Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...36
Dolů
Téma: můj alko deník
*
#57783
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Já právě dávky nezvyšuju, jsem na tom stejně už zhruba deset let. Přidávám, že jaterní testy mám v pořádku.
Dala jsem si z úkol alespoň půl roku bez kapky vína. Když jsem byla těhotná a pak kojila (už dvakrát), taky jsem nepila, ale mělo to důvod.
Chci hlavně zjistit, jestli vydržím jak bez vína, tak bez cigaret a co mi to přinese.
Jaroslava
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57784
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Jaroslava napsal:
Moje babička, která zemřela v 92 letech, popíjela celý život.
Ale Tvoja babicka sa nedozila 92 rokov vdaka popijaniu, ale napriek popijaniu. Niekto moze mat stastie, ze chlasta cely zivot, a nema z toho negativne zdravotne nasledky, ale hrat tuto loteriu mi pride dost riskantne. Je ovela vacsia sanca, ze ked si clovek pravidelne dava k veceri litrik-dva vinka, ze dopadne nie ako Tvoja babicka, ale ako moj sused z rodneho mesta - v 54ke umrie sam v byte, v kaluzi vlastnych zvratkov a okolie to zisti tak, ze rozkladajuce sa telo zaplavi spolocne priestory neznesitelnym smradom (umrel v lete pocas horucav). To je tiez jedna z cien v tej loterii - a statisticky ovela pravdepodonejsia ako ta, ktoru vyhrala Tvoja babicka. A ktovie, mozno keby nepopijala, dozila by sa 102 rokov.

Bohuzial (alebo nastastie), nikto z nas neviem, ako dopadneme. Co ale vieme s istotou je, ze takmer kazdy alkoholik si v nejakom bode svojho zivota myslel, ze prave jemu/jej sa to nemoze stat, lebo on/ona ma oprate pevne v rukach a jeho/jej popijanie je uplne v poriadku.

A mimochodom, to, ci mas opicu alebo nie, vypoveda len o tom, ako rychlo vie Tvoje telo spracovavat alkohol a jeho metabolity. Napriklad mozes mat nadpriemernu hladinu enzymu aldehyddehydrogenaza, vdaka comu rychlejsie metabolizujes acetaldehyd, ktory je pre telo ovela toxickejsi ako samotny alkohol a prave jeho nahromadenie je jedna (mozno hlavna) z pricin kocoviny.
Len tak na okraj, disulfiram (antabus) je inhibitor aldehyddehydrogenazy a teda funguje presne na tom principe - "vypne" Ti ten enzym, kvoli comu telo nevie efektivne metabolizovat acetaldehyd na (relativne neskodnu) kyselinu octovu a preto je cloveku tak zle, ked skusa prepit antabus.

V kazdom pripade predstava, ze "ak nemam opicu, je moje pitie neskodne" je naivna.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#57790
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
krtko napsal:
Vyzerá to tak že ďalší denník nebude denníkom...
Třeba to bude týdeník nebo čtrnáctideník
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57792
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Kdy uz konecne napíše zakladatelka jak pokracuje v nepiti? Nebo ze by se lekla sama sebe? Jo jo možná i to je jedna z pricin alkoholizmu, clovek utika sam pred sebou...
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57793
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Kdyz pije, nema cas na psani deniku. To da rozum, ne? Meli jsme to snad jinak?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57794
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Trochu bych se jí zastala. Má i tři děti. Dost práce.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57795
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
MichalB napsal:
Kdyz "pije, nemá čas" na psani deniku. "To dá rozum", ne? Meli jsme to snad jinak?
...odporúčam:

"Vyhlásiť po nej globálne alkoholické pátranie"... ...a dobrovoľne (ju) donútiť/(presvedčiť) písať o sebe, aj editovať denné selfie's.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/01/2020 15:09 Provedl: Ja. Důvod: Úprava dizajnu... ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57796
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Martina napsal:
Kdy uz konecne napíše zakladatelka jak pokracuje v nepiti?

Pravidelne vedene deniky jsou obvykle dost nudne cteni. Mozna zakladatelka zjistila ze si potrebuje nektere veci poradne srovnat a rozmyslet se co a jak delat dal... to nejaky cas trva, obzvlast pokud ma clovek narocny profesni i rodinny zivot dohromady.

V kazdem pripade pokud to tady zakladatelka cte tak drzim palce at se dari! A pokud se nedari tak at se co nejrychleji darit zacne...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57797
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
G., píšeš:"tak ať se co nejrychleji dařit začne"...
..."Rozkaz, (neprodleně) provedu!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57798
Re: můj alko deník Před 4 rok, 2 měsíce  
Třeba ji nebavilo číst něčí!!! chytré řeči
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter