Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: pořád začínám znova ..
#62365
pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
S alkoholem bojuji střídavě 10 let, vždy podle životních situací to bylo bud lepší nebo naopak horší .Ale teď..jsem na tom tak mizerně ,že piju denně. Okolí to poznává , děti a teď mě opustil i přítel. Rozhodně ten boj nevzdám ,začínám zase znova .
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62373
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
A doted to byl take boj? Boj mi evokuje neco, co bude stat hodne sil. Jestli by nestalo za pokus zkusit jiny zpusob?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/07/2021 19:18 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62374
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Chvíli jsem vydržela nepít, nebo jsem to dokázala omezit. Moc mě pomáhá pracovat.. Říkala jsem si často ne já přeci nejsem alkoholik, ale postupně jsem začala pít víc, přišel rozvod, střídavá péče , to mě hodně zničilo. Přátelé říkali užívej si, když nemáš děti. To me vždycky rozhodilo ještě víc, bylo to hrozný být sama. Tak jsem začala víc pracovat zase to bylo lepší nějaký čas.. A teď odešel přítel, dlouho jsem to tajila, ale nešel schované láhve s vínem.. Chci to znova zkusit. Navštívila jsem i odborníky , ale nechtěla jsem brát žádné léky. Nevím co bude dál, ale mám děti nechci , aby se dívali na matku alkoholičku
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62375
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj, já bych si myslel, že jsi v situaci, kdy již nějakou toleranci k vínu máš vytvořenou a piješ asi jako snad všichni alkoholici kvůli určitému pozvednutí nálady a tu náladu máš nyní zhoršenou, takže toho najednou potřebuješ k dosažení stejné nálady na kterou jsi byla zvyklá více.Tady je prekérní situace a každá rada drahá.Buď se tedy smíříš s tím, že budeš pít stejně jako dřív a budeš mít stejně dobrý úsudek jako dřív a lehce zhoršenou náladu než dřív, možná se méně vyspíš a budeš muset na to vyspání se víc vyčerpat ten den, což by byl asi dobrý způsob i jak se dostat z té situace. Tzn. když nemůžeš tak přidej. Ale zas pozor na vyhoření, můžeš být na psychickém limitu,vyhoříš a kecneš si do toho alkoholu úplně stejně a vyhořelá bez energie v depce. Proto kupodivu ač alkoholi absitnent radím si hlavně hlídat aby si psychicky nevyhořela
(rozhdně ne růžovými pilulemi, kombi závislost), k tomu alkoholu jíst zdravě, dělat to co je potřeba a úplnou abstinenci tedy nenasazovat v době nejtěžšího psychického náporu.Možná mi to tady omlátí o hlavu jako danajskou radu...
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 16/07/2021 21:58 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62376
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Moc děkuji za názor, vážím si toho. Myslím, že mám hodně rozjeto tu nejhorší cestu. Nedokážu vypít půl láhve vína a dost.. To bylo driv ... Moc bych si přála vydržet úplně abstinovat. Ale děkuji
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62377
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
To prece neni o prani si neceho, ale delani neceho proto, aby v te situaci clovek nebyl. Ano, muze to byt drina, trnite cesty, narky, odrikani atp.
Nastesti je kam si dojit pro odbornou pomoc, peci
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62378
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Ano budu to těžké a nejvíc se bojím okolí, už teď slyším spoustu poznámek. Že stejně nevydržím.. Pomluvy se v zaměstnání také pěkně rozjeli. Na to nesmím už vůbec myslet.. Teď se snažím soustředit na sebe
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62379
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj, myslím, že nemáme všechny informace a nejsme adiktologové, aby jsme posoudili opravdu tvou situaci zodpovědně. Ono to záleží na věku, množství, zda zdravě a pravidelně jíš, kolik si pila a jak dlouho a frekvencí a jakým stylem(hladinka, večer, nárazové opití jednou za čas), jestli jen víno nebo i jiné nápoje(slabší nebo i silnější).Jestli piješ při činnosti nebo jen tak na opilost a jaká jsi třeba založením po matce, máš-li geny alkoholika v rodině, jestli jsi zdravotně jinak silná konstituce, nebo máš nějaké zdravotní problémy, které třeba tlumíš tím alkoholem večer, nebo máš rychlé spalování a večer si naopak v aktivitě a nebo chceš vše stihnout dokonale v domácnosti a pak si sedneš jen pasivně s lahví a jakoby se opojíš.Samozřejmě věk, tělesná konstituce, jak fyzicky náročná je práce(jaký máš bazální metabolismus a kolik toho spálíš i v alkoholu v klidu za hodinu třeba).A jak rychle třeba konzumuješ ten alkohol. O kolik se ti to rozjelo oproti dlouhodobému průměru dřívějších měsíců a let(aby to nebylo opravdu exsces a nešlo to do vrtule).Nejsem adiktolog, jsem laik a ze mně to nedělá experta, to bych byl všeználek. Je ovšem možné, že i sem zavítá a píše tu adiktolog, takže když si to tu pročteš, tak možná najdeš důl. informace, hodně zdaru. Ježiš , to mi to asi vomlátí vo hlavu...
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62380
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj ,
objevil jsem JEŠTĚ rozcestník článků, knih, videí a rozhovorů v rozhlase o alkoholu a alkoholismu s adiktology(114_položek). Stačí kliknout na :
"Doporučené externí zdroje alkoholismus" a pak na
"(I) Pokračujte na původní zdroj- alkoholismus."
Nenašel jsem fórum určené pro odkazy na články o alkoholu na internetu tak to prozatím zkusím dát sem. Mějte se střízlivě jak umíte zdar.


«link ZDE»
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 17/07/2021 08:49 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62381
Re: pořád začínám znova .. Před 2 rok, 9 měsíce  
Markétka. Musíš vedieť čo chceš, prečo to chceš, ako to chceš dosiahnuť. A musíš ísť nekompromisne za tým. A na okolie sa vykašli. Tým si úplne ukradnutá. Keby im na tebe záležalo, ponúknu ti pomoc a nie ohováranie. Keby som sa ja mal trápiť "co okolí", tak musím chodiť po kanáloch.
A súhlas s Michalom B. Nepřej si, nesnaž se. UDĚLEJ TO!!!
Moc bych si přála vydržet úplně abstinovat Nepřej si. ABSTINUJ.

Teď se snažím soustředit na sebe Nesnaž se. MYSLI LEN NA SEBA.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 17/07/2021 09:09 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter