Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...119120121122123124125...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65781
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahojte, trošku mám problém so slovom "vybržďování" neviem si ho preložiť tak celkom do slovenčiny, aby som tomu rozumela, myslíte brzdenie?

Ja mám dnes strašný deň, celkom ma to všetko dobehlo a striedajú sa absťáky všetkého druhu.. Od fyzických až po psychické, takže ja sa vám ozvem až keď sa trošku dostanem do kľudu, musím si to zrovnať všetko v hlave, lebo ja keď pijem, racionálne neviem uvažovať, vidím len alkohol, takže sa musím vymaniť z tohto alko kolotoča.. Veď v posledný deň som začala od rána a vypila 8 pív.. No comment..

Vám prajem krásny triezvy všedný deň so všednými radosťami za triezva
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65782
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Držim palce kristý. Ano je to snižování dávek alkoholu.

Mě se občas stane, že se dam v mysli takovou starou cestou. Začnu si opakovat nějaký program, co tam byl dřív. Většinou si toho ani nevšimnu. Pak stačí přítomnost alkoholiků a mam chut okamžitě taky. Všechno si píšu a sleduje se, takže se mi docela daří si ty programy opravovat a zarazit je na začátku. je to ale tak podvědomý a hluboký program, že to je někdy velmi těžké a zklamání se na místě. Takže trpělivost, opakování a nevzdávat se.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65784
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
No, dnes tretí deň a akokeby sa ani nechumelilo, celkom pohoda.. Tak uvažujem nad tým mojím pitím a kým som pila pravidelne fľašu vína večer, mala som horšie absťáky v prvé dni, keď som s tým chcela seknúť, ako teraz, keď sa nalievam pár dní vkuse.. Tak mi z toho vyšiel záver, že ja si to akokeby "predpijem" na pár dní a náročné to začne byť pre mňa zhruba po týždni - dvoch, čo aj sedí, lebo posledný rok som sa s tým takto borila.. Nuž, každý to máme inak
Tentoraz to spustila jedna veľká akcia v našom meste, trvala od piatku do nedele, neodolala som.. A išla ako nepríčetná


Mám pred sebou zas dlhú cestu aspoň že už viem aký úžasný život je bez alkoholu a to mi je také svetielko nádeje.. Len nech nevyhasne, nech to už nezbabrem najmä preto, že o týždeň má čaká koncert Rammstein, upozornila som na to, že nebudem piť, že si ho chcem vychutnať, ale pravdu vám poviem, po týchto skúsenostiach sa trochu obávam.. Vša neostáva mi nič iné, len to otestovať
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65785
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
A k tomu vybržďování, tak to by som ja nedala, možno na úvod párkrát, ale nakoniec by to skončilo ako miliónkrát predtým, pila by som až kým by som nemala dosť.. Ja som si nikdy nevidela dať pohár a dosť, to som si radšej ani nedala.. Jednoducho nemám tú klapku, tú sebakontrolu, nesmiem sa napiť ani kvapky, iná cesta u mňa nie je
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65787
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Kristína napsal:
No, dnes tretí deň a akokeby sa ani nechumelilo, celkom pohoda.. Tak uvažujem nad tým mojím pitím a kým som pila pravidelne fľašu vína večer, mala som horšie absťáky v prvé dni, keď som s tým chcela seknúť, ako teraz, keď sa nalievam pár dní vkuse.. Tak mi z toho vyšiel záver, že ja si to akokeby "predpijem" na pár dní a náročné to začne byť pre mňa zhruba po týždni - dvoch, čo aj sedí, lebo posledný rok som sa s tým takto borila.. Nuž, každý to máme inak
Tentoraz to spustila jedna veľká akcia v našom meste, trvala od piatku do nedele, neodolala som.. A išla ako nepríčetná


Mám pred sebou zas dlhú cestu aspoň že už viem aký úžasný život je bez alkoholu a to mi je také svetielko nádeje.. Len nech nevyhasne, nech to už nezbabrem najmä preto, že o týždeň má čaká koncert Rammstein, upozornila som na to, že nebudem piť, že si ho chcem vychutnať, ale pravdu vám poviem, po týchto skúsenostiach sa trochu obávam.. Vša neostáva mi nič iné, len to otestovať



Kristínko,
úplně mě netěší, co píšeš. To, že teď nemáš takové absťáky je nejspíš tím, že jsi delší abstinencí tělo vyčistila, ale dříve nebo později Ti bude nejspíš zase hodně zle. Máš s alkoholem nejspíš fakt hodně velký problém. Ještě jsi nedospěla k tomu, že bys třeba zkusila pro začátek alespoň nějakou ambulantní pomoc?

Rammstein je po AC/DC moje nejoblíbenější kapela. Na druhou stranu přímo svádějící k tomu tam panáka kopnout. Může to být výzva - jejich muziku vychutnat bez alkoholového opojení. Tedy jestli do té doby nezavřou jejich zpěváka. Každopádně pak prosím napiš, jaké to bylo. Jednou jsem byla a byla to neuvěřitelná show. Tak si to krásně užij.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65788
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Kristý jak to myslíš třetí jako by se nechumelilo. Že třetí den piješ nebo jsi třetí den přestala a je ti dobře. Pardon, buď sem to nečetla pořádně nebo sem mimo:)

Já si řikam, jak na mě přijdou chuťě, a to že jsou a vzpomínky na tu alkoholickou slast, když se boříš do zapomnění. Pak si řeknu, že jsem to ale už všechno zažila a nic novýho z toho na mě nevykoukne. Při pití alkoholu nedojde ke změně. Občas se vám může něco pozitivního přihodit, poznáte zajímavý lidi, dostanete zajívavý pozvání, když jsme ve společnosti. Ale spíš se vám stane něco hroznýho, třeba se vzbudíte a nevíte kde jste, nebo jste dost trapný a nikdo vás radši nikam nezve.

Takže mě z toho vychází, že 10 měsíců abstinence je pořád strašně málo na to, abych prozkoumala, kam tahle cesta vede. Ale už je to vlastně hodně na to, abych otočila a zkazila to. Příjde mi, že ten rok je vlastně pořád hrozně málo, že se tak člověk stihne rozkoukat a zjistit co to obnáší nepít.

Jinak já uplně neulítávám na číslech, dnecha rocích. Pro mě se počítá uplně každej den. ALe chci žít na plno. Nechci si jen počítat dni a vlastně se cejtit blbě a nějak se dusit. Takže to je moje cesta. Radost. Taky můžem bejt rádi, že jsme dneska za živu, není to tak?
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65789
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Libuš, toto presne potrebujem počuť, že mám problém, ja som nejak za tie tri mesiace na to zabudla..

Viem, že mi radíš vyhľadať pomoc, ja to evidujem, ale toto je to, čo ja neviem, požiadať o pomoc, nielen, čo sa alkoholu týka, ale všeobecne je to môj veľký problém, vždy všetko sama, je mi to často vytýkané, že takýmto postojom to nezvládnem, ale je to vo mne veľmi hlboko zakorenené, skôr som ja tá, ktorá podá pomocnú ruku, málokedy naopak.. Čiže pokiaľ sa nestane niečo, čo ma k tomu donúti brutálnym spôsobom, pochybujem, že odbornú pomoc vyhľadám..

Dievčatá, to je celá alfa a omega, proste mi bolo príliš dobre a stratila som ostražitosť, presne ako sme si písali, len nestratiť ostražitosť..

Rachel, nepijem tretí deň, teda štvrtý a riešim to, že nemám abstinenčné príznaky tak som to rozanalyzovala, že to na mňa doľahne trošku neskôr.. mám len tie vtieravé myšlienky, ale tie sa dajú zatiaľ ľahko zahnať..

Najhoršie je, že ten môj mozog sa ma snaží presvedčiť, že to mám všetko pod kontrolou, toto som už raz spomínala, že je to mozog, mal by myslieť a nie ma takto zavádzať
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65790
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Rachel, Libuš raz zdieľala nejaký link s diskusiou o alkoholizme a v závere bolo spomenuté, že ten prvý rok je dosť dôležitý, že keď si alkoholik nejak nevie predstaviť, že to bude na celý život, nech si to predstaví aspoň na ten jeden rok, a potom môže zvážiť, čo ďalej, myslím, že potom, keď sa človek obzrie späť a porovná rok s alkoholom a bez, odpoveď dostane.. Teda nejak ja tomu tak verím a veľmi sa k chcem aspoň k tomu roku dopracovať..
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65791
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ďakujem, dievčatá, za vás, ste moja veľká inšpirácia skúsim zas nezabúdať sa sem vracať a čítať a uvedomovať si, kto som a kde je môj cieľ..

Libuš, áno, veľmi sa teším, počula som, že Rammstein robí parádnu show myslím, že so spoločným hudobným výberom by sme my dve nemali problém a rýchlo by sme sa naladili na podobbú nôtu ozvem sa každopádne potom

Prajem všetkým pekný víkend!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65792
Re: Společně začít... Před 11 měsíce  
Ahoj holky a nováčci:)
Libuško, děkuji za zájem. K adiktolovi jsem se dostala až včera. Na minulý termín to nevyšlo, další mi dali na včera.
Jela jsem, vůbec se mi tam najednou nechtělo, do poslední chvíle jsem myslela, že to otočím.
Najednou tam sedím a po dvou minutách slzy. No nějak jsem to dala, neplakat, ale pak jsem brečela skoro celý den. Mám termín na příští dvě návštěvy a k psychiatrovi pro prášky. Bez nich to asi nedám. Na úzkost. Možná i ten antabus. Uvidím co řeknou. Čas s rodinou nechci ztratit léčebnou.

Kristinko, mám to hodně stejně. Neříkám si o pomoc, všechno sama. Když mi někdo pomůže, mám z toho blbý pocit. Ale zkus to přehodnotit aspoň s tímto. Mám pocit, že oni fakt ví jak na to.
Mějte hezký víkend. Já ho budu mít napůl pracovní a přijede návštěva. A nebudu pít.
Katka2
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...119120121122123124125...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter