Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...174175176177178179180...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#61622
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Ahojte, tak ja to idem skusit nanovo, takze dnes den 2 a bol som sa prejst v prirode 15 km, bolo fajn a su tam krasne zeny a uzil slnecko

ted doma, prezlecene chute nepokoj, ale uvedomujem si, ze nemozem a nechcem, a ze nikam nevedie a ze craving po case odide a posilim zdravu neuronovu siet v mozgu ako tu pokazenu. Stym vysadzam i cigarety, z tych mi byva taky riadne spatne, sracky su to oboje, a pak kvoli nim i ja, Snad nebudu echt abstaky.

Supis je sa inspirovat ludmi, co ziju zdravo

A este ma napada ze nesom ani prvy, ani posledny, ani sam, co tym musi prechadzat, sme tady viaceri, takze sa necitim sam a sucitim s Vami.

Prajem pekny den ludkovia
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 10/04/2021 18:47 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61623
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Brigita, normalni lidi z naseho alko pohledu jsou ti, co se obcas napiji (maji stres, tak si daji panaka/dvojku vina, dojdou si v patek na 2,3 piva a pak zas x tydnu/mesicu si nedaji nic) nebo se sesypou. Ti chytrejsi si dojdou k lekari a dostanou pripadne bobule, aby se postavali na nohy. Vyresi si, co potrebuji a bobule vysadi, pokud ty problemy nejsou moc rozjete a "deprese/uzkosti"v pokrocilem, trvalesjim stadiu. A po vysazeni dochazeji na sezeni/terapie. Dalsi moznosti je chozeni do prirody, pesi chuze z/do prace a sport. Ja si obcas zajdu do kostela - je tam klid na utiseni myslenek. Defacto nikdo neni normalni. Kazdy neco ma a pokud ne, tak jeste nebyl na vystreni. EU/US civilizace je nemocna. Staci se podivat na statistiky zdr.ustavu - cukrovky, obezita, psychicke obtize, nizky/vysoky tlak, rakoviny, alergie na kdeco. Rekl bych, ze je to: "zivot je potreba si uzit". No a aby se dal uzit, tak jsou na to potreba financni prostredky. A spirala se rozjizdi .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61627
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Stefe čauko, jsem rád, že jsi napsal, že žiješ a dáváš tomu další pokus. Zkus teď psát denně, pocity, jak jsi na tom a vzít to JEDNOU a už POŘÁDNĚ, téměř vždy tu někdo je a odepíše, když bude krize piš, když se Ti něco nepovede piš, zkus se na to zaměřit, craving přijde, zvládneš ho, ale nesmíš se na to zase vykašlat. Zbav se alko kamarádů, suchá domácnost, toto fórum, AA a lets go. Koukni na vlákno Elišky a taky to zvládla. Držím palce a nezklam hlavně sám sebe! Pokusů bylo dost, tentokrát to vyjde budeš-li chtít a myslet to vážně. Život je příliš krátký, aby jsi ho celý prochlastal....
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61628
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Ja bych spise pouzival vyraz: zvlada, zvladam, zvladame. Zatim, doposud .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61629
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Ahoj Michale, dakujem, ohladne toho AA, naposledy po psychoterapeutickom a AA sedeni som do toho spadol po 2 mesiacoch abstinencie, po sedeniach vyvolalo sa mi bazenie a v spojitosti/podtarchou takej socialnej samoty a chuti na roztarny a stary zivot, som tomu podlahol. Tak chcem byt opatrny.
Mal by som sa nejak zamerat na tu socialnu stranku a prihlasit sa do roznych kruzkov a este nejak premenit toho diabla vo mne na menej sebaznicujuce veci.
Vtedy som vlastne abstinenciu odstartoval strach, ked som bol na pohotovosti kvoli vysokemu tepu po 2 nociach v bare, ted je to ze sa snazim videt ako je to zle a moze byt horsie a ze otrocim kvoli tym chutiam.
Ale zapisujem si i take veci, ze kolko x mam chut a ked sa napijem, zapalim, je mi bud horsie, alebo priste to bude silneise a takto naveky to nejde. Akoby zacinam si uvedomovat po tych setkych skusenostiach, ze som chory a nemozem alkohol, ze to nejde ani ked som to prekladal sportom, ani ked som pil vela vody - posledne kolapsove skusenosti atd, tak zacina mi den cislo 3 a noc nebola tak hrozna, mam svalovku na nohach a dnes zatial neviem co budem delat, je tu plno volneho casu, je mi tak trochu luto, ze nepoznam niekoho s kym som nepil, musim sa naucit to aj vydrziavat sam so sebou, len je to urcity emocny tlak. Mozno viaceri mali take skusenosti, by ma zaujimalo ako to poriesili.
Majte pekny den ludkovia
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 11/04/2021 08:55 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61630
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
stef napsal:
Ahoj Michale, dakujem, ohladne toho AA, naposledy po psychoterapeutickom a AA sedeni som do toho spadol po 2 mesiacoch abstinencie, po sedeniach vyvolalo sa mi bazenie a v spojitosti/podtarchou takej socialnej samoty a chuti na roztarny a stary zivot, som tomu podlahol. Tak chcem byt opatrny.
Mal by som sa nejak zamerat na tu socialnu stranku a prihlasit sa do roznych kruzkov a este nejak premenit toho diabla vo mne na menej sebaznicujuce veci.
Vtedy som vlastne abstinenciu odstartoval strach, ked som bol na pohotovosti kvoli vysokemu tepu po 2 nociach v bare, ted je to ze sa snazim videt ako je to zle a moze byt horsie a ze otrocim kvoli tym chutiam.
Ale
"zapisujem si i take veci, ze kolko x mam chut a ked sa napijem, zapalim, je mi bud horsie"
,
alebo priste to bude silneise a takto naveky to nejde. Akoby zacinam si uvedomovat po tych setkych skusenostiach, ze som chory a nemozem alkohol, ze to nejde ani ked som to prekladal sportom, ani ked som pil vela vody - posledne kolapsove skusenosti atd, tak zacina mi den cislo 3 a noc nebola tak hrozna, mam svalovku na nohach a dnes zatial neviem co budem delat, je tu plno volneho casu, je mi tak trochu luto, ze nepoznam niekoho s kym som nepil, musim sa naucit to aj vydrziavat sam so sebou, len je to urcity emocny tlak. Mozno viaceri mali take skusenosti, by ma zaujimalo ako to poriesili.
Majte pekny den ludkovia

Stef,

..."prestaň zapisovať a začni konať!!!"
(..."rozumu máš dosť!!!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61631
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
.. denik je dobra sebereflexe.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61632
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Michale, denník je fajn vec. Ale pokiaľ neslúži len ako nejaká štatistika. Stefo? Ešte žiješ v Brne, chodíš do práce?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61633
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Krtko, ano
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61634
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Stefe, 2 měsíce už jsi jednou vydržel, jak píšeš to je fajn, u Tebe to fakt bude o tom najít si nějaký koníček, který Tě naplňuje ...není na škodu si najít i ženskou pak a můžeš naplnit ty ji ... mozek a tělo je zvyklé no, je splín, napiju se a bude fajn, je stres napiju se a bude fajn, je mi fajn no napiju se a bude ještě líp! A pak najednou NIC nemám nic, co bych si jen tak dal a měl ty pocity jako na alkoholu... A to si člověk musí něci najít no, na co se těší, má rád, baví ho to, jinak pravděpodobně asi dlouho nevydrží, pokud nemá nic....
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...174175176177178179180...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter