Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...36
Dolů
Téma: můj alko deník
*
#57732
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Provedla, ale nastesti se mi nikdynic vazneho nestalo. Par krat jsem upadla, nebo rekla nekom neco, co jsem si mohla nechat pro sebe. Asi nejvaznejsi opilecky pad byl na Silvestra roku 2005 kdy jsem upadla ze schodu. Ale to si pamatuju a bylo to spise zakopnuti, tenkrat jsem mela vino od otce který si ho sám vyrabel a bylo dost silný no jako domácí. A co ty?
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57733
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
krtko napsal:
Martina. Závislosť funguje trochu ináč. Ľudia, ktorí si tým neprešli, povedia "však nepi, v čom je problém?". No je to problém. Úspešnosť liečby je vo všeobecnosti veľmi nízka. Nie že by tí ľudia neboli odhodlaní abstinovať, len je to ťažšie než si vieš predstaviť. Tak si vyberú tú ľahšiu cestu - piť ďalej. Zmeniť človeka zo závislého na abstinenta znamená prekopať od základov jeho myslenie, správanie....vlastne všetko. Nie je to ľahké.

A ešte sme každý iný. Tie naše mozgy- tvoj a môj - fungujú rozdielne. To nie je o nejakej prísnosti voči sebe alebo pevnej vôli. Závislým sa človek nestane zo dňa na deň. To treba pekne trénovať. Opíjať sa do nemoty nie je nevyhnutnosť. Stačí ísť každý deň po práci na pivo... Žena napríklad stiahne doma fľašu vína. O pár rokov sú tie fľaše vína dve. Tak zistí, že tie 2 fľaše vína nezaberajú(to je ten tréning), tak prejdeš na tvrdé. A už sa vezie...
Niečo o mne. Ja by som si rád dal kedysi tie 2 pivá, utrel ústa a šiel domov. Len tá maja hlava zrazu po tých pivách začala fungovať ináč. To sa nedá pochopiť človeku, ktorý to nezažil. Pre mňa je napríklad jednoduchšie vôbec nepiť, ako piť kontrolovane. Ja keby som dal teraz, po viac než 4 rokoch nepitia, 2 poldeci, tak by sa vo mne rozvinula šialená chuť piť ďalej. Takto funguje môj mozog. Je to utrpenie chcieť vypiť a nechceš, nemôžeš... Je to peklo v tej hlave vtedy. Často resp. skoro vždy nezvládnuteľné. Aj zvládnuť silné cravingy vyžaduje veľkú silu. Buď rada, že to nemusíš prežívať. Koľko dievčat tu už bolo za tie roky, že prestanú piť. Dlhodobo z nich abstinuje pár.


Krasne napisane...niekolkokrat za sebou to citam, je v tom hlboka pravda, Krtko.
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57734
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Maris napsal:
Martino a to je právě to ,že to nevíš,že nevíš jaké to je být alkoholikem.A věř mi ,že nikdo z nás se jím nechtěl stát.Pripadáš mi naštvaná na celý svět a chceš nás tady poučovat o něčem o čem nemáš ani páru. Proč?Nemáš jinou zábavu a co na práci?
My se tu snažíme se podporovat v tom ,abychom zůstali střízliví a jak to udělat, aby se nám život nesesypal.
Mi tyhle stránky pomohly,pomohli mi tady Ti alkoholici,kteří dokázali přestat a já se taky snažím prispět svou radou,co pomohlo mi abych dál abstinovala a neměla z toho špatné pocity.Nějaká přísnost na sebe pri alkoholismu nestačí, ono to nejde,jen být přísný ,když tě přepadne craving,nevíš o tom nic,tak tu nikoho nepoučuj, neodsuzuj a nemoralizuj.Ja mám radost z každého,kdo tu přijde a začne abstinovat.I kdyby padl,zvedne se a zkouší dál.Mě zase fascinují lidi,kteří mluví o nečem co nezažili.
Hezký,pozitivní den všem


Jen proto, že píšu ostře nemusím být naštvaná na celý svět. Vy alkoholici sami přece ne jednou tady na fóru píšete, ze musíte padnout až na dno, a že pokud si nepomůžete samy, nikdo vám nepomůže. Áno, lidi, co mají problém s alkoholem mame v okolí plno, sama jsem mela už namále.Jen díky určité sebediscipline a sebereflexi jsem zatim nepadla..i kdyz kdo ví...Možná ten rybnik ještě nemam vypity.
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57735
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martina, ešte jednu vec by som chcel k tebe.
1. Človek, ktorý nemá problém s alkoholom, na tieto stránky nezablúdi.
2. Človek, ktorý nemá problém s alkoholom, nedopité víno nevyleje. Odloží si pre budúcnosť.

To je môj názor.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57736
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martino, to vis, ze stalo. Proto jsem se ptala.
Parkrat jsem rekla a udelala co me pak mrzelo, ale nejhorsi bylo, ze jsem jednou v lete upadla a dost jsem si rozbila oblicej. Ale nemohla jsem k lekari, mela jsem dost upito. Nastesti bez nasledku
Ale ty nepises vostre. Ty pises, jako by sis potrebovala ustriknout, vypustit paru. Ale na me to pusobi, jako by jsi tem lidem davala jeste kopanec, i kdyz jsou na zemi.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57737
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martino,nevím,jestli nejsi alkoholik,třeba se bráníš tomu pomyšlení, že jsi ,proto se hlídáš. O dnu se mluví,ale každý ho má jinde.A na to ,že nejsi alkoholik jak říkáš, jsi tím až příliš zaujatá.To je jako bych lezla na stránky o pervitinu a dávala tam rady,že já drogy nechci, protože vím, že jsou svinstvo.
Spíš mi připadá jako to co píše krtek.Vino se nevylívá běžné když nemám chuť.Vino se vylíva, když se bojím,že už v tom lítám.Normálně by tě v lednici nedráždilo třeba i půl roku.
Čím dřív si problém pripustíš,tím líp.Proto na ty co tu píšou nemusíš být hnusná,když jsi vnitřně nevyrovnaná se svým alkoholismem.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57738
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Vidis, trebars si to dobre vystihol. Ale ja som to vino vyliala preto, lebo som zatku vyhodila, a nemohla som si ho ulizit do chladnicky. Co sa tyka problemu s chlastom, mozno ho mám. Alebo nemam...neviem. nepijem kazdy den a keď uz si v piatok dam, tak len tolko aby som nemala opicu. Tj max 3 pohare. Okna a vypadky pamati niekolkohodinove som nikdy nemala.
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57739
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martina napsal:
keď uz si v piatok dam, tak len tolko aby som nemala opicu. Tj max 3 pohare. Okna a vypadky pamati niekolkohodinove som nikdy nemala.
Připomeň, proč jsi teda zde?
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 19/01/2020 10:01 Provedl: Dorka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57740
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Inko, jak válčíš?
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57741
Re: můj alko deník Před 4 rok, 3 měsíce  
Martino, ani ja jsem nikdy nemela nekolika hodinova okna. Jen treba par minut a kdyz nekdo propomnel co se resilo, tak jsem si vzpomnela.
A vim o sobe, ze mam problemy s alkoholem mam.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter