Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: mama alkoholik
#44091
mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Dobry den, mam jednu rychlou otazku moje mama mama je usveceny alkoholik. Vetsinou jsem takove veci resili s tatou bohuzel minuly rok zemrel a ted jsem na to zbyl sam. Mama bohuzel se zase dostala k alhokoholu a je to sni tezky nez prizna ze pije a jestli ma nekde schovanou flasku coz je jasny ze ma. S penezma je to jeste horsi pujcuje a ani nevim jestli ji to vratily novou kuchyn za 60 000kc no proste nevi co dela. Na ucte nejake penize jsou, ale kdyz to pujde takhle dal tak nic nezbyde. Takze k hlavni otazce co muzu a musim udelat abych ji nejak odstrihl od penez jestli jde o nejake zbaveni svepravnosti plus otazka vim ze byt mame ve kterem zijeme mame na půl a co se stim da delat. Kdyz bych chtel byt prodat aby do toho nemohla mluvit ale penize z te pulky at si necha. Dekuju moc za odpoved..
ondra91
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44096
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
vo vseobecnosti by som povedal, ze zbavenie svojpravnosti by mal byt schodny krok.

ale samozrejme toto je otazka pre pravnika, co ja nie som. nejake doplnujuce informacie su napriklad tu www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/svepravnost.html
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#44098
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Poobzeral by som sa ešte tu:

Témata ve fóru : Chci pomoci alkoholikovi, alkohol v rodině
www.alkoholik.cz/zavislost/forum/2-chci-pomoci-alkoholikovi-alkohol-v-rodine.html

Zbavení svéprávnosti
www.alkoholik.cz/zavislost/zbaveni_svepravnosti/index.html
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44099
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Čo znamená pojem usvedčený alkoholik? Že to má v zdr. záznamoch, bola napr. na liečení alebo je to len vaše presvedčenie, váš názor na základe života s ňou? Pri snahe o zbavenie svojprávnosti je to dosť podstatný rozdiel ako by to mohol vnímať súd. Ešte dodám. Je spoluvlastník bytu, takže máte rovnaké práva pri byte. Pri predaji s tým musí súhlasiť. Čiže záleží na dohode.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 15/05/2017 14:13 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44100
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Zbaveni svepravnosti je velice narocny proces. Pokud nebyla opakovane a neuspesne lecena a nepacha pod vlivem alkoholu trestne ciny nebo nepredstavuje nebezpeci pro sve okoli tak se sance na zbaveni svepravnosti limitne blizi nule.

Pokud mate byt pul-napul tak bez jejiho souhlasu bude problem s bytem cokoliv delat.

Samozrejme nevim jak moc je to zle ale pokud napriklad neni schopna drzet sve finance pod kontrolou (dela dluhy a neplati je) tak velice doporucuji prehlasit si bydliste nekam jinam a odstehovat vsechny veci na kterych Ti zalezi - pripadny exekutor totiz zabavi co mu prijde pod ruku a bude mu uplne jedno ze jsi napriklad televizi kupoval Ty a notebook na stole je taky Tvuj.

Bohuzel pokud si mama neprizna ze je alkoholik a nerozhodne se to sama resit tak nezmuzes vubec nic. Muzes se jenom divat jak se potapi a riti do prusvihu a snazit se minimalizovat nasledky pro svoji osobu .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44176
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Děkuju za odpovedi, léčena byla už asi 5x Bohnice, Apolinar a jak se zdá neúspěšně pro okolí není nebezpecna, ale hlavně pro sebe má cirhózu jater takže to sni může kdokoli slehnout. S bytem jsme se spletl mě patří čtvrtka ale o to nejde. Dluhy nejsou ale jde spíš o to že kupuje drahou kuchyň když účet není zrovna precpany a půjčuje penize kamaradce. To že je alkoholik si konečně přiznala teď ji budu pomáhat se z toho dostat když to nevydrží půjdu na to právní cestou+ mi musí dát právo vybyrat z účtu. Když ji přes soud zbavím svéprávnosti je být celý můj? Nebo tohle je neřešitelné? Jako když to takhle půjde dál tak Bohnice já prodám byt až se vrátí dám jí peníze co má dostat z bytu a vyslu ji svoji cestou. Pak když ji nebudu na blízku tak víme jak to skončí, ale já se stim už vyrovnávam přijde mi že jsem o mamku dávno prisel. Děkuju prosím o odpovedi...
ondra91
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44179
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Neviem, či byt bude celý tvoj. Asi nie. S majetkom to nemá nič spoločné. Skôr ide o to, že s ním nebude môcť nakladať, keďže není taká osoba spôsobilá na práve úkony. Súd by jej zrejme určil opatrovníka, ktorý za ňu bude mať právo na všetky právne úkony. Ale tie musia byť v jej záujme. Ale radšej nech ti poradia český alkoholici. My máme možno iné zákony. Ale princíp by mal byť ten istý.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44180
Re: mama alkoholik Před 6 rok, 10 měsíce  
Jasny ale budu mit pravo na to prodat byt? To je hlavni otazka, kdyz ja dostanu ctvrtku mama zbytek. Davam ji tyden pak na to jdu pres pravnika. Ja na tohle uz nemam. Kdyz by se napila jednou za 3-5 let ale kazdy 4 mesic. Vim jsou horsi alkoholici, ale ja chci mit svuj zivot vim ze by to tak tata chtel. Planoval se s ni rozejit, ale nahle onemocnel nejaky nador na mozku a ted jedu solo. Snazim se porad sni mluvim ona porad to bude dobry. Koupil jsem nejakou novinku Selincro jednou denne to bere, aby na to nemela chut. Rikam davam ji tyden na zlepseni pak koncim. Dekuju Krtku za tvoje odpovedi a ostatnim take.
ondra91
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter