Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...181182183184185186187...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#61697
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61698
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
MichalB, myslim, ze ako pisal Krtko, ze naozaj uvedomit si, ze kam cesta s alkoholom vedie a prijat to, ze i po 1000 pokusoch a skusaniach setkeho mozneho, je fakt len 1 cesta a to bez alkoholu, nakoniec 1 cesta je len s alkoholom a to do pekla a 1 000 000 ciest bez neho
Michal, to je to, ze plno ludi pit moze a nemaju take problemy ako my tady, ale nevadi, uz im to tak ani ncem zavidiet,pretoze ak mi funguje zdravy rozum, tak im neni ani co zavidiet na tom vysedavani v krcme, je ako je, mam diagnozu a mozem a chcem skusat plno veci krasnych inych. Nakoniec ma to moze bavit este isto viac

Uz to vlastne ani necem tolko rozoberat, je to vlastne jasne, ako pisal Krtko:
[krtko: Ja som skôr myslel, že prečo sa to nedá. V tom sú si podobný. Stefko spomínal kedysi "volanie baru". Teraz je všetko zatvorené. Takže to asi nebude len to "volanie", ale o alkohole. Kým si to nezrovná v tej hlavičke, kým nepríjme svoju závislosť ako holý fakt a hlavne kým sa s tým nezmieri!!!, bude stále len bojovať márny boj s alkoholom.]
Chute potrebujem ich zvladnut, a vediet hlavne, ze su to tie chute, ze pre mna je to nebezpecne a cesta s alkoholom pre mna neni,resp. je to cesta do pekla, lebo som zavisly, a snazit sa to eliminovat a hladat ine veci v zivote.

1url.cz/@clanok

Mne pomaha ted myslenka ze som alkoholik a nemozem pit lebo je to zle a moze byt horsie a ze pre mna cesta je bezalkoholu

Dakujem chalani, dakujem za spravy, troska citim taky tlak, ze to necem dookola ted rozoberat, ale skusat tu cestu abstinencie, co znamena uvedomovat si pravdu a prekonat bazenia a zit slobodne bez alkoholu Tak dnes to bude den c.5
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 13/04/2021 05:07 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61699
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Si netroufám hodnotit. Zpravdelnit se(nikoli zřádnit, zpořádnit).Používat matematiku nikoliv morální míry.

To je moje motto.

Anticipuji na dotaz : "ano je to proto, že to mám dosud naopak" nic nedělám a teoreticky to mám zmáklé.Teda dělám to že nepiju.

Tím zpravidelněním se, mám na mysli zdravé návyky, který nemám(vstát, cvičit, zdravě jíst, uklízet ihned a neudělat horu neumytého nádobí, pracovat, stýkat se s rodinou,mít přátele).Nic mně k správným návykům nenutí.Vypadl jsem z tempa, popíjel pivínko a zůstal mi styl života bez pivínka. A tou matematikou si představuju, jít na věci pragmaticky, ne přes morálku(co je to morálka-nábožensky daná věc).
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/04/2021 10:33 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61700
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Honza napsal:
Si netroufám hodnotit. Zpravdelnit se(nikoli zřádnit, zpořádnit).Používat matematiku nikoliv morální míry.

To je moje motto.



A bude to tím, že mám doma jednoho morálního anti-psyhologa, který než aby na to šel lidsky a pragmaticky, tak jde morálně a antipsychologicky.Vymýšlí tresty a morální odsudky a posudky, hodnotí dlouhé hodiny.Brunátní v obličeji.Ano, a vše proto, že když jsem měl méně roků, tak jsem to nevydžel a dal jsem mu pár facek.To je hlavní potíž alkoholika, že sáhne na rodiného příslušníka byť fackou pak se to s ním poveze patnáct let, tedy po dobu, kdy začne válka, skončí válka a je zrekonstuováno po válce, nebo dobu, kdy vrah zavraždí, odpyká trest a funguje zas na svobodě. Holt alkoholik co dá facku to někdy má horší než třeba spartakiádní vrah, zavraždil šest dívek, a už je po patnácti letech na svobodě, protože není nebezpečný a cílem práva není trest ale náprava.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61701
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
"Náboženské hledisko, nevztáhnout ruku na otce svého. Kdo tohle udělá, ten byl v Bibli tuším ukamenován, stejně tak syn co nepracuje, otec ho nahlásil a občané ho ukamenovali."

Tak co se divíš, v Čechách největší přečin s největšími důsledky. Většina synů alkoholiků, bezomovců, nebo nezaměstnaných to takhle má, dali pár facek otci.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/04/2021 10:55 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61702
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Honza napsal:
"Náboženské hledisko, nevztáhnout ruku na otce svého. Kdo tohle udělá, ten byl v Bibli tuším ukamenován, stejně tak syn co nepracuje, otec ho nahlásil a občané ho ukamenovali."


Morální věci nespadají do logiky. Nejsou logické. Proto není možné než se jimi řídit nebo neřídit a když uděláte chybu, tak vás ti "jediní spravedliví" navždy jako záminku vyřadí ze "slušných a morálních lidí." Proto je lepší se držet matematiky a zpořádnění než zmorálnění a podobných na náboženství založených norem. Nehodnot abys nebyl hodnocen. To je také moudro. Mám dojem, že jsem to navíc tímto porušil, nebo ne. Přeci jenom je člověk nucen dělat to samé co je děláno jemu, aby to vyrovnal a morální útoky odrazil, tím, že to zas tak morální není na někoho jaksi útočit, že před 15 lety dal otci facku.Je určitý poločas rozpadu viny. Facka by měla být smazána druhý den, nebo za měsíc, ale ne za patnáct let. Za patnáct let je smazáno i úmyslné zabití, tedy vražda. Kvůli facce se již nevyvolávají války mezi státy a světové konflitky.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61703
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
Morální věci nespadají do logiky. Nejsou logické. Proto není možné než se jimi řídit nebo neřídit a když uděláte chybu, tak vás ti "jediní spravedliví" navždy jako záminku vyřadí ze "slušných a morálních lidí."

To bych netvrdil, přehodnocuji.
Morální hodnoty jsou náboženského původu jistě.Jistá logika v tom je. Překonání zla dobrem. V ideálním příkladu Krista, který jakoby za všechny zemřel na kříži, aby je vykoupil.Věřící nejsem, ale morální hodnoty má každý daný kulturně.Takže přehodnocuji, i v morálce je logika.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/04/2021 12:27 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61704
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61705
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
..
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61706
Re: Společně den po dni :) Před 3 rok  
...
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...181182183184185186187...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter