Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nový začátek
#62266
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
Inko 13,
A co s tim budes delat? Mas nejaky plan s tim pohnout k lepsimu??
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62277
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
Plány mám, ale nedaří se realizace. Zatím se snažím sbírat zkušenosti z fóra, píšu si poznámky a snažím se řídit radami zkušených. Mám lepší dny a pak zase ty horší.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62279
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
Kolik tech planu je? Malo, moc, akorat? V jakych situacich selhavate/s? Je to stav chci pit, ale bez tech vedlejsich nezadoucich efektu?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62280
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
Michale, nad tou Tvou otázkou přemýšlím dnes celý den. Smět pít bez vedlejších účinků. No asi jo. Ještě ve mně není na 100% pocit - chci být čistá. Díky, zajímavé zjištění.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62281
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
U vetsiny veci funguje jako motivace pro zmenu tlak okolnosti. At uz jde o vcasne pravidelne vstavani/chozeni spat, zmena stravovacich navyku nebo o zavislost.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62282
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
Smět pít bez vedlejších účinků.

Takto Karolínka. Keby nebolo tých vedľajšch účinkov, tak to fórum neexistuje a my tu nie sme. Možno sedíme niekde pri poháriku. Ako píše Michal B, každého z nás prinútili abstinovať alebo sa aspoň zamyslieť nad svojim pitím nejaké okolnosti, v tomto prípade je vedľajším účinkom alkoholu zhoršené zdravie, rozpad vzťahu, strata napr. financií, práce, zmena povahy pod vplyvom alkoholu atd. Nikto z nás neprestal piť, lebo mu to prestalo chutiť, ale z nejakého dôvodu. V mojom prípade napríklad je to tak, že chcem byť "čistý". Ale v podstate nemám na výber. Prijal som to, že som alkoholik. Zmieril sa s tým, že alkohol je pre mňa minulosť. Prestal som bojovať s alkoholom. Ešte ti vysvetlím, čo pre mňa znamená "bojovať s alkoholom". Sú to tie myšlienky, "Prečo práve ja, prečo ja som alkoholik, prečo iný môžu a ja nie." Prečo niekto vypije pol litra, nič mu nie je a ja mám po pár pivách absťak jak sfiňa. Závidel som iným, že si môžu v lete posedieť niekde na terase v meste pri pive a ja som len nemo okolo nich prišiel a slintal ako pes s chuťou na pivo. No a práve tých "ľútostivých" myšlienok som sa musel v hlave zbaviť. Ja som napríklad presvedčený, že Alenkin manžel by aj chcel prestať piť. Len si to vôbec nevie predstaviť. Nevie si predstaviť, čo bude potom, v jeho novom svete bez alkoholu. Keď si dá jeden, ďalšie množstvo nerieši.... V hlave ti naskočí myšlienka "zase som to zbabral". Jeden alebo desať, to ti už je jedno. A na druhý deň výčitky. Najväčšiu moc nad nami má ten prvý pohárik. Práve ten s nami začne robiť harakiri, prestaneme rozmýšľať reálne.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62324
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
MichaleB, to je dobrá připomínka, plán nebo plány a kolik, ani jsem nad tím tak nedumala, než jsem to sem napsala. Ale to jsou rady, které jsem zde načetla, záložní plán záložního plánu atd.

O víkendu jsem byla s přáteli mimo město a celý den si na alko nevzpomněla, večer jsem teda dala jedno pivo, ale žádné další bažení nebylo. Dnešní "plán" je nejít do obchodu.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62326
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
MichalB napsal:
Kolik tech planu je? Malo, moc, akorat? V jakych situacich selhavate/s? Je to stav chci pit, ale bez tech vedlejsich nezadoucich efektu?

A ještě, klidně si tykejme.
Piji v situacích stresových, pro uvolnění - zapomnění. A pít bez vedlejších účinků - to mě nenapadlo, nepiji pro chuť, ale pro účinky. Proto nechci pít vůbec.
Inka13
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62328
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
No, ono je jedno, kde jsi k tem radam prisla a nebo jestli je to z tve hlavy .
Ja se na to ptal, protoze:
- malo ukolu je takove na nic
- moc ukolu - to uz zase skodi. Nestih jsem to a to, jezis, to jsem lempl, za nic nestojim, tak se alespon napiju a jsem v tom znova.
- tak akorat ukolu - daji se plnit v terminech, clovek to zvlada a pak se muze odmenit a jeste ma dobry pocit, ze to zvlada dobre a netahne to do stresu a piti.

Ja zdne bazeni nemel. Proste jsem to jednodho krasneho dne (fakt bylo hezke pocasi) utnul ze dne na den a konec. Zadne trapeni, dat si nedat si, stres, nestres. Jasne, ze se to obcas ozve a neni mi to prijemne, ale umim s tim nejak pracovat a existovat a netrapi me to. Trapi me jine veci, predne tristni stav obcanske spolecnosti.

Funguje dobre rozpletani klubicka. Vezmes problem za jeden konec a jdes po spagatu - lince toho problemu. Takhle dojdu dycky nekam do detstvi a tam najdu situaci, ktera zapricinila to, co me provazi i v dnesni dobe a pak se to da lepe resit. Proste se ptam sam sebe jako dite: "a proc?" "rpoto" " a proc si udelal tohle takhle" "proto" "a proc" .. byva to zajimavy vnitrni rozhovor .. a nakonci, to vis, ze jo, vozrat by ses chtel, nasrat! .. )
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62332
Re: Nový začátek Před 2 rok, 8 měsíce  
Michale B, díky za Tvé příspěvky
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter