Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...163164165166167168169...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#57622
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj jsem Michal ( zakladatel vlákna ), jen jsem přišel o emailovou schránku , tak budu psát pod tímto uživatelem . Chtěl jsem napsat mnohokrát , ale nebyla nálada cokoliv řešit . Můj poslední příspěvek je z 6.10. pamatuji si ten den , protože od té doby piju - proč ? Nebudu hlouběji uvažovat a psát co mne napadne , tak snad to pochopíte , já jsem primárně začal pít alkohol jako každý v pubertě , ale s mírou . Od 19ti let mi začaly psychické potíže - ataky, úzkost , deprese , občas depersonalizace , derealizace , agorafobie a s tím spojené problémy, které zasáhnou všechny složky života . Medikace mi chvíli zabírala a myslel jsem , že budu moci plnohodnotně žít , ale to netrvalo dlouho jen první 2 roky , od té doby jsem přišel na to , že pokud si dám např. pár piv , tyto pocity napětí , prázdná apod zmiznou - tak se vytvořila postupně závislost na alkoholu , začal jsem zde psát kolem června 2016 tuším ( nejsem si jistý ) , cca 3 roky a něco . Za tu dobu se mi podařila jedná "delší " abstinence 7 měsíců , ale to bylo kvůli nemoci a problémů se zdravím čili nechtěl jsem to já , ale byl to nějaký půd sebezáchovy . Poté několikrát 2 měsíční abstinence apod , naposled také cca 65 dní . A proč pak zase začnu pít ? Ne že bych nechtěl být abstinent , ikdyž přiznávám , jak mnozí tady psali , že možná nejsem pevně rozhodnutý nepít , ale pointa je , že i po delší abstinenci je můj život velmi chmurný , pocity prázdnosti, bez smyslu života , úzkosti a denodenní psychické problémy , myslel jsem , že se to časem zlepší a že to může být kvůli alkoholu ( není ) , samozřejmě to není řešení chlastat a alkohol to časem jen zhoršuje - roste tolerance vypití alkoholu k vytouženému pocitu uvolnění . Mnozí by řekli navštiv odborníka - nasadí medikaci , měl jsem asi 7 druhu léků ,nepomohly žádné , teď mám v šuplíku další , které mám "zkusit" ani z 1% už nevěřím , že mi to pomůže . Každé ráno vstávám a vidím jen prázdno , žádný smysl ničeho , s tím pak večer ulehnu. Dostal jsem se do bodu , kdy nevím kudy jít . Nicméně to se uvidí časem . Vidím před sebou velkou černou díru a snad do ní nespadnu a najdu cestu ven , ale už není moc motivace , sil a víry. Všem přeji ať zvládnou svůj boj a ať se jim daří za čas zase napíšu ahoj všem a díky za veškerou podporu a snahu ,kterou jste mi mnozí dali Michal
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57624
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj Michale, dlouho jsi tu nebyl. Uz po tobe byla poptavka.
Mrzi me, se ti nedari moc dobre. O marnosti ziti jsi psal nekolikrat. Ale pak jsi taky psal, ze po AD se to trochu zlepsilo. Tak to asi nebude tak slavny.
Je to zacarovany kruh.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57650
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahojky v novém roce,
Eriko, koukala jsem do chatu, že jsi mě hledala .Nemám se čím pochlubit, ale jsem tu každý den.
U mně ještě nepřišel ten přecvak s velkým P, jak o něm všichni píší. A tak na něj čekám, občas s vínem, občas bez. Ale není to nijak vyhrocený. Netrápím se tím, prostě jsem to přijala jako součást sebe. Když piju, tak málo, teda moje málo je pro někoho hodně . A když nepiju, dělám si čaj a chodím brzy spát. Skoro by se dalo říct, že jsem spokojená, ale nejsem. Líbil by se mi život úplně bez pití, ale vím, že bych to rvala vůlí a to je vždy otázka času, kdy to rupne. Tak čekám na ten přecvak. Jinak všem hodně zdraví a abstinenčního štěstí
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57651
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj Kajo, jsem rada, ze tu jsi, i kdyz nepises. Uz jsem si rikala, jestli jsi nezmizela.
Pripada mi, ze je to u zen castejsi. Nektera napise, chvili se tu vyskytuje a pak se ztrati.
Ale nepocitas s tim, ze prijde precvak s velkym P a po nem to jde uplne a upne samo, ze ne ?
Tak ti preji, aby ti uz preskocilo
A ozvi se casteji. Na chetu muzeme probrat treba co varis
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57657
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj Michale. Jsem ráda, že si se po delší době objevil, jen mě mrzí, v jakém si psychickém rozpoložení. Chtělo by to nějakou vzpruhu. Jaro nebo slečnu.
Nešlo by se nadopovat nejakyma vitaminama, vykopnout se na vzduch na slunko a trošku si dobít baterky? Mě to pomáhá. Zkus se zmáčknout a něco pro sebe udělat...
Držím palce.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57661
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Zenskou nebrat, to fakt neni vzpruha, resp. z nula na sto to muze byt na chvili fajn, ale pak je to zas sprcha a sesup dolu. To radsi at jde jezdit v mrazu na kole.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57684
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Eriko a Allie děkuji za odpovědi a podporu, vážím si toho, budu se snažit dát dohromady ... Nevím sice momentálně jak, ale dám vědět, jak na tom jsem...mějte se krásně alespoň vy
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57721
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 3 měsíce  
Zdravim, myslim, ze je u me pokrok v abstinenci.
Dnes, v patek, jdeme na ples. A mne doslo, ze presmyslim o to , zda tam vubec do tomboly do pulnoci vydrzim, protoze tenhle tyden byl v praci hukot.
A ne tom, jak to tam vydrzim bez alkoholu
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57880
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 2 měsíce  
Zdar.
Dnes 10 let totální abstinence!!!!!
Všem začínajícím a rozhodnutým přeji úspěšnou cestu.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57892
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 2 měsíce  
Michale ,jak se Ti daří, napiš co nového a jestli Ti je lépe.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...163164165166167168169...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter