Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...118119120121122123124...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56142
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Jaký mezi tím vidíš rozdíl? V té náročnosti?
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56143
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Myslím, že už som to tu písal. Pár rokov dozadu som opäť skončil na psychiatrii. Ráno som vyšiel z dverí izby na chodbu. Na druhom konci vyšiel z izby tiež jeden pán. Bol to môj ujo, ocov brat. To bol šok. Pozerali sme na seba ako idioti. Trvalo kým som sa z toho spamätal. Asi ani on nechápal. Myslím, že mu čoskoro došlo, že tam nie som prvý krát podľa toho, ako sa tam o mňa pekne starajú. Dokonca raz v noci ma dali na krátko na "VIP" izbu(sám na izbe), pretože potrebovali fleka pre nového pacienta. No a nikto normálnejší tam asi vtedy na psychiatrii nebol .
Ale podarilo sa mi stretnúť na psychiatrii aj bývalého kolegu z práce. To bolo pred 9 rokmi. Ten bol v pohode. Aspoň bolo s kým pokecať potom. Kolegovia v práci asi nechápali, keď sme sa rozprávali a hodnotili sestričky na psychiatrii. Asi v zmysle "Pre boha, dvaja blázni" No a pár týždňov dozadu som tam stretol na PALke iného bývalého kolegu spred 20 rokov z inej práce.
Ale sú to spočiatku zvláštne pocity stretnúť v takej situácii niekoho známeho. V prvej chvíli zmätok v hlave. Nevedel som ako sa zachovať. A potom mi nejako došlo, že je v podstate na tom rovnako ako ja. Vo všetkých 3 spomínaných prípadoch nás spájal alkohol. Nejako sme našli postupne spoločnú reč. V AA platí pravidlo anonymity. V mojom prípade také pravidlo neplatilo. Neviem či to niekomu povedali vtedy a dnes je mi to už jedno.
U mňa asi Michale veľa veci asi došlo vekom. "Zmúdrel" som Ty si ešte mladé ucho, život pred sebou. Sám si urči priority. Čo môžeš na AA získať alebo stratiť? Čo by sa zmenilo na tvojom rozhodnutí nepiť, ak by tam bol niekto známy? Mohla by to pre teba byť aj výhoda. Ja by som aj z na prvý pohľad nepriaznivej situácie sa snažil vyťažiť maximum dobrého pre seba. Napríklad jeho skúsenosti. Ale rozhodnutie o tom, či tam pôjdeš je len na tebe. Tu sa tomu každý bráni ako čert krížu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56144
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Michal:To se čte moc fajn, asi člověk musí padat na kebuli tolikrát, kolikrát je potřeba.

Nemusí. A koľkokrát je vlastne potreba? Raz, dva krát, desať krát, sto krát? Keby som bol ženatý, už by ma žena vyhodila z domu. A skapem ako bezdomovec.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56145
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Jak piše krtko...Ja jsem v léčbě potkal na vycházce dokonce člena rodiny který byl na detoxu. Oba jsme na sebe koukali a taky jsme oba vedeli jak to mame a meli jsme s pitim. Bylo nam jasne proc tam oba jsme. Jinak na skupinach a v lecbe jsme potkal spoustu fajnovych lidi a par novych kamaradu. Dnes to mam tak ze na setkani,skupiny,kluby chodim hrozne rad. Ver tomu ze mi je uplne jedno jestli tam potkam nekoho z prace nebo z okoli, jednak jsme tam ze stejneho duvodu a za druhe proc by on o tom nekde mluvil? No a i kdyby tak je to jeho vec ne moje. Me to nejak neublizi.
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56146
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
L...x ....tak rozdíl je asi jasný, kdo abstinuje a má to jako životní styl klobouk dolů a je to úctyhodné, abstinující alkáč za mne ne, ten abstinovat chce/musí jinak by byl v ....

Krtko,
ooo takže se Ti to stalo hned několikrát. Musí to být zvláštní pocit asi záleží o jakou osobu jde, ale máš pravdu, že tam jsou lidi na stejné lodi.... já tam půjdu, přesně kvůli tomu, co jsi napsal, jsou tam lidi, kteří třeba dlouhodobě abstinují a mohou mi umázat směr, předat zkušenosti a ty se pokusím efektivně využít v praxi ....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56147
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Zalezi jak si to nastavis v hlave i abstunijici alkac to muze mit jako zivotni styl
Kolik ze ti je Michale? jestli se tedy muzu zeptat
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56148
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
L.Není se čím chlubit... Je a není. Věř tomu že většina lidí nás abstinujici obdivuje a podporuje, ještě jsem se nesetkal se špatnou reakci. Jen jednou a je mi to úplně sumak
M.Abstinující člověk se nemá za co stydět abstinující alkoholik už takové terno není :/ za mne.....

Ja čom som povedal pár kolegom, že som bol na liečení a nepijem, tak mi povedali, že to obdivujú. Dokonca aj tí čo nevedia o liečení, len o tom, že nepijem, tak rovnako. Ja si myslím, že je to tým, že skoro každý ma asi v rodine niekoho, čo ten alkohol užíva viac než by bolo zdravé. Ale majú to "pod kontrolou".
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56149
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Souhlasím a dokonce mi hodně lidí říkalo víš tamhle ten a tam ten, ty by to potřebovali určitě víc než ty...hodně lidí si to o mě nemyslelo a nevědělo...Teď se ničím netajím když se mě někdo zeptá řeknu narovinu jak to je. Dokonce jsem se setkal s tím že jsem se o o tom zmínil a na tom druhém bylo vidět jak si myslí, že o tom nechci mluvit a jak si myslí jak mi to musí být nepříjemné jako že si myslí že se stydím nebo co:-D Houvno jsem hrdý na to že jsem abstinujicí alkoholik!
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56150
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
Michale. Ale s takým myslením ďaleko nezájdeš. Plne súhlasím s L..x. Aj pre abstinujúceho alkoholika sa to môže stať životným štýlom. V opačnom prípade je to trápenie. Ak pre teba bude abstinencia guľa na nohe, tak to za nič nestojí. Nikto však netvrdí abstinovať znamená žiť bez problémov. Je ich milión.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56151
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 10 měsíce  
L..x. Jeden z tých troch bol na liečení a dvaja tiež na detoxe so mnou. Preto som napísal, že nás spojil alkohol.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...118119120121122123124...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter