Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...60616263646566...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65009
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Závislost je vnitřní cesta a když jí pochopíš a využiješ, můžeš se stát opravdu osobností. to se ti s pitím stopro nestane
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65010
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
MichalB, Rachel, ďakujem za odpoveď
Dnes som bola nakupovať, tie regále s chlastom ma dosť provokovali, dokonca som si predstavila ako si fľašu kúpim a hneď ju aj vypijem, strašné
Niekde tu na fóre som raz čítala, ako niekto písal v podobnej situácii.. Sakra, mozog, čo to vymýšľaš, si tu na to, aby si myslel, tak mysli!
Zvládla som to, dnes mám nabitý program, ak by som si fľašu kúpila, musela by som všetko zrušiť a bola by som najnešťastnejšia na svete, takto som veľmi so sebou spokojná a hor sa do práce! Prajem pekný deň!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65011
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahojte vsichni..tak ja bohuzel zklamala. Sobota i nedele vecer na vine dnes opet prvni den. Uz si vubec neverim a ted mam akorat nadeji v te terapii. Zitra prvni konzultace. Je mi ze sebe nanic.
Aspon, ze vy se drzite..jste skveli.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65012
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Šárka, hlavu hore, ja prestávam po miliónkrát.. Aj pre mňa začína tá ťažšia časť vždy po týždni.. To si na tom ešte dobre, ja ak by som si dala víno, idem do ťahu, začínala by som už ráno a určite by sa mi to nepodarilo po dvoch dňoch stopnúť takže si stále na tom lepšie ako ja dúfam, že terapia pomôže, daj vedieť!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65013
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Kristinko dekuji za mila slova. Moralni kocovina pracuje na sto procent. Jsem na sebe fakt nastvana..dnes pit nebudu, to vim urcite.
Drz se! Neni nad to mit cistou hlavu a ne ten alkoholovy opar, co mam dnes ja. Hnus!!!
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65014
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Šárka, mám to čerstvo v pamäti, ver, že viem, čo prežívaš.. Možno sa budeš musieť skôr sústrediť na tie dni "po", ako ja.. Ja presne viem, čo má čaká na začiatku, aké abstinenčné príznaky, napr. viem, že si musím na spanie nachystať jedno suché pyžamo, lebo jedno v noci isto prepotím tie dni po týždni až dvoch sú pre mňa veľkou neznámou, za posledného tri a pol roku som vydržala najviac abstinovať tri týždne, ale to bolo dávno.. Takže to neznámo očakávam zachvíľu a pripravujem sa naň s plnou poľnou
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65015
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem,
chci Vám tady napsat už delší dobu, ale vždy jen nakouknu a zase pryč...
Moc všem držím pěsti ... bude to za dva měsíce 3 roky co abstinuji, ale stále si připomínám proč už nechci pít. proto se i stále vracím na tento web.

Rachel, to co jsi napsala o svobodě je naprosto pravda...tu nemáš ve svých rukách když piješ, úplně se mi vybavil pocit kdy jsem počítala hodiny kdy si budu moci zase dát panáka, jestli si ještě večer a do kolika dám, protože zítra musím jet autem (stejně si myslím, že jsem někdy měla zbytkáč), že do kina nepůjdu, protože tam se nebudu moci napít, jak zvládnu dovolenou bez pravidelného přísunu alkoholu atd. atd.

No a Ti kdo selhali...co už...nejde to vrátit, ale jde začít znovu...já začínala znovu a znovu tři roky než mi hlava pochopila, že fakt ne.

Taky jsem si myslela, že to nikdo nepoznal nebo nevidel, že jsem pila o hodně víc než je zdrávo, ale pak jsem snad i slyšela jak rodině spadl kámen ze srdce že opravdu nepiji. Nebylo to samozdřejmě hned, ale za dlouhou dobu se to opravdu stalo. A teď i když mám někdy chuť tak se na ně podívám, na tu pohodu v jejich očích a říkám si ...to jim už nemůžeš udělat, i když jde o moje zdraví tak i o jejich.

Moc Vás zdravím, držím pěsti a hodně sil...
Brigita
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65016
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Brigitka, ďakujeme za povzbudivé slová, si ďalším krásnym príkladom, že to ide a my to potrebujeme ako soľ! Keď som si čítala, keď si písala, že si nešla do kina, aby si nebola bez prísunu alkoholu, ja som zvykla mať stále v kabelke poruke fľašku z džúsu, ale džús v nej nebol, samozrejme.. Ani nejdem ďalej pokračovať, čo všetko som bola ochotná kvôli alkoholu spraviť..
Môžeš nás prísť kedykoľvek navštíviť a podporiť, budeš vítaná na záver ti chcem pogratulovať k skoro trom rokov, nádhera!
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65017
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Krásný den všem!

Libuš z Netflixu můžu doporučit God's Crooked Lines nebo Loving adults - jen upozorňuji, že mým žánrem rozhodně nejsou romantické komedie, ale spíše vážné filmy mimo Netflix mám stažený dánský film Chlast s Mikkelsenem, kdyby na to měl někdo odvahu - pije se tam dost, ale je to poučné..

Kristýnko - měli jsme tady o tom vzhledu větší diskuzi, já si na ten popud první den udělala foto obličeje a chci si to postupně porovnávat jako takový experiment :-D

Rachel, mně se každý den honí hlavou to, že mi odpadla jedna velká starost. Tou starostí bylo, jestli si dnes dám pivo nebo ne, protože už jsem zase dlouho neměla, ale uvnitř vím, že si ho dát nechci a další den z toho budu mít akorát morální kocovinu...teď co jsem si řekla, že už ne, v okamžiku kdy to na mě přijde si řeknu, že už je přece předem rozhodnuto a můžu místo častého potlačování bažení dělat něco mnohem smysluplnějšího. Ani to na mě tak moc nepřichází jako dřív. Tento pocit jsem neznala a svoboda je v něm hodně obsažena.

Vítám Tě, Brigito!
Děkuji, že jsi přispěla do naší diskuze, pozitivních vzorů nebude nikdy dost!

A Šárko Tobě děkuji za upřímnost. Napila ses, protože jsi byla v nějaké společnosti nebo zase tajně sama doma? Moc držím palce, aby sis s terapeutem/terapeutkou sedla a začala se pořádně poznávat. A taky si stále myslím, že by bylo fajn, kdyby sis občas udělala ten den pro sebe. Ne jen mít neustálý kolotoč povinností, kde pak nezbývá čas na Tebe. Vím, že se mi to bez dětí lehce říká, ale já to zase umím přehánět s prací, takže jsem se tomuto také musela naučit.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 30/01/2023 15:16 Provedl: Terka89.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65018
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem,

Terezko - mám asi ráda podobný žánr. Viděla jsem to vč. Chlastu. Polský film Zabava byl také silné kafe. Včera jsem koukala na Moudrost traumatu.
Závislost je těžká nemoc, proto musíme krůček po krůčku postupovat, ať fakt nespadneme někam, odkud už nebude možnost návratu.
Rachel - včera jsem byla v lese. Tak jsem si tam seděla a přesně mě napadlo, že jsem toho tolik přečetla, ale nedostalo se to až do mého nitra. Tahle moje tisící abstinence je úplně jiná.
Není to vůbec procházka růžovým sadem - není snad vteřina, kdybych si nevzpomněla na alkohol a přitom se mi to tak hnusí, že když jsem si šla koupit svačinu a šla okolo regálů s chlastem, málem jsem se pozvracela.
Kristinko - k tvému dotazu ohledně vzhledu. Já se moc nesleduju, ale několikrát jsem si všimla, že moje oči jsou úplně jiné, takové čisté a hluboké. Snad to nevyzní blbě . Plet mám také úplně jinou.
Co není úplně fajn - prokrastinuju v práci snad víc než když jsem pila a skoro nic neudělám. Jsem z toho tak unavená a nevím co mám dělat. Dnes jsem poprvé v životě i zaspala. To se mi v životě nestalo ani po tahu. Dnes jsem byla v práci od rána a to byl vždy signál, že si dám pak pivko a pohoda. Tak jsem si koupila kurz jogy v jiném městě a teď se mi tam tak nechce, že se přemlouvám ze všech sil. No, pojedu, protože dnes nebudu pít a co bych celé odpoledne dělala? Všimly jste si, kolik je najednou volného času? To je nádhera!!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...60616263646566...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter