Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: Spokojená abstinence
*
#65379
Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Rozhodla jsem se založit nové téma s názvem spokojená abstinence.

Spokojená abstinence je totiž zřejmě jediným možným řešením, jak nemít recidivu.


Výňatek z knihy:
"Závislost je symptom, který se nás snaží upozornit na větší potíže. Jde o nedostatek schopnosti milovat. Symptom nás vyzývá, abychom se změnili směrem ke skutečné lásce k sobě, k větší spokojenosti a schopnosti mít hezké vztahy. Ač se to zdá sebevíc paradoxní, chorobná závislost chce člověka dovézt ke štěstí. Naprosto jasně dává najevo, že dosavadní cesta nebyla ta pravá. Proto je důkladné zkoumat vlastní život - musí nastat radikální změna. Kdo před nutnou změnou uhýbá, toho symptom nejspíš dožene, protože duše se oklamat nedá.
Recidiva po 2 letech - přibližně 2 roky potřebuje závislý, aby se vyhrabal z trosek, které způsobil v aktivní fázi. Pracuje na vrácení zaměstnání, rodiny atd., což vyžaduje značné množství energie a pozornosti. Když toho dosáhnou, prožívají prázdnotu, nudu, nesmyslnost všeho. Pokud neodhalí skutečnou příčinu, která je k závislosti přivedla a nový smysl života, nastane recidiva"
Jen pít nestačí, je potřeba pracovat na spokojené abstinenci - nalézt nové cíle, nový smysl. Nalézt odvahu a odhodlání změnit kompletně svůj život.
Ráda bych, abychom v tomhle vláknu sdíleli pozitivní zkušenosti, které nám skutečně odhodlaným budou pomáhat - krok za krokem k trvalé, SPOKOJENÉ abstinenci...
První zkušenost - Alkohol ne, raději knihu!
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65382
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Ahoj Libuš a všichni,
já jsem nikdy moc knížek ohledně abstinence nečetla. Protože jen jen začala číst o závislosti a o alkoholu, dostala jsem na něj chuť.
Začínala jsem s abstinenci na 2x. A to pohruhé zatím vychází.
To jsem skutečně zatla zuby a šla. Ale zatla zuby tak, až mě bolely svaly. Ze začátku jsem měla ráno vždy euforii z předešlého dne.
Pak přišlo období co jsem si připadala jako Sysifos co každé ráno tlačí ten svůj kámen.Svělý bod budoucnosti nikde.
Pak přišlo období nudy. Nepít nebyl problém, ale měla jsem nudu.Což by mohlo odpovídat těm tvým dvou rokům, co píšeš.
Teď nepiju, nudu nemám, cítím se spokojená a hlavně vyrovnaná a v klidu.
Určitě záleží na každém zvlášť, co ho k pití přivedlo.
Já nikdy nepřišla na to PROČ.
Neměla jsem problémy v dětství, měla jsem se a mám se ráda, žádné deprese, žádné stresy v práci, děti hodné, jeden rozvod, ale celkem v klidu a nový vztah bez problému.
Zbývá jedině nuda a stereotyp.
Držím všem palce
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65384
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Ahoj Libuš, tak super:) Já jsem odhalila kompex problémů, který stál za mým pitím. Moje cesta k abstinenci trvalé a udržitelné, vede skrz tyhle problémy. Pracuji na sobě, medituji, učím jógu. Praktikuji dechy, otužování. Všechny tyhle lety ověřený věci na sobě zkouším a fungují. Miluju přístup američana Tommy Rosen, Recovery 2.0. Studuji s učiteli. To je moje cesta:) Každý má svojí, každý jsme originál. Pokud se mi podaří zakotvit v abstinenci, ráda bych někdy pomáhala jiným. Ale to ještě hodně moc práce..
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65385
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Ahoj Eriko a Rachel,

co člověk, to originál .
Je plno různých cest, jak se vymanit z okovů závislosti.
Zatnout zuby jsem zkoušela mockrát, ale zpoza duše se vyvalil nesnesitelný smutek, který jsem chtěla překonat vlastní vůlí. To u mě nefungovalo. Sice jsem nepila, ale seděla jsem nešťastná doma a nic mě nebavilo, i když jsem si navenek namlouvala, jak jsem happy.
Knížky čtu proto, abych lépe závislost pochopila. Bažení ve mně nevyvolává, spíš naopak. Jen mě to utvrzuje v abstinenci.
Mám to teď podobné spíše jako Rachel.
Potřebuji odhalit traumata, která byla v podstatě "léčena" pitím. Zaměstnávám tělo i mysl cvičením, jogou, pobyty v přírodě. Namísto alkoholu si pro chuť kupuju dobré čaje. Zamilovala jsem se do eterických olejů. Prostě sytím duši dobrými věcmi. Pro mě jen přestat pít nestačí.

Je neděle, 9hod. ráno - už jsem si zacvičila, pak jsem jela nakoupit, teď mám výbornou snídani a piju dobrou kávu, pak pojedu s pejskem na výlet, protože začíná jaro a to miluju. Byly doby, kdy jsem v 9ráno zvracela do záchodu a žití mě bolelo tak, že bych raději umřela. Přestat pít se vyplatí, jsem spokojená abstinentka
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65388
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Libuš, skvelá idea, dúfam, že časom do témy prispejem, zatiaľ po 46 dňoch to nevidím na spokojnú abstinenciu ale všetkým spokojne abstinujúcim odkazujem, že sú veľkým vzorom, a zároveň im posielam veľký pokoj do duše
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65390
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Kristino,
ted mas asi to obdobi, ze cely den pred sebou tlacic kamen, pak jdes spat a rano na tebe ten balvan znovu ceka.
Najit spokojenost se musis naucit, je to prace. Samo to neprijde
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65394
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Eriko,
krásně napsané. Spokojenost si člověk musí sám vytvořit - každý den, malé krůčky. Chtěla bych to také hned, ale musím se učit trpělivosti. Moc mi pomáhá terapie. Našla jsem skvělou psycholožku, ke které mám důvěru a také díky ní se mi jde o hodně lépe. Nejsem na to sama.
Ani to však neznamená, že je u mě každý den diskotéka. Procházím uvědoměním si řady těžkých traumat, které se snažím postupně zpracovat a někdy je to opravdu fuška, ale já jsem spokojená, protože poprvé v životě vidím světlo na konci tunelu.
Proč to píšu do spojené abstinence, protože jsem pak utřela slzy a bylo mi moc fajn. Je to úlevné, uklidit si bordel ve hvězdárně.
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65405
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Erika napsal:
Kristino,
ted mas asi to obdobi, ze cely den pred sebou tlacic kamen, pak jdes spat a rano na tebe ten balvan znovu ceka.
Najit spokojenost se musis naucit, je to prace. Samo to neprijde


Erika, asi áno, je toho teraz na mňa moc z každej strany, ale o to ani nejde, ide o to, že ešte neviem, ako sa uvolniť a dostať do pohody, tzv. trošku sa resetnúť stále "v strehu" balvan si teda tlačím, to máš ako v nepodarenom vzťahu.. našťastie toto je vzťah sám so sebou, a ja ho CHCEM žiť v čo najväčšej pohode, vyrovnanosti a spokojnosti idem na tom pracovať
Kristína
Expert Boarder
Příspěvky: 137
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/03/2023 07:58 Provedl: Kristína .
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65408
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Tohle je ten kámen úrazu, jak se resetnout. Když máš extrémní stres a nejde to vydržet, čím se uvolnit. To musim taky vyřešit. Zajímalo by mne, jak to řeší dlouhodobě abstinující?
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65409
Re: Spokojená abstinence Před 1 rok, 1 měsíc  
Rachel, kdyz mi zemrel tatka, tak jsem si myslela, ze to bez alkoholu nezvladnu. Bylo to po dvou a pul letech abstinence.
Resila jsem to stejne, jako na zacatku. Dnes se nenapiju. Nenapiju se nez zaridim pohreb, nez bude po pohrbu, nez vyzvednu urnu atd…
Odeznelo to samo
Velky stres ti stejne alkohol neuvolni
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter