Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit
#45530
Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Dobrý den všem, píši, protože se u mě po letech závislosti na pervitinu, práškách a hlavně alkoholu pomalu začaly rozvíjet úzkosti, neléčené úzkosti přešly v panické úzkosti, v poruchu a nakonec v posledních měsících do agorafobie.. totální strach na místech, ze kterých se nedá odejít. MHD, loď, letadlo, auto.. jsou to nepředstavitelné pocity, které nedokážu kontrolovat, ani se jich zbavit.. začínám se pomalu bát chodit vůbec ven a dělat jakékoliv aktivity.. nutno podotknout, že ještě před rokem, jsem si nejvíc užívala rychlou jízdu auty, každotýdenní výlety vlakem, vše co v sobě mělo adrenalin a nebezpečí.. Ničí mi to pomalu a jistě život, škola kterou dělám a práce kterou praktikuji jsou ty nejvíc adrenalinované a já se bojím, že až se za měsíc vrátím, nebudu schopna pokračovat a o vše přijdu..

Z drog jsem čistá cca 4 měsíce, z alkoholu jsem neměla čistý den za poslední 3 roky a neumím si představit dny bez něj.. léčebna nepřipadá v úvahu a můj největší problém je, že antidepresiva, která potřebuji na léčbu agorafobii mi psychiatr nenapíše, kvůli problému s alkoholem...

Moc nevím, jak takováto fóra fungují, omlouvám se, pokud to není k tématu..

Pravdou ale je, že mám obrovský problém s alkoholem, se kterým už si nevím poradit dál.. Představa přestat a už nikdy nepít mě budí ze spaní.

Budu vděčná za jakoukoliv slovní pomoc, cokoliv, ale měli byste vědět, že nemám absolutně vůli, jsem alibista a ze všechno vždycky vycouvám, hned, jak to začne být těžké

Děkuji
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45531
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Je to velmi proste - bud v sobe zmobilizujes dostatek vule a zacnes si pomalu zvykat na zivot bez alkoholu i drog a nebo to bude horsi a horsi. Skola, prace... vsechno pujde do haje. Bude Ti hur a hur a krok za krokem se budes propadat - po strance psychicke, fyzicke i socialni (i na tu lecebnu dojde). Tak jak svoji situaci popisujes mas za minutu dvanact zacit neco opravdu vazne delat. Resila jsi svou alko-zavislost s odbornikem?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45533
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Měla jsem hodně sezení s psycholožkou, která se specializovala na závislosti, ale v té době, byl můj největší problém pervitin a tak se k alkoholu ani moc nedostalo..
Jinou šanci jsem neměla, měla jsem před 6 měsíci nastoupit do léčebny, ale samozřejmě jsem to nezvládla, snažila jsem se to zvládnout sama..
Teď už to ale není jen alkohol a neskutečné chutě po drogách. Teď je tady agorafobie a ta mi přidělává neskutečné problémy, už mám opravdu strach o svojí školu a praxi
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45534
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
... Představa přestat a už nikdy nepít mě budí ze spaní.

A čo takto predstava nepiť jeden deň. To by si nedokázala zvládnuť? A netýrať samu seba "Už nikdy nevypijem". Možno by to stálo za pokus. Ráno sa zobudiť, a povedať si dnes nevypijem. Vyskúšaj aspoň jeden deň. A keď to zvládneš, na ďalší deň si v tej svojej hlavičke povedz to isté. Ale asi by som nečakal rýchlu zmenu tých stavov, ktoré opisuješ. Pervitín a alkohol dokážu s psychikou riadne zatočiť. Ak si tie stavy pred rokom ešte nemala, tak je možné, že ich niečo spôsobilo. Možno nejaká príhoda v takom prostredí. Ako keď niekoho pohryzie pes a potom sa bojí aj yorkshira. Alebo ma teraz napadlo, že zasekneš sa vo výťahu a už do neho nikdy nevlezieš. Radšej pôjdeš pešo na 50 poschodie. Ale to len špekulujem. Nie som psychiater, ale alkoholik.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 02/08/2017 00:35 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45535
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Ano, mám příhodu, jen o ní nechci mluvit.. Toho se přesně bojím. Psychiatr a to, jak budu muset rozebírat věci z mý minulosti, co jsem si přísahala, že už nebudu nikdy muset prožívat znovu..

Jinak přestat takhle pít alespoň na den jsem zkoušela.. dokonce naposledy před 3 dny.. vydržím to 16 hodin, pokud jsem v práci a musím přemýšlet nad vším okolo, ale jak se začnu třást a dostávám prostě úzkostný strachy, tak nemám vůli to vydržet, protože vím, že se stačí napít a je po všem
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45536
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Nejhorší pití je, když všichni kolem spí a já nemůžu, jako třeba zrovna teď
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45537
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Za mňa - trhni si nohou, Jana.

^
To aby si si nemyslela že sem prídeš s nula príspevkami, neprečítaš si ani trt z príbehov ostatných ľudí, nechceš nič meniť, a my ti dáme zázračné riešenie a ešte ťa aj pohladíme že ty naše úbohé chudiatko. Prdlajz.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Poslední úprava: 02/08/2017 08:25 Provedl: Žilinčan.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45538
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Člověk při útěku z tvrdých drog vidí chlast jako to nejmenší zlo. A pak ejhle
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45539
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Janka, píšeš:
"Ničí mi to pomalu a jistě život, škola kterou dělám a práce kterou praktikuji jsou ty nejvíc adrenalinované a já se bojím, že až se za měsíc vrátím, nebudu schopna pokračovat a o vše přijdu"...

..."léčebna nepřipadá v úvahu"...

..."mám obrovský problém s alkoholem"...

..."nemám absolutně vůli, jsem alibista a ze všechno vždycky vycouvám, hned, jak to začne být těžké"...

Očakávaš radu ako prečúrať lekárov, samu seba, Matku Prírodu a jej zákony?

Lekárov asi/zrejme používaš iba ako "nástroj" na predpis "vhodných" cukríkov/piluliek/tabletiek.
(...inak Ťa "obťažujú", pretože Ty "potrebuješ" chľastať a narkotizovať sa do "raušov" a adrenalínu.)

...v takomto prípade potrebuješ zmeniť minimálne krajinu pobytu alebo planétu.

Môžeš si ešte vymeniť aj hlavu alebo zmeniť svoj prístup k životu a prevychovať sa, ale to chce odovzdať adrenalínové pôžitky do depozitu a nahradiť ich vedomou a náročnou prácou na sebe.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45541
Re: Mám problém a vážně se ho neśpěšně snažím vyřešit Před 6 rok, 8 měsíce  
Tak to se ti moc omlouvám, jen pro tvou informaci, přečetla jsem tady skoro všechny diskuze, co se týkaly řešení a léčebny a tak, to že nemám příspěvky asi znamená, že taky nemám žádné zkušenosti. Tak promin, že mi to nejde tak rychle jako vám všem ostatním
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter