Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Co vše mění abstinence
#38301
Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Jakou máte zkušenost s tím, co všechno mění abstinence? Zaskočily vás třeba nějaké změny? Já například potřebuju mnohem méně spánku, což je fajn, ale začíná to být maličko "extrémní". V poslední době se budím ráno už před 4...
Alhena
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38308
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Ja naopak potrebuji vice spanku. Asi telo potrebuje dohnat spankovy deficit za tech x let kazdodenniho piti. Zvysena potreba cukru (nikdy jsem moc sladke nejedl jako ted). Spravila se chut k jidlu (snidane, svacina, obed, svacina, vecere). Vice casu a energie na praci, sport. Cista mysl. Lepsi nalada. Je toho hodne

M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38310
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Ja taky vic spim, vic odpocivam, vic jím, mlsam. Víc uklizim, zehlim (to jsem nesnasela). Jsem zodpovednejsi v praci, bavi me to tam. Jsem zodpovednejsi k dceri
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38311
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
A taky jsem radsi doma posledni dobou, prijde mi, ze je to vsude o chlastu, rizikovy. To snad prejde.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38320
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Za mne:
abstinuji cca tak 5 měsíců - nevím, nepočítám to, začala jsem tehdy spolu se Šantal a její vlákno Stopka spojila s"pokecem".. nechce se mi to dohledávat, ale ono je to jedno vlastně. Spánek - přesně, naspím max šest hodin a vzhledem k tomu, že jsem utahaná a usínám již po desáté, ve čtyři ráno se probouzet není nic moc a nestačí mi to. Řešila jsem to i s doktorkou, dala mi nějaké prášky na spaní .. ale neřeší problém délky spánku, jen usnutí a s tím fakt problém nemám. Navíc oblbují celý druhý den. Třeba se to ještě srovná, po vodce jsem se budila co dvě hodiny a moc nespala a taky mám teď docela náročný období..takže zlepšení
Jinak - připravte se na to, že abstinence je NUDA. Všichni, kdo zde psali, že je třeba si naplánovat dny do poslední minuty, mají pravdu. Zmizí ty hodiny, kdy se řeší kam, kolik a za co pro pití, hodiny a dny absťáků..najednou v podstatě je spousta volnýho času - a to je nebezpečné.Já mám sic teď hektické období, abych to zvládla, sem tam požiju Neurol, ale bojím se toho víc jak vodky, takže fakt jen v krizi Až se vše zklidní, už mám v plánu najít si aktivity, který jsem vždy chtěla dělat - jako joga, plavání, třeba si pořídím i psíka
Možná mám výhodu - nemám naprosto žádné bažení, craving nebo tak, chuť na panáka jen, když jsem naprosto vyřízená a to jen proto, že by mne nakopl - což udělá energeťák taky. Stačilo mi fakt překonat ten hnusnej týden absťáku. Takže se mi asi ta abstinence nějak lépe daří. A díky čtení tohoto fora mám už zafixovaný, že i ten jeden malej panák (u mne tehdy po roce abstinence na letišti - nesnáším lítání, u Ladi jedno pivo po obědě) dokáže rozpoutat peklo.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38321
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Ahoj JaniK
I tohle zda se ma kazdej trochu jinak. Jinak jeste: kdyz nepiju, nezajima me moc jak se maj mi alkoznami, co kdo a co je novyho.... Takova apatie. Staci mi forum, rodina a blizci z prace.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38322
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Taká "NUDA" sa mi páči.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38325
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Já teda nudu opravdu nepociťuju. Naopak se mi život bez pití zdá zajímavější, barevnější.
Především odpadly ty dlouhatánsky hodiny kocovin, restartování, toho čumění, blbákování, kdy si člověk připadal, jako že se plácá ve špinavý vodě.
Sebelítost. Ty chlastový pocity, jak je zlej svět. Jak nejde tohle a támhleto. To brečení, který tu občas předvádí Zdeněk.
Ta černá, rozhozená psychika.
A vztahy jsou projasněnější, když vzpomenu na všechny ty večery, dny, strávený plácáním, kecama, věčným zauzlováním a rozuzlováním, ano, hlavně se ženskýma, ty neustálý protahovačky vztahový, vysvětlovačky, ono to bylo vždy jen k dalšímu napití, u mne i u protějšků, aby se vše nepříjemný zamázlo a spadlo se zas znova do alkoeuforie - zaplacený ovšem ďábelsky.

Toho, co se zlepšilo, je daleko víc.
Postrádám něco?
Když budu úplně upřímnej, tak v mládí to byla mnohdy ohromná zábava.
Ale mládí je pryč, do důchodu daleko a je to tak v pořádku.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38327
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Ja sa teda nenudim vobec. Prave, ze ked som chlastala, mala som take nervy, ze na nic nemam cas. Lebo to chlastanie a nasledne abstaky mi zaberali tolko casu, ze som bola stastna, ze som ko tak stihala pracu a ostatne povinnosti a mala som stale pocit, ze zivot mi uteka medzi prstami. Odrazu mam cas na vsetko a tak dobieham tie prechlastane roky. Vela citam, cestujem, venujem sa partnerovi, sportujem, castejsie aj chodim na Slovensko za rodinou..Ono tych aktivit je velmi vela, len si trba najst tie svoje, co ma bavia a naplnaju a potom o nude nemoze byt rec.

Jani, nejaky ten konicek by ti urcite bodol, lebo u teba je to asi hlavne o praci a nemas sa kde odreagovat.
Co sa tyka spanku, mam to nejak na etapy. Prve mesiace abstinencie som spavala vemi zle, potom lepsie a zas sa zo nejak zhorsilo. Ja mam problem ako ty, zaspat nie je problem, ale zobudim sa po 5 hodinach a potom to uz nejde a na toto napr. neurol alebo lexaurin nepomoze. Mne sa na toto osvedcil kinedryl, po nom vzdy spim aj 10 hodin. Nedavam si ho casto, ale raz za cas, ked viem, ze mozem spat kolko chcem, tak ho nasadim a spim ako sipkova Ruzenka..Mozes to skusit...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38328
Re: Co vše mění abstinence Před 7 rok, 6 měsíce  
Je to u každého asi jinak. To nespaní mi ale fakt vadí .. no ale bylo hůř, že
Jinak - mně osobně se neosvědčil "boj" s alkoholem, třeba jak to mají na AA - dnes se nenapiju a zítra se uvidí. Já ho prostě ignoruju, jak jsem již několikrát psala. Pokud třeba mám i nějaký pocit, že by panák bodl, dám si zmrzku třeba nebo ten energeťák- neumím to moc popsat, ale u mne to funguje. Nehodlám trávit život dennodenním "bojem s chlastem" - prostě jsem ho vyřadila, stejně jako cukrovkář dorty. Takže - nebojuju, vzdala jsem to, smířila se .. a i proto sem celkem nechodím a nepíšu .. už to nějak nepatří do mého života..ale počtu si zde občas, neb mi tento web moc pomohl. Taková jako terapie
Už jsem si říkala, že sem nikdy nenapíšu ... ale když si vzpomenu, jak jsem v šíleným absťáku to zde celý dny a noci pročítala a jak mi to pomohlo.. tak třeba i mé dlouhoměsíční abstinenční zkušenosti taky někomu pomůžou
Jo, krom spaní mne ještě docela dost bolí nohy, někdy mám pocit, že prostě nedojdu ani metr - ale to možná spíš souvisí s kouřením.. cévy a tak.. kouřím celoživotně dost, min. krabičku denně .. ale to je na jinou diskusi
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter