Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...36
Dolů
Téma: můj alko deník
*
#57687
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Abstinujuci alkoholik znamená asi toľko, že keď sa po nejakom období nepitia napiješ budeš tam, kde si prestala piť. Nie na začiatku, kdesi v puberte. V podstate sa akoby tvoja alkokariera len prerušila počas abstinovania. To je celá podstata toho spojenia. Skôr je to len taká informácia.

Citujem z dennika: ....vydržím to asi půl roku, je mi skvěle, zlepší se mi pleť, mám radost ze života, vztah s manželem je super, už mám zase kamarády...
žiju na plno, čtu knihy, pěstuju si zeleninu a ovoce, chovám slepice, jezdím na koni, děti jsou super..jezdíme na výlety a dovolené.a na Pálavu...A co chcete taky dělat když jdete do sklípku...a tak si dávám dvě deci vína...

Spomeň si, ako rýchlo trval návrat do pôvodných koľají.

Takže keď ťa niekto ponúkne poharikom, kľudne môžeš povedať, že netancuješ a že si potápač, ak chceš. Povolené je všetko, čo ti pomôže zvládnuť nepiť.

P.S. Ja vravím, že nepijem. Bez nejakého zdôvodňovania, že prečo.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57688
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martino, a ty abstinujes jak dlouho?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57704
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
inka napsal:
a mě to příjde jako blbost a demotivující věta-- ta o tom, že si musím uvědomit, že z alkoholismu neexistuje vyléčení, že budu doživotní abstinující alkoholik, nikoli člověk, co se vyléčil ze závislosti.

Samozrejme ze to je demotivujici . Ale smirit se s tim, akceptovat to a zaridit se podle toho je jedina moznost (tedy krome piti).

Tady jsou statistiky organizace Anonymnich alkoholiku. 6000 alkoholiku kteri si priznali problem, vyhledali pomoc a zacali se lecit. Vysledky jsou na strance uplne dole a neni to hezke. A cim pozdeji zacne alkoholik svoji situaci resit, tim desivejsi ty statistiky jsou .

Realita je takova ze pohadky s dobrym koncem nejsou u zavislych alkoholiku tim nejobvyklejsim scenarem . Pokud chci proti zavislosti bojovat a vyhravat je dobre vedet proti cemu stojim. V opacnem pripade totiz nutne prohraju...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57722
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Eriko, nastesti zatim nejsem na tom tak, ze bych musela abstinovat. Tady na tyto stranky chodim pouze preventivne, abych videla, co mne ceka, az budu pit vic nez dost. Chlast jsemm uz hodne omezila, nenalivam se kazdy den, i kdyz taky jsem mela obdobi, kdy jsem na muj vkus hodne pila..same vecirky, a pod. U mne je to i z nudy ze jsem si vypila, a proto se snazim zamestnavat. Uvedomuju si, jaky je alkohol svinstvo o to vic, ze muj strejda skoncil po deliriu tremens v ID, moji matku taky zabil alkohol..
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57724
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Takze moralizujici teoretik.
Me to zajimalo proto, ze pises tak nepekne.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57726
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Erika napsal:
Takze moralizujici teoretik.
Me to zajimalo proto, ze pises tak nepekne.

Proč moralista? Ja jsem na sebe prisna,kdybych nebyla, uz dávno bych byla tam, kde vy. Vzdy jsem mela zaklopku, to znamenalo, ze kdyz uz jsem citila, ze mam dost alkohol mi jednoduse prestal chutnat. Nerikam, par krat se mi stalo, ze jsem se poradne zlila, ale nekolikahodinove okno, jak tady nekteri popisuji, jsem nikdy nemela. Neumim si predstavit prijit do baru, dat si dva panaky a pak nevedet o sobe...včera jsem si dala vino a nakonec jsem ho stejne vylila do drezu, uplne mi prestalo chutnat. Proto mne fascinuje, co vsechno dokaze chlast s lidma delat a proto jsem tady.
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57727
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Ty jsi pod vlivem alkoholu neprovedla nikdy nejakou blbost?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57728
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martino a to je právě to ,že to nevíš,že nevíš jaké to je být alkoholikem.A věř mi ,že nikdo z nás se jím nechtěl stát.Pripadáš mi naštvaná na celý svět a chceš nás tady poučovat o něčem o čem nemáš ani páru. Proč?Nemáš jinou zábavu a co na práci?
My se tu snažíme se podporovat v tom ,abychom zůstali střízliví a jak to udělat, aby se nám život nesesypal.
Mi tyhle stránky pomohly,pomohli mi tady Ti alkoholici,kteří dokázali přestat a já se taky snažím prispět svou radou,co pomohlo mi abych dál abstinovala a neměla z toho špatné pocity.Nějaká přísnost na sebe pri alkoholismu nestačí, ono to nejde,jen být přísný ,když tě přepadne craving,nevíš o tom nic,tak tu nikoho nepoučuj, neodsuzuj a nemoralizuj.Ja mám radost z každého,kdo tu přijde a začne abstinovat.I kdyby padl,zvedne se a zkouší dál.Mě zase fascinují lidi,kteří mluví o nečem co nezažili.
Hezký,pozitivní den všem
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57729
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martina. Závislosť funguje trochu ináč. Ľudia, ktorí si tým neprešli, povedia "však nepi, v čom je problém?". No je to problém. Úspešnosť liečby je vo všeobecnosti veľmi nízka. Nie že by tí ľudia neboli odhodlaní abstinovať, len je to ťažšie než si vieš predstaviť. Tak si vyberú tú ľahšiu cestu - piť ďalej. Zmeniť človeka zo závislého na abstinenta znamená prekopať od základov jeho myslenie, správanie....vlastne všetko. Nie je to ľahké.

A ešte sme každý iný. Tie naše mozgy- tvoj a môj - fungujú rozdielne. To nie je o nejakej prísnosti voči sebe alebo pevnej vôli. Závislým sa človek nestane zo dňa na deň. To treba pekne trénovať. Opíjať sa do nemoty nie je nevyhnutnosť. Stačí ísť každý deň po práci na pivo... Žena napríklad stiahne doma fľašu vína. O pár rokov sú tie fľaše vína dve. Tak zistí, že tie 2 fľaše vína nezaberajú(to je ten tréning), tak prejdeš na tvrdé. A už sa vezie...
Niečo o mne. Ja by som si rád dal kedysi tie 2 pivá, utrel ústa a šiel domov. Len tá maja hlava zrazu po tých pivách začala fungovať ináč. To sa nedá pochopiť človeku, ktorý to nezažil. Pre mňa je napríklad jednoduchšie vôbec nepiť, ako piť kontrolovane. Ja keby som dal teraz, po viac než 4 rokoch nepitia, 2 poldeci, tak by sa vo mne rozvinula šialená chuť piť ďalej. Takto funguje môj mozog. Je to utrpenie chcieť vypiť a nechceš, nemôžeš... Je to peklo v tej hlave vtedy. Často resp. skoro vždy nezvládnuteľné. Aj zvládnuť silné cravingy vyžaduje veľkú silu. Buď rada, že to nemusíš prežívať. Koľko dievčat tu už bolo za tie roky, že prestanú piť. Dlhodobo z nich abstinuje pár.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 18/01/2020 17:16 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57731
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Jo přesně,raděj nebudu pít než si dát deci a začne to znovu ,předem prohraná bitka.I kdybych byla sebepřísnější,jakmile se mi sepnou tyto moje alkoreceptory mozek se změní ve vterině.Pro mě je úleva nepít,životní styl.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter