Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...87888990919293...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65386
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Libuš napsal:


Kristínko, z Tvých příspěvků nemám vůbec pocit, že bys byla citově plochá. Naopak!
Když jsem četla, co jsi napsala, řekla jsem si bravo. Jsi neskutečná, jak abstinenci zvládáš v tom všem, co jsi popsala. Úplně mě to přivedlo k otázce, jestli bych to na Tvém místě tak bravurně dala? Čestně přiznávám, že nejspíš ne. Ona není úplně frajeřina sedět sám doma na pr...a psát moudra

Zajímalo by mě, co na Tvojí abstinenci říká rodina a kamarádi. Všimli si změny?


Ďakujem veľmi pekne, takto sa na to nepozerám, nasadila som pózu, nepiť je normálne, piť nie je normálne, ale je to ešte nad moje sily, veľmi som z toho vyčerpaná.. aj včera sme mali oslavu, otvárala som víno a nalievala.. Ja to zvládnem v kľude, nedrme ma, že musím sa napiť ako kedysi, len ten neutíchajúci roj myšlienok a čo to dá práce nevyviesť sa z tej krehkej rovnováhy

Jasné, že všetkých prekvapujem tým, že nepijem, ale nikto to nejak zvlášť nerieši, lebo nikto mi neverí, že by som nejak dlhodobo nepila
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/03/2023 09:43 Provedl: Kristína .
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65387
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Dnes som si prvýkrát pripustila myšlienku, že po našich 100 dňoch sa napijem Každú chvíľu niekto niečo oslavuje, naplánovali sme si s manželom pár koncertov, najbližšie idem na Lucie a Škwor nejaké tripy.. Začína sa mi to hustiť a to moje predsavzatie, že chcem všetko, čo som zvládala s pohárikom zvládnuť bez, sa začína otriasať v základoch..
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/03/2023 09:48 Provedl: Kristína .
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65389
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Kristino, kazdy ma nekdy pocit, ze je to nejde.
Ale tobe to zatim jde
Myslis, ze napit se po 100 dnech neco zmeni?
Sty den, je jako kazdy jiny.
Ja si pak vzdycky rekla, ze bych musela zase tacit pocitat od nuly. A to se mi nechtelo
A nebo by na tebe vic fungovalo “ Opavaz se!! Prijedu a jednu ti vrazim””
Drz se!!
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65391
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Kristínka. Takto keď budeš rozmýšľať už teraz, nedočkáš sa ani 100 dní. Libuš napísla nedávno Proto dnes nebudu pít a nejspíš ani celý březen, chci totiž vědět, co se skrývá za magickým číslem 100. To, že je to v začiatkoch ťažké viem. Ale prečo ste to vzali cez tých 100 dní? Prečo na to nejdete len cez ten jeden deň? Dnešok? Abstinujem 24 hodín? Načo je dobrá tá hranica 100 dní? Bude vás to zvádzať, že vydržím 100 a potom si dám. Mimochodom Libuš, za 100 ide 101.

Je to moja skúsenosť. Nepijem dnes, zajtrajšok neriešim. To neznamená, že tým plánujem zajtra si vypiť. Nechcem piť som si v hlave zamenil za Chcem abstinovať. Okolie som naučil, že nepijem. Ak máme v práci nejakú akciu s alkoholom, nikto ma nenúka. Vedia, že nepijem. Na nejakých rodinných akciách rovnako.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65392
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Kristína napsal:
Dnes som si prvýkrát pripustila myšlienku, že po našich 100 dňoch sa napijem Každú chvíľu niekto niečo oslavuje, naplánovali sme si s manželom pár koncertov, najbližšie idem na Lucie a Škwor nejaké tripy.. Začína sa mi to hustiť a to moje predsavzatie, že chcem všetko, čo som zvládala s pohárikom zvládnuť bez, sa začína otriasať v základoch..

To je důvod, proč jdu den po dni. Sice jsem jen z legrace napsala, že chci vidět co bude po 100 dnech. Nebude nic, den jako každý jiný a jaký si to udělám, takový to bude.
Poznávám nové kamarády. Co mě např. v posilovně překvapilo - je plno mladých lidí, kteří nepijí jako životní styl (ne jako, že jsou alkoholici a nesmí). Prostě nulová tolerance, protože alkohol k životu nepotřebují. Baví mě, je tam plno srandy a uvolnění. To je můj cíl. Jít na koncert - užít si pohodově koncert a ne se ožrat, anebo to tam protrpět, protože jsem si nemohla dát pivo v kelímku (většinou bylo stejně hnusný ). Upřímně - zatím si nevěřím. Už jsem to tady psala, vzdala jsem se hodně věcí, protože nepít je pro mě teď priorita
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65393
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Začína sa mi to hustiť a to moje predsavzatie, že chcem všetko, čo som zvládala s pohárikom zvládnuť bez, sa začína otriasať v základoch..

Prečo sa to nedá zvládnuť bez? Včera si to zvládla, odmeň sa za to. Sprav si nejakú radosť za dobrý výkon. Pochváľ sa za to. Odmeň sa za každý deň, ktorý v začiatkoch zvládneš. Nepripusť si myšlienku, akoby si abstinovala za trest. Abstinovanie je o slobode, nie o treste za minulosť, ktorú už nezmeníš.

Jasné, že všetkých prekvapujem tým, že nepijem, ale nikto to nejak zvlášť nerieši, lebo nikto mi neverí, že by som nejak dlhodobo nepila

Nikto to nerieši a ani nebude. V podstate im je jedno, či budeš alebo nebudeš piť. Dokáž to sebe, nie im.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65395
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Tak nech sa darí, Libuš.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65396
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ďakujem za povzbudenie a cenné rady!

Ja som si nastavila hranicu 100, pretože pre mňa je veľmi ťažké ísť štýlom jeden deň.. Prvý týždeň - dva áno, to som počítala aj hodiny ale potom je to pre mňa ťažko uchopiteľné, tápam, príliš otvorené, nemám nič, na čo sa môžem zamerať, pre mňa je ľahšie si stanoviť cieľ a toho cieľu sa držať.. Pre mňa nebude deň 100 ako každý iný, bude to už 100tý deň a pre mňa to niečo znamená.. Verím, že potom si nastavím ďalší cieľ, ktorý úspešne zdolám (už ho aj mám v hlave, ale je veľmi plytký a povrchný o tom potom ) a tak ďalej..

Neviem, či som to vysvetlila správne myslím, že máme každý jeden cieľ a vedú k nemu rôzne cesty, tak nech sú akékoľvek, rada nás uvidím raz v tom cieli
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65397
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
Erika napsal:
Kristino, kazdy ma nekdy pocit, ze je to nejde.
Ale tobe to zatim jde
Myslis, ze napit se po 100 dnech neco zmeni?
Sty den, je jako kazdy jiny.
Ja si pak vzdycky rekla, ze bych musela zase tacit pocitat od nuly. A to se mi nechtelo
A nebo by na tebe vic fungovalo “ Opavaz se!! Prijedu a jednu ti vrazim””
Drz se!!


Veď toto, to je tá otázka, napiť sa niečo zmení? No nič, akurát pôjdem od 0, bingo
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65398
Re: Společně začít... Před 1 rok, 2 měsíce  
krtko napsal:
Začína sa mi to hustiť a to moje predsavzatie, že chcem všetko, čo som zvládala s pohárikom zvládnuť bez, sa začína otriasať v základoch..

Prečo sa to nedá zvládnuť bez? Včera si to zvládla, odmeň sa za to. Sprav si nejakú radosť za dobrý výkon. Pochváľ sa za to. Odmeň sa za každý deň, ktorý v začiatkoch zvládneš. Nepripusť si myšlienku, akoby si abstinovala za trest. Abstinovanie je o slobode, nie o treste za minulosť, ktorú už nezmeníš.

Jasné, že všetkých prekvapujem tým, že nepijem, ale nikto to nejak zvlášť nerieši, lebo nikto mi neverí, že by som nejak dlhodobo nepila

Nikto to nerieši a ani nebude. V podstate im je jedno, či budeš alebo nebudeš piť. Dokáž to sebe, nie im.


Asi sú to len tí strašiaci v mojej hlave, keď si predstavím, čo všetko ma čaká a či to zvládnem, dopredu sa vystraším áno, zvládla som to včera a už aj predtým, pekne poporiadku

"ABSTINOVANIE JE O SLOBODE, NIE O TRESTE ZA MINULOSŤ, KTORÚ UŽ NEZMENÍŠ"

Vďaka! Ďalšia z myšlienok, ktorú si ukladám..
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/03/2023 10:53 Provedl: Kristína .
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...87888990919293...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter