Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Nikdo to neví !?? Rada ??
#61231
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Ivanko, dík.
No, já nemám deprese, vím, co jsou deprese, asi před 20 lety jsem zažila.
To, co prožívám teď, je prostě vykolejení z režimu, divná doba, kdy člověk neví, kdy jí bude konec.
Kdybych chodila do práce, bylo by to myslím dobré.
Takto trochu osciluju...
Ale snažím se, nevzdávám to!
Myslím na Tebe a děkuju.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61232
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Důležité je si to uvědomit a držet si náhled na nemožnost vlastní existence společně s alkoholem.
Opravdu nechci probudit to monstrum, sám sebe napitý alkoholem.
Je mi úplně jedno, že tím urážím něčí city. Uvědomuji si, že třeba lítání nebo potápění či lození po skalách či jízda z kopce na kole terénem může být výborný adrenalin, ale přesto vím, že pro mně opravdu ne.

Tím, že mám fundamentalistický názor na SVÉ nepití, naprosto nezpochybňuju, že třeba nějaký skvělý adiktolog si alkohol moderovaně neodpírá.Přitom jako obor vede lidi k abstinenci propracovanými poučeními o nutnosti úplného zvládnutí přísné abstinence u alkoholika(je mi jedno jestli jsem lehký, střední nebo těžký abstinující alkoholik).

Sory, ale dám na rady tohoto adiktologa, protože je to přesně člověk jehož rady hledám už asi deset let.
LINK: www.lidovky.cz/relax/zdravi/zavislost-dobre-nahradi-narocny-konicek-rika-psychiatr.A180523_112555_ln-zdravi_ape
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61233
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Takže ty Davide si nejsi jistý, jestli už jsi alkoholik.
No tak když si nejsi jistý tak ti můžu dát radu, že počítej, že alkoholik jsi a chovej se stejně jako my všichni a řeš to úplnou abstinencí včas. PROTOŽE jestli nejsi tak by ses jím pravděpodobně brzy stal, a jestli si přestal dřív nebo později?

Inverzní k pití je přestat pít. Jak se začlo tak se skončí. Je to jednoduché. Třeba jen důsledně dodržet inverzní proces.
Přeci lidi nekončí v životě jen s pitím. Život donutí člověka seknout prakticky se vším co kdysi dělal, je to přirozený životní proces s něčím seknout a to definitivně.

Nehledal bych v tom žádnou záhadu.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 17/03/2021 10:20 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61234
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Nechci se moc upínat, na to, jestli někdo pije a stoprocentně drží abstinenci. Fajn osobně je to pro něj jistě důležitý průběžný cíl, ale pořád to není cíl života, jen průběžný cíl a prostředek, který mu žít umožňuje. Můj problém v abstinenci je příliš mnoho energie, ale to se dá dobře zvládnout s trochou pracovitosti. Kdo si hraje nebo pracuje tak nezlobí...To že abstinence dost razantně mění život a nutně kdo prostě se nepřizpůsobí chytře a nenajde si toho koně místo alkoholismu tak to asi nevydrží nebo s obrovskými náklady na udržení abstinence. Bohužel alkohol je prostě všude, ve filmech, v hudbě a u nás v Praze dokonce jsem zjistil je v poutačích pro cizince někde v zahraničí "přijeďte se levně ožrat do Prahy." Budu muset opravdu propracovat tvrdé bojové strategie jak se vyhnout všem spouštěčům, zehjména těm, co mne vždy bezpečně vedly k alkoholu(čepované desítce pivu ve velkém průběžném průtokovém množství a do zavíračky).Jak jsem vlezl do hospody tak jsem v ní byl do zavíračky-případně jsem jen přejel z jedné hospody do další hospody. Doma jsem nikdy nepil, ale mám svá místa v Pze, kterým se budu muset asi neustále vyhýbat pod hrozbou v podstatě náhlé abstinenční smrti.Je to jedno sportoviště s bufetem a dvě hospody a bohužel jedno průjezdní místo, kde je lávka a u ní hospoda, to budu muset prostě objíždět jinudy.

Mějte se jak umíte ať už máte ještě trpělivost s občasným popíjením, nebo jako já už jste resolutní anti-piják a notorický abstinent.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 17/03/2021 11:28 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61235
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Mám k alkoholu stejně militantní postoj. Už ho nechci vůbec.
Stále jsem ve fázi, že se alkoholu bojím. Ještě jsem ho neakceptovala. Chtěla bych tu dobu přeskočit a být už ve vztahu k alkoholu dál. Ale nejde to.
Tak se snažím a trpělivě sama sebe vychovávám.
Někdy mi to jde líp, někdy hůř.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61236
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Já se budu bít jako lev a budu prostě řešit i nerozhodné situace aktivně a s vervou. Mně hodně pomáhají zavřené asi 3 restaurace, které pro mne byli krizové. Mám teď čas na to analyzovat svůj pohyb po městě a udělat preventivní opatření, kam již vůbec, kudy již nikdy apod.Dokonce jsem zjistil, že se nemohu vůbec dívat na české filny a seriály, protože se tam neustále míří do hospody a je to tam ústřední téma, že se někdo ožral, nebo že se opijí všichni a zažívají kopec srandy a vztahů,sexu a dobrodružství. Opilci boháči a úspěšnými manažery s milenkami se to v nich jen hemží. Situaci přichází rozlousknout vyžilý opilec jhezoun, který je perfektní partie a má všude spoustu favoritek(asi čekají že s nimi brzo rozhází pod vlivem alkoholismu majetek)
Potom hudba, teda tu co jsem poslouchal no hnus z dnešního pohledu, permanentní oslava alkoholismu.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61237
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Kterou hudbu myslíš, to mě zajímá???

Už Beatles byli na black listu...
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61246
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Já se úplně stydím co jsem poslouchal za ožralce,třeba kapela Divoké pípy nebo PUMPA, jednou jsem byl i na koncertu, hrozné, neustále se jen chlastalo pivo,banda opilců na pódiu a neustále mluvili o chlastu a ať si jdeme koupit.
Nyní poslouchám americkou hudbu všech žánrů. Je neuvěřitelné jakou hudbu měli už v 1968 v USA, jako James Brown třeba.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 17/03/2021 18:16 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61247
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Zapoměl jsem, že je to vlákno, které by mělo řešit hlavně věci kolem zakladatelky. Původně jsem chtěl napsat co si myslím a pak dát link na rozhovor adiktologa z Uherského hradiště v LN.
Trochu jsem přebublal do jiného vysílacího času, sorry.
Takže, když chcete přestat, tak jsem důkazem, že první tři měsíce zas tak těžké abstinovat není.Dál zatím nevím.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 17/03/2021 18:34 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61248
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Abych taky byl pozitivní, jsem rád, že v Česku je spoustu možností jak trávit volný čas a taky ve většině zaměstnání je bezpečný alcohol-free prostředí. V ruskojazyčných zemích si podle mne dávají loknout i na sportovištích a během zemědělských prací nebo na rekreačních místech.Z mého rozhovoru vyplynulo, že třeba Ukrajinci prakticky nemohou odmítnout přípitek vodkou, ale narozdíl od Rusů stačí, když si připijí jednou a mohou si zvolit velmi malou štamprli na dno.Rus prý musí prostě pít, kdy mu nalejí, to je šílené.Zaplať nám pánbů za české zvyky a tolerantní kulturu.Když někdo odmítá pít, nikdo ho nenutí.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 18/03/2021 10:29 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter