Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...111112113114115116117...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65678
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 4 týdnů  
Krásný sobotní den všem!

Úplněk byl včera krásný, vyrazila jsem se na něj podívat s kamarády - se střízlivou partou a hlavou je všechno mnohem hezčí

Už mi pěkně otrnulo a jsem mnohem soběstačnější, tak se těžko udržuji v klidovém režimu. Navíc je venku tak super počasí. Doufám, že si taky užíváte příchodu jara plnými doušky.

Katko, drž se, může to být dobré a já věřím, že i bude! Je to u Tebe taky proces, ale jsi na dobré cestě. Z čeho mi bylo trochu ouzko - čtení toho jak Ti Tvoje mamka 5x řekla, ať si naleješ víno. Naše rodinné vztahy bývají komplikované, to dobře vím, ale stejně mi to přišlo děsně smutný.. Nicméně, ty už jsi o něco protřelejší a budeš čím dál víc, jen pokračuj s námi
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 06/05/2023 16:59 Provedl: Terka89.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65679
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Ahojte, u mě taky dobrý. Párkrát mě to zatahalo za nohu, to baženíčko. Ale neodolala jsem se.
Já hodně vnímam úplněk. Dřív jsem se kolem úplňku zmastila a bylo to často nejvýraznější. Když jsem pila, většinou by bylo divně. Tenhle úplně mě úplně nabil, byla jsem v noci venku, šli jsme s mym chlapem projít a bylo magický. Takový rande, bez alkoholu aach, náádhera.

Libuš to jsem měla taky, magnet na narcise. Never more narcis. Výhoda je, že to hned poznam a zdrham. Nejhoší je, že jsem takový měla i kamarádky. Já se neléčim jen ze vztahů s muži, ale musela jsem opustit nebo se uzdravit ze vztahu s celou škálou dalších lidí.

Katko, možná si spočti, kolik propiješ a kolik by stál adiktolog. A do budoucna to je možná levnější není? Nepít. Já propila cca lahev vína denně, když párty, tak 4x tolik cca.

Ale co se nedá vyúčovat je:
čas
lítost
smutek
ostuda
zdraví
atd.

Teď jsem někde četla, přijde ti daň za nepití moc vysoká? Počkej až ti pošle účet lítost

Hodně zdaruuuuuuu
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65680
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Já jsem dlouho nemohla přestat pít, protože jsem pořád s tim bojovala. Navenek jsem uznala, že jsem alkáč. Ale vevnitř bylo pořád ale. Ale neni to tak hrozný, ale ostatní, atd spoustu myšlenek vyprodukoval ten můj mozek. Ted už jsem to prostě uznala. Vnitřně jsem se tomu vzdala. Není to slabost vzdát se. V tuhle chvíli je to moje síla. Vim, co to bere, vim, že když budu pít, bude to jen a jen horší. Vim, že tohle je jediná cesta, ted už jen záleží, jak s ní naložim. Pořád mam v hlavě ale myšlenku, že třeba někdy v budoucnu, to dobrý vínko, k jídlu........ čert nikdy nespí
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65681
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Nezastavuji, jdu dál na cestě abstinence.

Narcisové už nesmí přes práh.

O víkendu jsem byla pozvaná na grilování. Dostala jsem birell a co je sranda, že tam nikdo nepil! To jsem byla v šoku. Vždycky teklo pivo/víno proudem. Říkali, že když mě před nedávnem viděli, jak jsem spokojená a jiná, kašlou na to taky. Příklady táhnou

Užili jsme si fakt pěkné odpoledne, žádné blekotání, červené obličeje a ráno kocovina. Kdepak ráno kocovina, místo toho pěkně posilovna.

Vím, že někteří jsou odpůrci nealko piva a chápu. Mně to problém nedělá a na spláchnutí špekáčku, pro mě fajn.

Dnes nebudu pít, protože nechci. Střízlivost mě stále baví
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65682
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Ahojte, jsem tu stále. Ale dokud nebudu mít datum na kliniku ani se neodvažuju napsat:))
U mě stále stejný, 2-3 dny a pak láhev vína. To moc není na chlubení.
Včera odpoledne lekce jogy i se synem. To bylo moc fain. Jinak mám furt nějaký splín. Snažím se aby to nebylo vidět, ale uvnitř smutek, strachy, úzkost.
Venku je krásně, mějte se taky tak:)
Katka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65685
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 3 týdnů  
Dobrý večer všetkým, len sa hlásim, že stále držím a som s vami aspoň mysľou (určite sa vám často musí čkať ), len vás nestíham čítať, písať, neuveriteľne sa mi mení život priamo pred očami

Veľmi sa teším, že Libuš, Terezka, Rachel idete ďalej! Paráda! Je to úžasné, ste skvelé!

Veľmi letmo som prebehla posledné príspevky - Katka, pre teba mám odkaz - ak sa nerozhodneš sama, život za teba rozhodne sám, to si buď istá, ty už totiž nedržíš opraty života vo svojich rukách, ale drží ich alkohol a ako písala Terezka, nemusíš padnúť na sociálne dno, to psychické je tak isto total zdrvujúce, pretože ja som to zažila, spamätala som sa nie o 5 min 12, ale v hodine dvanástej, tak isto skvelé deti, manžel, a ja psychická troska, ktorá potajomky pila, liala do seba po nociach víno z fľaše, kým všetci spali.. Kvôli tomu, aby som si zohnala chlast som dokázala ísť večer do obchodu a deťom som povedala že idem vyniesť smeti, nech spinkajú.. Alkohol ma valcoval, ovládal, nebola som pánom svojho života, úzkosť ma zahnala do kúta, zľakla som sa, že prídem aj o posledné zvyšky rozumu.. Mohla by som takto pokračovať, ale to nie je mojím cieľom, chcem ti len povedať, že teraz ja preberám opraty opäť nad svojím životom, a tú jazdu si užívam každým dňom viac a viac, vychutnávam, a smejem sa na celý svet! Jasné, že sem tam na nejaký ten kamienok narazím a nadhodí ma, ale ak nespadnem a vydržím, opraty stisnem ešte silnejšie a nie som jediná, preto nielen tebe, ale všetkým chcem odkázať, ide to, dá sa to, stojí to za to a nie ste v tom sami!

Libuš, áno svojich 100 dní som prekonala, už mám ďalší dátum v hlave.. Je to dátum, ktorý vo mne evokuje najhorší zážitok, ktorý mám v spojení s alkoholom.. Pre mňa najtraumatizujúcejší zážitok, tak aspoň takto pomyselne by som ho chcela prekonať

Teraz letia také videá ako si baby nastoknú na prst zásnubný prsteň a v tom momente ako ho majú na prste začne sa im v hlave premietať film o tom, že keď sa vydajú začnú prať žehliť, variť, dajú ho dole, zas sú v pohode vo svojom živote, a hneď ako si ho dajú na prst opäť scény ako robia domáce práce.. Videli ste to? Tak takto nejako to mám s alkoholom.. Keď sa pozriem na fľašu a predstavím si, že sa napijem idú v sekunde v hlave myšlienky úzkosť, strach, neprespaté noci, brain fog, plač,.. Možno by som sa aj napila, len proste tá časť môjho JA, ktorá to tak nechce je už silnejšia takže to proste nejde, smola

Držte sa mi, ste pre mňa úžasní ľudia, všetci!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65689
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 2 týdnů  
Dobré ranko všem,

na začátku abstinence po mém pevném odhodlání nepít, jsem hledala informace, jak opravdu přestat. Viděla jsem reklamu na knihu, kterou teprve chystali. Asi jsem si tam dala nějakého hlídače, dnes na mne vyskočilo. Je to audiokniha a úkazka, jakoby byla o mně. Již 2 drinky mi způsobovaly duševní nepohodu. Odkaz zde, jaká bude nevím, ale třeba někomu pomůže:
progresguru.cz/audioknihy/euforie-karolina-rzadkowolska

Kristinko, upřímně se raduju ze Tvého posunu.
Katce jsi to napsala dobře. Já už k tomu nemám žádný komentář, protože jsem to také tak měla. Teď mě to mrzí, protože jsem se v životě připravila o spoustu času, ale na to každý musí opravdu přijít sám. Teď už nemá smysl, abych plakala nad rozlitým mlékem. Díkybohu alespoň teď zažívám krásný, střízlivý svět.

S příbývajícími dny abstinence mám ze sebe fakt radost. Jsem úplně jiná. Včera jsem byla na majáles. Nejsem ještě tak pevná, úplně si nevěřím, že bych v tom víru alkoholu, nepodlehla. Tak jsem si vzala svojí obvyklou berlu - budu řídit. Pak vím, že si nedám. A hlavně - nikdo mě pak neotravuje, tak si dej jedno atd. však to znáte. Když jsem tam tak pobývala a pozorovala lidi, ještě víc se upevnilo moje odhodlání nepít. Snad všichni byli ožralí, ale fest. Střízlivýma očima jsem v nich viděla sebe před časem, udělalo se mi úplně zle a na druhou stranu jsem byla neuvěřitelně šťastná, že jsem to dokázala!!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65691
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 2 týdnů  
Libuš, keď som bola na poslednom koncerte zistila som, že som si ho užila ešte viac ako s alkoholom, myslela som, že to neviem, ale viem a čo ma prekvapilo, užívala som si ho aj dlho po skončení, spievala som si cestou do hotela, s alkoholom som nikdy nič také nezažila, to už bolo mojím jediným cieľom sa ožrať..takže áno, uvedomujem si to aj ja takto ako ty a ináč, aj ja používam auto ako výhovorku aj keď v mojej rodine sa to zmenilo na obdivovanie a všetci mi fandia pretože u nás asi nikdy nikdo tak dlho a dobrovoľne neabstinoval

Ešte som chcela tým, čo sa nevedia predrať cez tú prvú najťažšiu fázu, mne veľmi pomáhali bylinky a ľubovník bol môj záchranca, ja som celkovo citlivejšia na bylinky, ale on ma vždy úplne utlmil, bolo to tak ľahšie zvládnuteľné, magnézium som mala vždy po ruke a sú rôzne voľnopredajné prípravky na ukľudnie, treba skúsiť a dopovať sa a vyberať kvalitnejšie produkty
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/05/2023 12:00 Provedl: Kristína .
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65693
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 2 týdnů  
Krásný nový den všem!

Děvčata moc hezky se mi to čte, jak jste všechny stále silné a vnímáte pozitiva abstinance. Skvělé, že ses ozvala Kristy, mám za Tebe velkou radost!

Začíná nám období zahrádek a venkovního popíjení, ale my se nedáme, známe svůj cíl, kterým je naše cesta. Děkuji za popis návštěv kulturních událostí bez alkoholu - koncert a majáles. Už začínám být docela dost aktivní, a tak se pomalu připravuju na to, že to pro mě letos bude všechno úplně poprvé, co se z takových akcí budu vracet do suchého bytu. Budu se moct soustředit na zážitky z oněch okamžiků, ne se jen těšit na to až si dám doma pivo.

Katko, doufám, že Tě naše zprávy alespoň trochu pozitivně nabíjí a nepropadáš ještě větším výčitkám. Opravdu to jde a půjde. Nevzdávej se! Dej o sobě taky vědět. Zaznamenala jsi nějakou změnu ve svém myšlení nebo stále čekáš na telefon od adiktologa jako na spásu?

Opatrujte se a držte se! Myslím na vás.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65694
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 2 týdnů  
Ahojte všichni,
miluju si číst něco negativního o alkoholu Knihu si možná stáhnu .) Holky a určitě i kluci nějaký tady, jedu dál. Mam za sebou 9 měsíců, ted je už je meta rok. Zaznamenávám menší změny ve mě. Nepití se stává tak nějak součástí mě. Už se mi zdá, že ten alkohol už neni tak relevatní a přitažlivý. (čert nikdy nespí, já vim).

Občas mě popadne takový palčivý pocit. Jak to bylo skvělé, dát si tu skleničku na úzkost. Jak se tak úzkost rozpouštěla s každým dalším lokem a nastupovala euforie, kdy jsem strašně chtěla cestovat a strašně milovala svýho chlapa a svoje děti. A celý svůj život. Tak když to na mě přijde, vzpomenu si, jak tenhle příběh pokračuje. Jak ležim v noci a plížim se potichu do lednice loknout si čehokoli. Ráno, než dítě vstane nenápadně schovávam skleničku v kuchyni. A jak to neumim ani boha zastavit. A když už prostě musim, protože to už dál ani nejde vydržet, mam průjem, bolí mě hlava, klepu se a nemužu vydržet sedět na jednom místě a soustředit se dýl jak pár sekund. Tak následuje šílená deprese, která trvá následujícíh pár dní.

Takže děkuji nechci je mi fajn, mám se dobře občas špatně, ale dobře to snášim.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...111112113114115116117...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter