Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...115116117118119120121...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65737
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Elffia napsal:
Ahoj Kristin. Jsem tu sice úplně nová a neznám tě, ale je dobré mít pro tyhle případy havarijní plán, jak to zastavit. Třeba číslo na terapeuta nebo někoho, kdo tě doslova pohlídá, abys nepila dál, když už jsi opilá a ty to s ním do chvíle, než Ti to zase docvakne, nějak přetrpíš.

Ahoj, Elffia, vítam ťa v našej rodine a prajem úspešný štart, keď prídeš domov z liečebne! Je to veľká pomoc, no nezabúdaj na ostražitosť v realite, vidíš, ako ma to rýchlo zvalcovalo..

Ja nechodím k terapeutovi ani nič také a ani moja rodina netuší, že som alkoholička, to, že vypijem vždy viac, to áno, ale u nás sa proste pije, keď je príležitosť, tak to nik nerieši, ale to moje tajné pitie som zatiaľ ako tak držala pod pokličkou a zastavila som to v hodine dvanástej, tak dúfam, že sa mi to podarí aj teraz
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65738
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Přeji krásnou neděli všem!

Koukám, že se nám to tady trochu rozpilo. Kristýnko, už jsi vydržela dlouho a vydržíš zas, jen se do toho pořádně opři a pouč se z toho. Čím to začalo? Jak se Ti ta první sklenka dostala do ruky?

Katko, Tobě držím palce, ať Tě návštěva adiktologa nakopne k delším výkonům a Marku - myslím, že je vážně škoda, že jsi tu svou schůzku zrušil. Ano, ten převrat musí přijít v naší hlavě, ale já jsem pro odbornou podporu všemi deseti. Samozřejmě soudím dle svých zkušeností, každý to má uvnitř sebe jinak. Ale vždy nám to něco dá, je to cesta a každá pomoc s naší hnusnou závislostí je dobrá. Minulý týden jsem s tím mým řešila propad mého otce a jeho rekace byla: Sama dobře víte, že pokud člověk OPRAVDU SÁM NECHCE KVŮLI SOBĚ, tak se trvalá abstitance nikdy nepovede. Od toho se odrážím, nikoho nemůžu změnit - jenom sebe.

Zdravím nově příchozí Elffiu, máš za sebou kus práce a s příchodem do reality všedních dnů Tě čeká další. Nazvala bych to spíš celoživotní ostražitostí, neusnutím na vavřínech.. s tím přijetím nového života je to vystiženo nejlépe. Včera jsem absolvovala první návštěvu, kde pili všichni kromě mě. Celou dobu jsem si říkala, že tohle se mě už prostě netýká a byla jsem si tak jistá! Povzbudilo mě to ještě více.

Libuško, Tvé odhodlání je mi stále inspirací a nikdy ho nechci opomenout. Začínám Tě vnímat jako naši skvělou Rachel a chci být jako vy! S výjimkou vysazení kofeinu, na tohle opravdu nejsem připravena, i když se mi to poslední dobou také honí hlavou - dokázala bych se někdy odpoutat i od této závislosti? Možná později, teď se soustředím na vděčnost za prozatímní velké změny v mém životě.

Všem nám stále držím a budu držet palce i přes občasná zakopnutí. Jsme na jedné lodi. Jen si zkusme stále připomínat jak je nám bez úzkostí a kocovin mnohem lépe.

Držte se a opatrujte!
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65739
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Aby som nezabudla, ďakujem vám všetkým veľmi pekne za podporu a za slová, ktoré ste mi venovali! Pohladilo ma to na duši a dodalo silu

Inak, ja sa vidím tak trochu v každej z vás v Katke, to tajné pitie a tuším si ty písala, že keď si dáte s manželom víno, tak on netuší, že ty už máš v sebe pár pohárov naviac.. V Rachel a v tom jej tajnom plížení sa do chladničky.. Ale zas na druhej strane Terezka a Libuš nešli do takých extrémov ako ja, od začiatku ste mali môj obdiv, ako ste to vedeli stopnúť "z tak malého množstva" alkoholu, pretože ja som sa musela prepracovať až sem, aby som si to uvedomila. Ja by som toho asi nebola schopná, hold, ste viac nad vecou, to sa musí uznať
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65740
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Kristýnko takhle mě prosimtě neber! Nejsem o nic lepší nebo horší než ty. To, že jsem pila jen sama doma tajně - to byla velká past. A jak geniálně se mi to dařilo poslední léta skrývat.. pila jsem ale dlouhých 20 let! Okolí jsem možná obelstila, ale sebe ne. Všechno uvnitř mě křičelo, ať se přestanu zabíjet! A pila jsem dál, i když s mírou. Ten nejdůležitější vztah je ten k sobě samému. Opravdu jsme všichni na jedné lodi, i když každý svým vlastním způsobem.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/05/2023 13:09 Provedl: Terka89.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65741
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Přesně tak.
Závislost je jenom jedna, jen má více tváří. Já pila převážně sama doma, dlouho to nikdo nevěděl a víno jsem sebou nosila neustále. Ani jsem ho nemusela celé vypít, ale pro jistotu a vnitřní klid. Ted´ nosím malé bonbonky. Každý to má jinak a něco jiného ho nakopává, nebo mu naopak spouští bažení.
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65742
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Nepřestanu žasnout kolik moudrosti se skrývá ve skupince bojujících alkoholiků:) KOlikrát si něco přečtu a uplně se pozastavim, jak to vlastně je jednoduchý, jak to že jsem to neviděla. Ellfia, jak je z tebe cítit ta zkušenost, ta pravda, to uvědomění, to je úžasný a inspirující. Bombonky jsou super, já jedu žvejky, ale vadí mi, jak je musíš pak vyhodit.

Díky že sem píšete, každý váš příspěvěk čtu a jste fakt skvělí.

Kristýnko, já to měla uplně stejně, najednou jsem měla v ruce pivo. Ale pak jsme se zpětně dopátrala, že nějakej skrytej plán tam vždycky byl. Mě hodně pomáhá psát deník. Dřív jsem psala, ale flákala jsem to. Jak tu radil MichalB (dlouho jsem ho neviděla, doufám, že se ukáže:), psát deník. Píšu si ted i menší detaily, třeba jak mam větší chut se napít před mensturací. Atd. Dá se z toho dost vypozorovat.

Krásný večer všem
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65743
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Rachel, moc děkuji a jsem potěšená, že nějaký můj pohled na věc může být inspirující. To je pro mě trochu důkaz toho, že se mi to v hlavě dost srovnalo. Já si po návratu z léčby budu hodně hlídat rizikové situace, těch dvacet procent, které ovlivnit mohu. Jako návštěvy restaurací, oslav, trhy apod. Zbylých osmdesát, jako jsou reklamy, obchody, alkohol ve filmu...ovlivnit nemohu. I kdybych si myslela, že sedět na zahrádce, kde jsem jindy pila pivo mi nevadí, můj mozek to ovšem vnímá jinak a vždy se tam rozsvítí světýlko. Až se ta světýlka pak postupně rozsvítí všechny, naplní se těch sto procent a já pak budu držet sklenici vína ani nevím jak. Takže na to si dám sakra bacha!
Elffia
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeň Narozeniny: 03/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65744
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Dobrý večer všem,
koukám, že se diskuze včera pěkně rozvinula

Elffio, jsem ráda, že jsi rozšířila naše řady. Všechny abstinujeme bez léčebny a některé poznatky z léčebny mohou být pro nás velmi užitečné - mě zaujal Tvůj poslední komentář o 20%.

Co jsi se dozvěděla, že riziková místa už nemáš nikdy navštěvovat? Úplně tomu nerozumím - znamená to, že je lepší doživotně se vyhnout 20% spouštěčů, které můžeš ovlivnit, aby sis zbytečně nevyvolala bažení?
Budu ráda, když si najdeš čas psát sem poznatky z léčebny, může nám to pomoct.

Předpokládám, že Kristinka po malé zastávce naskočila zpět do rozjetého vlaku. Je to tak jak píší v chytrých knihách - po pár měsících abstinence zmizí ostražitost, pokora, pocit, že člověk má alkohol pod kontrolou a hrozí riziko relapsu, takže téma dne je dávat pozor a neusnout na vavřínech ...

Mám ráda naší skupinu a pozoruji tady jeden společný rys. Každá má pocit, že ostatní jsou v něčem lepší. Terezka obdivuje mojí odhodlanost - já si naopak myslím, že ona je třída, když zvládá abstinenci i poté patálii, co se jí přihodila atd.. Nejsem si za sebe jistá, zda bych se v návalu stresu nenapila. Myslím, že jsme všechny stejné krevní skupiny - odhodlané, inteligentní ženy, které ví, že svět patří těm, co se nepos...Když si to teď nepos... samy, máme velkou šanci položit draka na lopatky a držet ho tam co nejdéle, pokud možno napořád.

Dnes nebudu pít, jdu koukat na film. No, přiznám, že v tom horku se mi po jednom oroseném zastesklo. Moc děkuji Kristince za čestné přiznání, které mi pomohlo opět si zvědomit tu hnusotu, kterou jsem si pitím dokázala přivodit. Dnes jsem měla v práci stres, to horko do toho, trochu jsem vypadla ze své radosti do mírného diskomfortu a drak se začal protahovat. No tak to ani náhodou, za chvíli mám 5 měsíců - úzkosti pryč, skvělý spánek, energie a radost na rozdávání - nebudu to měnit za jedno orosené. Kdyby měl někdo zajímavý tip na nějaký film či seriál, neváhejte se podělit.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65745
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Tak dnes jsem byl u adiktolozky,pokec dobrej, ale čekal jsem že mi dá nějaké bobule a přestanu pít,ale tak to nebude
Marek
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65746
Re: Společně začít... Před 11 měsíce, 1 týden  
Ahoj Marku,

jj, máš pravdu, tak to nebude. Máme tu v Čechách takový nešvar - pane doktore, dejte mi prášek, ať je všechno v pohodě
Proto si hodně lidí sype hrsti prášků a ono to v pohodě stále není.

To jsem se snažila trochu naznačit i Katce, že pokud chceš opravdu přestat pít, bude to stát úsilí. Zpočátku je to fakt makačka (omlouvám se Erice, vím, že nemá výraz zamakat ráda).

Mnohdy to není vůbec jednoduchý, řekla bych, že to je fakt těžký, ale mně to za to stojí. Já jsem totiž už došla do bodu, kdy mi s flaškou nebylo krásně. Podobně to popisují i holky - už to byly jen úzkosti, nespavost, ztráta energie, zájmů, přátel, pozitivity - fuj, tohle už fakt nechci...
Díkybohu moje střízlivost není o nudě a zpruzelosti, že nemůžu pít. Mám radost, baví mě nový život.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...115116117118119120121...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter