Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...180181182183184185186...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#61687
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
MichalB, ano, ted 3 hodinky uz je to zas pohode a i ja som pohode, dolezite pre mna to je ustat, vedet co a jak a proc to delam a udelat max a pak jak sa prinavrati zdravy rozum tak je clovek spokojny a echt si vydychne
Ano snazim sa robit co viem.
V tej hlave pri bazeni sa odohrava sialena manipulacia az cloveka to ovladne, mozno preto tak silno ze som daval tomu skoro 20 rokov priebeh, a kazdym napitim to len podporim a naopak kazdym vydrzanim zoslabim.
Len to ze vtedy este som si nehovoril, ze to je tak zle a nechcel prestat, ted si to uvedmujem aspon viac tu sialenu chorobu.
Inac ja som sa tak v praci zasa odnazucil fajcit s kolegami na fajciarke, vydrzal som par (miernejsich) nutkani, ked sli oni ja ostal, a pak uz mi to ani neprislo dolezite.
Tiez som taky ze si viem vytvarat zavislosti od hudby, ludi, zabavy, sttuacii a pak to chcem opakovat, a viac a viac, ale najviac ten alkohol vsade spojeny, tak to musim hold ustat a naucit mozog na ine paradne veci
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 12/04/2021 20:47 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61688
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Lidský přístup k nemocnému členovi rodiny je zcela zásadní.


Honzo, ani netušíš, čo dokáže z človeka spraviť alkohol. Ver tom, že rodiny k svojim domácim ožranom spočiatku pristupujú ľudsky. Ale aj ľudskosť má svoje hranice. Až to niekedy zažiješ, pochopíš o čom píšem.

A navíc nechápu tu logiku, že třeba psychicky labilní člen rodiny, který není alkoholik, by měl být tvrdý na zasloužilého člena rodiny, jen proto že je alkoholik.

To má byť dúfam len vtip. Evidentne nemáš ani len tušenia o živote s alkoholikom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 12/04/2021 21:14 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61689
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
A prečo nebyť tvrdý k zaslúžilému členovi rodiny, ak je alkoholik? Mám pocit, že hovoríte z vlastnej skúsenosti, o sebe.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61690
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Z mé zkušenosti alkholika pivaře nepíšu. Většina alkoholiků si myslím svůj alkoholismus uvědomuje a dává si pozor, aby nebylo nějak vnějškově zlými na okolí. Dokonce si myslím, že jsou obzvláště hodní, tedy většina. Jestli to vadí rodině tak je to z toho, že třeba je to cítit z dechu nebo že ráno s nima moc není a jsou rádi , že si dají kafe a jdou do práce. Že to je jen taková nespokojenost člena rodiny a že by tedy ten člen rodiny měl začít u sebe a nenadávat pořád na druhé, nevidět viníka v tom druhém. Často člen rodiny vidí alkoholika a chtěl by na něj něco svého svést.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61691
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Tak hlavně že máme každý svůj již léty utvořený a uzrálý názor na lakoholismus, adiktologové jsou zas jiný level, je tonakonec lékařská profese a mají to vystudováno a mají ne náhodou vystudováno i psychiatrické nemoci a psychiatrii. Když něčemu nemůžu rozumět tak nebudu dělat chytrého, fakt nevím jak jsouna tom jiní alkjoholici.Natož jaké konstelace jejich rodiných příslušníků můžou nastat.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/04/2021 00:59 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61692
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Honzo, tady dochazi k nejake obrovske mylce vykladu toho, co jsem psal. Ja nevtrdim nic o koupani a trestani. To co jsem popisoval, je moje zkusenost a to, ze me v tom vsichni nechali povazuji za to nejlepsi, co pro me mohli v danou chvili udelat a jsem jim za to neskonale vdecny. Jinak bych uz tu pravdepodobne nebyl.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61693
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Stef, mozna je jen muj pocit, ze to tak nejak hazes na tu zavislost, nemoc. Ale jses to prece ty, tvuj mozek .
To nutkani znam bohuzel az moc dobre, co se tyce tabaku. Nejspis to pouzivam jako vymluvu pro mou neschopnost prestat kourit. Trik by mohl byt v tom naucit se ty situace vycitit, podchytit, prodychat a preklenout ten okamzik, okamzik, kdy skrtnu zapalovacem a jsem tam, kde jsem byl. Od pondelka budu mit ve tme dostatek casu premyslet nad spoustou veci, o sobe a tak vubec .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61694
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Stefe, jak na tom jsou vůbec ti Tvý alko kamarádi, když to spolu táhnete tolik let?

Michale, to kouření není podle mě jen tak, nikotin jak se ví patří s heroinem k nejnavykovějším látkám a tím, že ho tělu dodáváme téměř neomezeně celý den si tak ovlivníme dopaminové receptory v mozku, že potom přestaneš kouřit a ty receptory čekají jak hladoví vlci na další kořist a ono nikde, tak se bouří všemožnými způsoby a dá to člověku pěkně zabrat. A takový člověk jako já, který si ty receptory odměn rozmazloval řadu let a teď jim vezme alkohol, cigarety, předtím nějaké drogy, tak jsou vyprahlé jak studna a člověk se pak cítí pěkně pod psa, než si znova zapálí .... Problém je v tom, že než se to srovná může trvat proklatě dlouho...

Je to blbá závislost. Každá závislost je blbá, mám spoustu známých v mém věku se kterými jsem kouřil na střední marihuanu, celkem aktivně, já vlastně jako ty také mám ty závislosti ve vínku a když jsem něco dělal, tak pořádně. Před školou si dát brko, pak po škole, před tréninkem, na spaní..... Jooo bral jsem vše zodpovědně . Teď ty kamarády potkávám a dodneška huki trávu a věř mi rádi by přestali, vždyť je to od té doby !!15n!! let, ale ono to nejde. Vždyť tráva je zdravá ne?! Ne jak se říká, všeho moc škodí, mluvil jsem se spoustou lidí, přijdou deprese, nespavost, pocení a xyz různých příznaků z vysazení trávy, tak jako u cigaret, tak jako u alkoholu, léků nedej bože tvrdých drog. Tělo a hlavně mozek si pamatuje, hakvne ty špatný, ale pro něj dobrý věci moc dobře - a to ne naše minus. Já jediné co uvažuji, je vyzkoušet psychedelika, něco o tom přečti, právě tady ty receptory to umí restartovat - vynulovat údajně a slyšel jsem stovky příběhu typu "měl jsem 10 let psychické problémy/ závislosti/ deprese" po psychedelicích ( jednorázově v určené dávce) je to pryč...zázrak? Možná, možná nám dává příroda něco, co netušíme, že máme ....
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61695
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Honzo, toto "Většina alkoholiků si myslím svůj alkoholismus uvědomuje a dává si pozor," je pozoruhodna domneka. Na cem je zalozena? NErypu, ptam se, zajima me to. Ja se naopak ze sve zkusenosti a toho, co vidim okolo sebe, naopak domnivam, ze si malokdo pripousti rizika naduzivani alkoholu, natoz riziko vzniku zavislosti a pokud se jiz jedna o zavislostni chovani, tak jeji pripusteni si. Ostatne ne jen tak z plezyru rikaji odbornici napr. z AT, ze pripusteni se zavislosti je prvni krok k leceni se, uzdravovani se. Zlymi se lide nikdy nerodi a z podstaty je kazda duse dobra, hodna. Alkohol otevira, dle mych zkusenosti vlastnosti toho druheho vlka, ktere mame normalne/bezne pod kontrolou, neprojevuje se. Urcite jsou pojmenovane ruzne stupne zavislosti. Zacatky jsou vzdy hihi haha, dobra nalada, obcas kocka/kocovina, spatna nalada. No co, to k tomu patri. Tipl bych si, ze si malokdo uvedomuje, ze alkohol je depresant. To ze s nima po ranu nic neni, je slaby odvar toho, co si, dle toho, co pises, dokazes predstavit (muj pohled na vec), co alkoholik dokaze za veci. Pokud si to nezazil, tak ti to ani nepreju zazit. Je to peklo na Zemi. To nejhorsi, co si dokazes predstavit a pak jeste 2x horsi. To, co se mi v zableskach vraci ze zazitku je fakt des, des a des. Zazil jsem ruzne bolesti od zlomenin, poskozene nervy v noze apod., ale to se vubec neda srovnat s tou bolesti, co prameni ze zoufalosti zavislosti, ktera nici fyzicky, psychicky, socialne ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61696
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Michal, co myslis temi psychedeliky? LSD, houby - s tim bohate zkusenosti. S iboga, ayahuasca, san pedro, peyotl jeste ne. Chtel jsem minule leto, ale to neslo neb jsem sypal antidepresiva. Tak treba letos to klapne, tedy jasne ze klapne. Dik za pripomenuti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...180181182183184185186...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter