Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...127128129130131132133134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65931
Re: Společně začít... Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahojte, holky jste pro mne velký vzory, všechny. I když to ujede, napíšeš, zreflektuješ, nezačneš pít. Klobouk dolu. Já mam strach, že bych začla. S prvnim drinkem bych se zavřela do bubliny svý blažený opilosti a následně do bubliny hnusný úzkosti.

Moje poslední zkušenost, teď jsem byla s dětma na výletě, pár dní u vody. Nemohu si abstinenci v tomto ohledu víc vynachválit. Mnohem víc energie, jsem lepší vzor, mam větší trpělivost, víc toho naplánuju, víc se hýbeme, mín mi lezou na nervy. Nemusim nic tajit, nehledam první bar a drink. Po návratu cítím naplnění. Dřív jsem byla třeba naštvaná, že jsem něco neudělala jinak. Mám se sebou mnohem větší trpělivost a jsem na sebe hodnější. Těchto pár dní mě tak moc ukázaly výhody abstinence, doufam, že mi to tak zase chvíli vydrží.

Libuš, já jsem tu už i psala, já jsem člověk, co má rád cíle. Samozřejmě mám cíl každý den ráno celý den nepít. Ale mám ráda dosahování cílů v delším horizontu. Takže si je můj mozek tak nějak klade. Kdyby se tu náhodou mihnul nějaký dlouhodobě abstinující, zajímalo by mne, tak s tímto pracujete. Máte někdo taky takovej mozek? DDDD
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65932
Re: Společně začít... Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahojda,
Rachel, co říkají děti na Tvojí změnu? Je super, jak si tady připomínáme rozdíly oproti pití. Vzpomněla jsem si, jak jsem fakt byla najednou, zničehonic protivná. Fuj...
Musím se přiznat, že po požití těch 2 piv, se bazeni zvětšilo. Včera večer jsem šla se psem a zase koukala přes plot na zahrádky. Odolala jsem, ale bylo mi smutno. A přitom vědomě neexistuje rozumný důvod, proč pít. Dnes jdu na grilování, mám s sebou tonik, pít nebudu. Já mám zase v povaze - a zrovna ne, když se na mě tlačí. Takže drak má smůlu...
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65933
Re: Společně začít... Před 9 měsíce, 1 týden  
Ahojte všichni.
Jen vás chci pozdravit. Chodím na terapii, dostala jsem antidepresiva. Je mi stále úzko, ale aspoň bez panickych atak. Vždy vydržím pár dní a pak třeba aspoň cider, dva.
Mějte krásný víkend.
Katka2
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65936
Re: Společně začít... Před 9 měsíce  
Ahojte,
Libuš moje děti, hlavně ten nejmenší, jsou rádi. Dcera mi řekla, že jsem byla náladová v kocovině. To jsem si třeba vůbec neuvědomovala. Ale je to jasný, docházel mi chlast, nervy, napila sem se a byla sem nejhodnější.

Katko bacha na antidepresiva v kombinaci s pitim.... To nemusí dělat dobrotu...

Tak já musim říct, že jsem z toho léta asi měla větší strach. Letí to strašně rychle. A co na mě působí jako motivace, když vidim ty lidi co to s nima dělá. Už nějakou dobu vnímám co za slovy lidí, jejich energii, intonaci, jestli lžou nebo mluví pravdu. Jak ten člověk má problém s pitim, lže. Má i jinej ton a intonaci hlasu. Včera jsme potkala slečnu, kterou jsem znala z doby minulé a na první pohled bylo jasné, že pije. Mlela páté přes deváté, vypadala dosti použitě. Ráno jsem si říkala, jak jí asi je. A ve mě to nevzbudilo chut se napít, NAOPAK. Uplně mě to odradiloooo. Co vy????? Libuš, jak to jde? Katko? A všichni?
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65940
Re: Společně začít... Před 9 měsíce  
Dobré ranko,
přestat pít bylo jednoznačně to nejlepší rozhodnutí.
Jsem teď na chalupě. Nebudu říkat, že se mi občas nezasteskne po vychlazeném pivku, hlavně když přijedu z kola, ale daň je příliš vysoká. Sousedi mi nabízeli panáka. Co mě překvapilo, odmítla jsem s obrovskou lehkostí! Ptali se,co blbnu. Nevymyšlim si blbosti. Říkám, že jsem přestala pít, protože mi alkohol způsoboval úzkosti a nemohla jsem spát, byl to skutečně důvod, který mě k abstinenci přivedl. Co je zajímavý, už jsem to řekla mnohokrát a nikdo mě dál k pití nenutí. Jakoby rozuměli ????
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65944
Re: Společně začít... Před 8 měsíce, 3 týdnů  
Já jsem se teď bavila s jednim mym známym. Docela paří a neni nejmladší. Seděl v hospodě nad pivem a byl uplně bez energie. Nějak došlo na to, že skoro rok nepiju. Říkala jsem mu, jak se ze mě stal outsider v určitym ohledu. Bylo vidět, jak nad tim přemýšlí. A pak z něj vypadlo, že by to taky chtěl zkusit, ale že to neumí. Takže asi spousta lidí by ráda nepila. Ale v tý svojí póze, že v jejich životě je všechno skvělé, to nikdy neuznají.

Já osobně musím zkonstatovat, že můj mozek začíná fungovat uplně jinak. Je to i tim, že medituju atd. Mnohem líp mi to myslí. A to je teda parádní pocit! Najednou vim, že se můžu na sebe spolehnout.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65946
Re: Společně začít... Před 8 měsíce, 3 týdnů  
Dokud jsem pila, ani jsem si neuvědomila, kolik energie mi to bere. Mohla bych teď skály lámat!

Mnohdy u lidí, kteří pijí to není póza, jak je jim skvěle, ale spíš jsou ve stejném začarovanem kruhu v jakém jsme se motaly my. Možná moc chtějí, ale nemůžou přestat.Nemaji jinou náplň života než plkat v hospodě, tak si ani nedokážou představit, že by přestali, protože co pak s tou prázdnotou? Nejspíš máme Rachel obrovskou výhodu, že nás baví plno věcí.
Jedeme, přestat pít se rozhodně vyplatí
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65951
Re: Společně začít... Před 8 měsíce, 3 týdnů  
Ahojte všichni, tak jsem překročila hranici roku. I když to je jen číslo, je to pro mne úspěch. Vlastně jsem nevěřila že můžu abstinovat. Někde uvnitř jsem nevěřila. Teď už věřim. Mám obrovskou podporu v mužovi a v meditacích, který mě stabilizujou. Jinak bych to asi nedokázala, nebo já nevim. Každopádně shrnutí: neni to zadarmo, ale stojí to za to. Mám čistou hlavu, čistý svědomí a zmizela mi částečně lenost a rozežranost.

Tenhle první rok bych shrnula tak, že jsem se snažila zbavit starýho návyku. Další rok se budu snažit využít k vytvářením nových návyků a nového života.

Moc všechny zdravim a držim všem palce!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 592
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65952
Re: Společně začít... Před 8 měsíce, 3 týdnů  
"Gratulujem!!!" 1url.cz/NrtcZ
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65953
Re: Společně začít... Před 8 měsíce, 3 týdnů  
Wau, Rachel to je pecka! Obrovská gratulace!!! Raduju se s Tebou. Když se chce, tak to jde. Bravo
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...127128129130131132133134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter