Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak postupovat? Slabá vůle...
#41039
Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
Zdravím,

je mi 24 let a mám asi rok problém s alkoholem. Dlouho jsem to neřešil protože mi to v běžném životě nedělalo problémy - potřebu pít mám pouze večer, ale postupně se cítím stále húř a tak jsem se rozhodl začít to řešit.
Vše začlo když mi bylo 21 let. Do té doby jsem pil jenom výjiměčně - třeba 2x za měsíc když jsem se sešel s přáteli. Chytl jsem se však party, která často chodila "pařit" do různých hudebních klubů. Konkrétně jsem se jich chytil protože se mi líbila jedna slečna. Nejdříve jsem kluby navštěvoval jednou týdně, když jsem skončil se školou tak jsem měl více času a do klubů jsem chodil 2x týdně. Se zmíněnou slečnou jsem asi po půl roce začal mít vztah, který trval necelý rok. Půl roku bylo vše v pořádku a kluby jsme často navštěvovali spolu, pak jsme ale začali mít ve vztahu problémy a to mi na náladě zrovna nepřidávalo. Po dalších pár měsících jsme se definitivne rozešli a já jsem začal mít poměrně silné deprese, které jsem řešil jak jinak než četnější návštěvou klubů ale hlavně jsem deprese utápěl i doma. Nejdřív to bylo 3x týdně, potom obden a po nějaké době denně. Jak už jsem zmínil nikdy mi to ale nedělalo větší problémy jelikož jsem to nějak extrémně nepřeháněl pil jsem jen kvůli lepší náladě a vždy pouze večer. Jenže moje tolerance se postupně zvyšovala a tak jsem pil denně víc a víc, nejdřív to byly 2 3 piva, potom láhev vína a když mi ani to nestačilo, začal jsem pít tvrdý. Postupně jsem se depresí zbavil, ale jakási potřeba pít alkohol bohužel zůstala. Momentálně jsem na tom stejně asi posledních 5 mesíců - piju téměř každý den a většinou vypiju minimálně placatku tvrdého alkoholu. Přesto že pravidelně chodím do práce a ještě na vysokou školu, tím že piji pouze večer nemám žádnou potřebu přestávat, jelikož mi to v běžném dni nevadí. Kocoviny nemám a abstinenční příznaky také ne. Všeobecně abstinenční příznaky nijak silné nemám, maximálně špatná nálada, každý den si říkám že jsem blbec a že už dnes pít nebudu a sám sobě věřím. Večer ale vždy než mají zavřít obchody v mé blízkosti ve mě neco přepne a prostě téměř bezmyšlenkovitě jdu a alkohol si opět koupím a vypuju a následně mám opět výčitky už ihned po vypití, takže mi tov lastně nic nepřínáší, ale pomoct si prostě nemůžu. Tím že přes den nemám problémy a sám sobě věřím že dnes už určitě přestanu se nedokážu dokopat k žádnému lékaři a začít to řešit. Když jsem se to snažil říct rodině, zřejmě si myslí, že to není tak hrozné nebo že si dělám srandu protože nad tím pouze mávnou rukou řeknou ať toho nechám, že jsem hloupý a dál to neřeší... Začíná mi to vadit i z důvodu, že vlivem neustálého pití alkoholu - vína či piva nabírám na váze, mám problém si najít další vztah a tak dále. Nevím jak se z této situace dostat. Nemá někdo nějakou radu jak sám sebe přesvědčit abych to začal řešit? Případně jak a čím začít?
dv
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41040
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
Prostě si tu flašku fakt jednou nekoupit. Pak podruhý, potřetí atd
Jinak se začít nedá.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41041
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
dv,
zdravím Tě,musíš v sobě najít tu sílu,nepít vůbec,co takhle večer zajít do posilovny místo pití?
Zatím to zvládáš, ale jak dlouho?
Začneš dávky zvyšovat,posléze si budeš muset dát ráno na rozjezd.Tělo si zvykne velmi rychle.Najdi AA klub v bydlišti ,běž tam a svěř se se svým problémem.Napíšou Ti tady zkušení,co přestali,mi tady hodně pomohli..Zkus od zítra- dnes se nenapiju a dodrž to ,ušetřené peníze za ten večer odlož.Přeji vytrvalost.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41043
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
dv, píšeš:
..."ve mě něco přepne a prostě téměř bezmyšlenkovitě jdu a alkohol si opět koupím a vypiju a následně mám opět výčitky už ihned po vypití, takže mi to vlastně nic nepřínáší, ale pomoct si prostě nemůžu."
..."Momentálně jsem na tom stejně asi posledních 5 mesíců - piju téměř každý den a většinou vypiju minimálně placatku tvrdého alkoholu." 


...priateľu "dv", vitaj v klube!

Si tu medzi svojimi.

To niečo, čo Ťa prepína je už fyzická závislosť. Telo si pýta svoje, chceš sa odmeniť ale miesto adrenalínu v gyme si zvolil ľahšiu serotonínovo-dopamínovú cestu odmeňovania.

Je načase rozložiť stereotypný návyk na alkohol. Pomoc Ti neodmietnu v kluboch striezlivosti, abstinentov ani anonymní alkoholici.

"Rozhodnúť sa musíš sám!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41044
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
najdi si volaco ine, co by si mohol robit po veceroch a co je nekompatibilne s popijanim, idealne sport. vyplavia sa endorfiny = citis sa dobre a zaroven pri sporte na palenku clovek moc nemysli. ako radi Maris, posilka je dobra vec, mozes to este striedat aj s nejakou aerobnou aktivitou (beh, bicykel, korcule, plavanie, bojove umenie, historicky serm (tam inak chodia tiez pekne dievciny), ...) a zabijes hned dve muchy jednou ranou - vyplnis cas inak ako slopanicou a zaroven zapracujes aj na tej vahe co pises, ze ta zacina trapit.

a potom samozrejme kluby, pripadne vyhladat odbornu pomoc. nebude to s tebou este zle, vzhladom na to ze si relativne mlady, nepijes tak vela, aby si z toho mal problemy (zatial), uvedomujes si, ze cosi nie je v poriadku a chces s tym nieco spravit - to su dobre predpoklady. len to chce zacat aktivne problem riesit teraz a nenechat to napuchnut do obludnych rozmerov.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#41047
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
dv napsal:
piju téměř každý den a většinou vypiju minimálně placatku tvrdého alkoholu.

Ach to byly casy... pit jen vecer po praci, sedmicka Russkij standart vydrzela dva a nekdy i tri dny a zivot byl fajn. Jenze nejaky cas pred tim vydrzela ta sedmicka tyden. A o nejaky cas pozdeji uz byla na den. Nedelej stejnou chybu jako jsem udelal ja. Nejsi na tom nejak zle, jeste roky muzes fungovat s pohodovym vecernim popijenim bez kocovin i abstaku. A mozna by jsi takhle zvladnul fungovat bez problemu naporad tak jako spousta jinych lidi. Ale taky treba ne a ver mi - nestoji to za to.

Nemyslim si ze je nutne aby jsi (zatim) hledal pomoc odbornika, nejsi alkoholik (ale mas zdatne naslapnuto) jsi uzivatel byt jakkoliv naruzivy. Zkus zacit tim ze si misto piti najdes nahradu - jak uz radili vyse, idealni je sport. Ale napr. i narocna psychicka cinnost funguje. Venuj se zajmum, konickum, jestli zadne nemas tak si udelej nove, klidne uplne nesmysly - hlavne zacni travit cas jinak nez s chlastem. Dej tomu trochu casu a uvidis. Az pokud by to nefungovalo tak pak bych samozrejme doporucil odbornika (pokud to napr. z profesnich duvodu lze).
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41062
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
Jo, tak tohle znám. Bezmyšlenkovitě jsem takhle začal myslet na bary a skleničku, a už jsem pelášil. Prostě craving. Dobrý je, že po vypití placatky nechlastáš dál, tedy až další den. To já kalil pořád až do sraček.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#41070
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
Ahoj dv, vítej mezi námi. Moje rada je neotálet a začít jednat co nejdřív, než do toho spadneš úplně. Pak to bude mnohem těžší. Najdi si nějaké odreagování, nejlíp sport. První den je nejtěžší, pak už to jde snáz. Chce to změnit stereotyp, není to tak těžké. Přečti si zde příběhy lidí, mně to dost pomáhá, vidět, že v tom nejseš sám. Držím palce!
Karolína
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41110
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
Díky za všechny odpovědi. Situace se malinko změnila a některé odpovědi mi dost pomohly a za to jsem rád.
Včera na mne vlezlo nějaké nachlazení a lehká teplota, a kupodivu mě to nějak vede k přemýslení, že nechci svůj organismus v tomto stavu ještě navíc zatěžovat nadměrným pitím a dokázal jsem sám sebe přesvědčit k tomu, abych tu spotřebu omezil. Nevím jeslti to je tím, že jsem trochu oblbnutý tou zvýšenou teplotou ale místo celé placatky nebo láhve vína jsem si jenom večer před spaním dal horký čaj s panákem rumu a nějak mi to stačilo. Pokusím se to ještě snížit a třeba se mi podaří, než budu zase zdravý skončit jen u toho čaje bez rumu. Co se týče těch alternativ na večerní plán, ono je u mě trochu problém to, že já jak už jsem zmínil ani nepiju kvůli tomu podnapilému stavu, většinou tu placatku vypiju třeba půl hodiny před tím, než si lehnu a jdu spát. Takže bych se asi tím, že ybch šel do fitka nebo dělal něco jiného konkrétně tomuhle nevyhnul... Uvidím jak na tom budu dnes a než se vyléčím z toho nachlazení.
dv
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41111
Re: Jak postupovat? Slabá vůle... Před 7 rok, 4 měsíce  
tak to by som asi riesil nejakou knizkou.

ale je to zaujimave, ze takto pijes. mne by to pripadalo tak, ze idem spat este predtym, ako nastupia tie prijemne ucinky = napil som sa zbytocne. jedine ze mas problem zaspat, ale to sa tiez da (a malo by) riesit inymi sposobmi ako popijanim.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter