí, jedem dál:) pozdravy libě:)
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10464
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den Petrato,
jsem ráda,že jste v pořádku.Dneska jsem napsala Libě soukromý mail-opravdu nemá cenu se tady hádat-jde o daleko důležitější věci
Ani já jsem neuměla odpočívat a najednou to jde-opravdu i to je důležité.
Mějte se hezky!
Helena-nikdo z nás ani na tomto fóru nemá absolutní pravdu,tu si musí najít každý sám.
Tak ať ji brzy najdete!
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10465
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Ani já neumněla odpočívat-efektně odpočívat.Vypnout mozek i tělo.Stále tu bylo něco na práci,stále starosti a já nevím co všechno.Dávala jsem přednost právě a jen povinnostem,které jsem cítila za všechno a za všechny.No a pila jsem.Právě v takových chvílích.S chlastem,jako bych byla kidnější ,vyrovnanější.Byl to omyl jak prase,bylo to vrtkavé chvilkové chemické štěstí a pocit jako klidu.Potom už přišly bouře a veliké a prudké-to už si alkohol se mnou děla co chtěl on sám.Vůbec ne,to co jsem potřebovala a chtěla já sama.Přestat pít pro mne znamenalo hodně se začít učit dělat všechno jinak.Jinak přijímat,jinak myslet.A hlavně se nestrhat za každou cenu-i zítra je přece den.Nezapomínat na svoji nemoc-ta nikdy nespí.Jen číhá na svoji chvíli a každou moji chybu,či chvíli slabosti-toto si musím stále přiznávat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10466
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Paní Jano,
mluvíte mi z duše-jako bych viděla sebe-Chovala jsem se přesně tak.Alkohol mi nejdřív "pomáhal" všechno v pohodě zvládat.I když dneska s odstupem času a úplně jiným pohledem vůbec nechápu,proč a o co jsem se tehdy tak snažila.Už jsem byla v důchodu a vůbec jsem nepotřebovala tak moc pracovat(nepotřebovala jsem to ani finančně).Ale dělalo mi asi dobře,že mě každý chválil,kolik toho v mém věku zvládám,jak jsem šikovná-byla to obyčejná hloupá ješitnost.
Nakonec jsem se dopracovala k tomu,že už jsem si musela dát skleničku hned po ránu,abych se "nakopla". K čemu to vedlo,už dávno naštěstí vím.Dneska už si umím v klidu sednout u knížky,jít do divadla,nebo jen tak do přírody.
Pracuji i dál(nosím noviny a letáky)ale při tom se hezky projdu a mám "čistou hlavu",nic mě nestresuje.
Zdravím-Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10467
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Já vždy jela jako lokomotiva, většinou jsem i musela.Nyní sice taky zvládám dost práce, zdaleka ne tolik, co dřív,zdravotní důvody, věk, ale nějak to neřeším, práce neuteče, neumírám.Klidně si vyhlásím sama sobě stávku, neřeším neumytá okna, nádobí.Je to taky tím, že žiji sama, takže vím, že stejně to udělat budu muset jen já, takže no a?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10468
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
V tom Líbo naprosto souhlasím, je třeba si udělat čas i sám na sebe, když člověk jede jak stroj, okolí to bere jako samozřejmost, a stejně to neocení.Jinak Petrato, jsem ráda, že jsi v pohodě, vrátila jsem se z Holandska, utahaná, ale nadšená a plná dojmů.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10469
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Myslím si,že to je jeden ze silných spouštěčů většiny žen,které chtějí být úspěšné nebo trpí přemírou zodpovědnosti.Já jsem musela i tu zodpovědnost,která mne tížila za ostatní přenechat každému-tak jak má být.I děti se musí naučit převzít zodpovědnost samy za sebe.A já se to učila zároven´se svými dětmi-to,že jsem zodpovědná už jen za sebe,za své zdraví,za svůj život.Všechno to je v mých rukách a bude vypadat podle toho,jaký vztah si těmto hodnotám vybuduju a budu udržovat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10470
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 11 rok, 8 měsíce  
Libo,
na ta neumytá okna jsem dostala od jedné kamarádky dobrou radu.Pokud už přes ně nevidíte,tak si je otevřete
Dneska už se podle toho taky řídím a je mi daleko líp!
Zdravím
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...139140141142143144145146
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter