Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...41424344454647...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64806
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
CO vy ostatní, ozvěte se, jak se vám daří v nové roce!![/quote]

Vypadá to, že jsme tady zůstaly samy. Snad sem ostatní nechodí jen pro to, že žijí střízlivý život a tohle forum už nepotřebují. Ale dost o tom pochybuju.

Kolegové z jiného místa mě viděli naposledy před Vánocemi. Dnes mi jich dost řeklo, že mi to fakt sluší. Co se stalo, že jsem úplně jiná!? Moc mě to potěšilo a zároveň zaskočilo, jak moc se vnitřní a vnější vyzařování těla dokáže změnit za pár dní abstinence!!
Co mi dělá radost - vůbec nemám bažení ani úzkosti. Samozřejmě zůstávám při zemi. Nebojte
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64807
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
¨Tak to je skvělý, to ráda slyšim. Člověk se tak krásně prozáří a vyčistí. Držím palce!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64808
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj děvčata, zdravím vás a fandím z povzdálí. Jsem zde s vámi každý den a myslím na vás.
A takovýchhle lidí jako já je zde určitě víc...Samy rozhodně nejste!
Prostě jen po nějaké době se abstinence stane přirozenou a není o čem psát..
Držte se, ať se daří i nadále.
Ráda bych pozdravila i Meggie, která zde byla každému velkou oporou a nyní tady chybí.
Krásné střízlivé dny všem, Lenka.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64809
@pump_upp - best crypto pumps on telegram ! Před 1 rok, 3 měsíce  
t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !
Rostislav
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64810
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj vsichni.. doufam, ze se drzite..ja to bohuzel nedala. Piti kazdy den..jednou to bylo hrozny, nepamatuju si vubec nic. Ostuda jdu hledat nejakou pomoc nebo aspon terapii s psychologem. Sama to nedam..jsem hrozne unavena..Dnes tedy zacinam znova..po tisicate.
Doporucite nejakou motivaci? Neco co nakopne? Diky vsem. A dodatecne stastny novy rok.

Sarka
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64811
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Me nejspis nakoplo pomyslne dno. Ze uz to neslo s alkoholem a ani bez nej. Zdravotne to bylo take horsi a horsi (traveni, prujmy, jatra ..). Permanentne utahany, fyzicky na dne a pritom jsem furt chlastal, usinal vsudemozne. Proste jedno velky spatny a jednoho krasneho dne .. jsem nesel pro pivo, ale k lekarce a od te doby uplnylo 6-7let a zatim dobry. Dobry = jsou ruzne problemy a i chut ty veci nekdy vyresit alkoholem, ale da se naucit veci resit jinak. Stejne jako to dela xy lidi, kteri piji malo a nebo vubec.

Motivace je zevnitr. Pokud se mas rada, pak je otazka, jak je mozne, ze si ublizujes? Me to u me vzdy dovede do techto mist a z nich do detstvi.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64812
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Michaele, dekuji za zpravu..za tve zkusenosti. No podle me se asi moc rada nemam..a taky nechapu, ze nejsem schopna prestat uz jen kvuli svymu diteti, ktery miluju nejvic na svete..
Zkousim cist nejake motivacni a sebevzdelavaci knihy, ale nemuzu rict, ze by to pomahalo.. necetl jsi neco takoveho? Taky premyslim nad smyslem zivota a furt doufam, ze se ho zazracne dozvim z neutered z tech knih jsem opravdu zrala na terapii
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64813
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Sarka, no .. ono je to tak, ze hledame vsude mozne a pritom nam to lezi u nohou, jen to zvednout.
A protoze jsme vsichni stejni, cetl jsem kdeco, koukal na filmy s alko tematikou a pak to stejne bylo jen o tom: "proc jini muzou pit a ja to neumim? Ja to chci umet taky. No jo, ale umet taky = pit furt, protoze ten ucinek alkoholu, jen ty problemy okolo me rozcilovaly.

Takze .. vyprdnout se na knihy, tam najdes stejne to, co znas a vis. Vetsinou je to strach, ktery brani v realizovani zmen.
Prestanu pit ted hned - strach a co kdyz to nezvladnu, co kdyz prijdu chut a co kdyz tamhle to a tohle a sup flaska v ruce.

Terapie - vedeni, je dobry napad. Si tak vypravis svuj zivotni pribeh a uz jenom pri tom vypravneni clovek zjistuje, jak lze sobe a okoli, omlouva si neco, nekoho, hleda vymluvy co nejde a proc, ze je neco tezke atp. Klades si otazky a prichazeji odpovedi a terapeut to vede, provazi te.
Neco jako: tady jsem, tady na stul jsem vysypala cely svuj zivot. Na jednu hromadku vytridime bordel k vyreseni, vytahame kostlivce, otevreme vsechny pandoriny skrinky.

Vcelku logicke a jednoduche, nevim, proc s tim mame takovy problem (obecne, ne jen ve vztahu zavislosti a alkoholu). Mozna si neradi pripoustime chyby, chybna rozhodnuti a ty se pak snazime obhajit pred sebou a okolim?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64814
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Já abstinuju krátce, teprve 5 měsíců. Ale tentokrát si poprvý věřim. Mě už unavovalo furt dokola příběh kocovina, vina, pití, nemůžu řídit. Stopla jsem to ještě než se stal průser, protože jsem začala ten průser prostě vidět. Rozhodla jsem se zastavit tu vlnu hoven a nevalit ji dál na svoje děti. Rozhodla jsem se uzdravit. Zahojit. Jít do hloubky. Vytáhnout to všechno ven, srovnat si vztahy a přiznat si pravdu. A žít To jak žiju ted bych za nic na světě nevyměnila. Pro mě je střízlivost zlato. Dávám ji sobě a svýmu okolí jako ten největší dar. Střízlivost beru jako základ, bez ní neni na čem stavět. Všechno je pak vratký. Zamlžený a nepravdivý.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64815
Re: Společně začít... Před 1 rok, 3 měsíce  
Ahoj Šárko,

asi jsi tady četla, že já jsem se po letech neustálého přestávání rozhodla také požádat o pomoc. Léta se snažím abstinovat a léta se mi to nedaří. V průběhu let jsem změnila svůj životní styl, opustila všechny kamarády z mokré čtvrti a nakonec zůstala s láhví sama doma. Je fakt, že když jsem chodila na koncerty a do hospody, vypila jsem toho mnohem víc a kolikrát morální kocovina byla tak příšerná, že jsem chtěla až umřít.
Nevím, kolik Ti je a kolik toho vypiješ, jestli piješ doma atd.
Nejtěžší je první krok a jít, upadneš, vstaneš a tak krůček po krůčku. Rozhodně stojí za to se o to snažit. Já teď se střízlivou hlavou vůbec nechápu, proč si tak ubližuju, když je mi bez chlastu tak krásně...

Co nakopne? U každého je to zřejmě něco jiného, ale u všech je to určitě opravdové rozhodnutí přestat.
Já vyplňuji díry po pití jogou, procházkami, plavu, kolo. Dnes jsem byla na masáži. Masér mě viděl po měsíci a říkal Ty jsi úplně jiná. Co se děje? To se mi nikdy při předchozích pokusech nestávalo, aby moje okolí takhle reagovalo. Vůbec to nechápu, ale já jsem teď tak moc spokojená a na chlast si ani nevzpomenu. Kéž by mi to v hlavě už natrvalo přeskočilo
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...41424344454647...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter